Наказ №110 Про підсумки вивчення стану навчання учнів з інформатики у 2015/2016 навчальному роціСкачати 59.25 Kb.
Дата конвертації24.09.2018
Розмір59.25 Kb.
ТипНаказ

БАГАТОЧЕРНЕЩИНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

НАКАЗ
26.10. 2015 № 110
Про підсумки вивчення стану навчання учнів

з інформатики у 2015/2016 навчальному році
В сучасних умовах шкільний курс інформатики є одним з найбільш ефективних засобів інформатизації навчального процесу, впровадження і поширення технологій при вивченні інших навчальних дисциплін.

Метою вивчення курсу інформатики є формування теоретичної бази знань учнів з предмету та виробленням практичних навичок свідомого використання засобів сучасних інформаційно – комунікативних технологій у повсякденній навчально – пізнавальній, а потім і професійній діяльності.

Відповідно до річного плану роботи та на виконання наказу по школі від 14.09.2015 № 96 дирекцією школи протягом жовтня 2015 року вивчався стан навчання учнів з інформатики у 2-7,9-11 класах.

Перевірка мала на меті:

1. Вивчити якість викладання інформатики у 2-7, 9-11 класах.

2. Вивчити стан методичного забезпечення викладання предмету.

3. Виявити рівень теоретичних знань учнів та вміння практичного застосування їх, адекватність оцінок вимогам навчальних програм .

4. Вивчити стан позакласної роботи з інформатики.

В ході перевірки виявлено, що вивчення інформатики проводиться за такими програмами:

2-3 класи - «Сходинки до інформатики». «Програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1-4 класи». (Автори Н.В. Морзе, Г.В. Ломаковська ( зі змінами від 29.05.2015 № 584 « Про затвердження змін до навчальних програм для 1-3 класів»);

4 клас - «Сходинки до інформатики». «Програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1-4 класи». (Автори Н.В. Морзе, Г.В. Ломаковська);

5-7 класи - «Програма курсу «Інформатика» 5-9 класи для загальноосвітніх навчальних закладів Міністерство освіти і науки України, наказ від 06.06.2012 № 664 (2013 рік) (Автори Н.В. Морзе, Г.В. Ломаковська);

9 клас - за «Навчальною програмою для 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів» ( автори І.О.Завадський, Ю.О.Дорошенко, Ж.В.Потапова);

у 10 класі за програмою « Основи створення комп’ютерних презентацій» та « Програмою для учнів 10-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Рівень стандарту.» (автори І.О.Завадський, Ю.О.Дорошенко);

у 11 класі за «Програмою для загальноосвітніх навчальних закладів» (Прем’єр – Запоріжжя. 2003.)

Згідно робочого навчального плану у 2015/2016 році на інформатику відведено таку кількість годин: по 1 годині на тиждень у 2-7, 9, 10 класах та по 2 години на тиждень в 11 класі .

У школі викладання курсу інформатики забезпечується вчителем Воропаєвою О.Б. - спеціалістом І кваліфікаційної категорії, стаж роботи — 19,5 років, атестувалася у 2012 році, пройшла курси підвищення кваліфікації при ХОНМІБО у 2010 році, відвідала спецкурс «Основи веб – дизайну» у 2009 році та «Основи комп’ютерної графіки» у 2010 році. Воропаєва О.Б. працює над методичною проблемою «Підвищення інтересу учнів до предмету на основі пізнання теоретичного і практичного застосування знань».

Календарні плани вчителя Воропаєвої О.Б. складені з урахуванням методичних рекомендацій, нових державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти. У календарних планах передбачені самостійні та практичні роботи, тематичний облік знань. Поурочні плани відображають роботу з виконання державних програм, індивідуальну та диференційовану роботу з учнями.

Наслідки вивчення, відвідування уроків та результати проведення практичних занять свідчать про те, що вчитель має достатню науково-теоретичну підготовку, володіє методикою викладання предмету, забезпечує засвоєння учнями основних понять, передбачених програмою з формування практичних умінь та навичок, приділяє увагу створенню найсприятливіших умов для навчання, виховання і розвитку учнів, обов'язково враховуючи їхні індивідуальні нахили, здібності, інтереси. Активно використовує різноманітні форми і методи активізації пізнавальної діяльності учнів на уроці. Виявлено, що вчитель використовує різноманітні форми і методи навчання, впроваджує нетрадиційні уроки, використовує міжпредметні зв’язки, проводить роботу з обдарованими дітьми при написанні рефератів, підготовці доповідей, виступів, презентацій. На уроках та в позаурочний час вчитель Воропаєва О.Б. використовує комунікативно – інформаційні технології: перегляд науково – популярних фільмів, пошук в Інтернеті нових науково – пізнавальних статей, матеріалів.

Аналіз відвіданих уроків свідчить про те, що вчитель працює на достатньому рівні, тактовна, демократично спілкується з учнями. Навчальний матеріал викладає доступно, системно, приділяє увагу творчій та самостійній роботі учнів, доцільно використовує різні форми роботи.

Заняття проходять в кабінеті математики та інформатики, який обладнаний комп'ютерами, навчальними посібниками, дидактичними матеріалами. Однак, комп’ютерне забезпечення застаріле, не відповідає сучасним вимогам, окремі програми, що вивчаються за навчальною програмою, неможливо завантажити через недостатню потужність комп’ютерів.

Під час перевірки було виявлено, що учні 2-4 класів не оцінюються у класних журналах згідно методичних рекомендацій. У класних журналах 5-7, 9-11 класів взято на контроль уроки узагальнення, виставлено тематичні бали.

Результати перевірки рівня навчальних досягнень учнів з інформатики:


Клас

Кількість учнів у класі

Рівень навчальних досягнень учнів за тематичним оцінюванням

Середній бал

Низький

Середній

Достатній

Високий
5
6

7

910

11


8
7

11

167

4


0

0
3
1

2
3

6

73

2


6
2

5

84

2


10,25
7,6

9,4


9,3

9,7


9,5

Середній бал з інформатики по школі становить 9,3.

В ході проведення вивчення стану навченості учнів з інформатики було виявлено, що учні мають достатній рівень підготовки. Рівень навченості учнів відповідає вимогам навчальних програм. Учні 2-6 класів мають зошити з інформатики з друкованою основою.

Під час перевірки було виявлено недоліки: учні 4 та 7 класу не мають підручників, що створює проблему для учнів та вчителя під час виконання навчальних програм. Залишаються і інші проблеми щодо удосконалення стану викладання інформатики в школі , а саме :

а) недостатня кількість комп’ютерів для роботи на уроці

б) застаріле обладнання, що не відповідає вимогам часу

в) недостатня позакласна робота з предмету.

На підставі вищезазначеного


НАКАЗУЮ:

1. Учителю інформатики Воропаєвій О.Б.:

1.1. Продовжувати роботу над забезпеченням належного методичного рівня викладання, застосовуючи ефективні методи та форми для розвитку творчих здібностей школярів.

Протягом 2015/2016 навчального року

1.2. Систематизувати роботу з підвищення рівня практичних навичок роботи учнів 1-4 класів за комп’ютером.

Протягом ІІ семестру

1.3.Ефективно використовувати сучасні інформаційні технології щодо забезпечення диференційованого підходу та підвищення пізнавального інтересу учнів до вивчення інформатики

Постійно


1.4. Урізноманітнювати форми позакласної роботи з предмету з метою підвищення пізнавального інтересу.

Протягом 2015/2016 навчального року

1.5. Залучати учнів школи до заочних предметних Інтернет-олімпіад.

2. Заступнику директора школи з НВР Васеленко Н.М.:

2.1. Проводити методичні консультування вчителя інформатики з метою підвищення рівня навчальних досягнень учнів з даного предмету.

Протягом ІІ семестру

2.2. Посилити контроль за якісним викладанням програмних вимог з інформатики та методичних рекомендацій щодо оцінювання рівня навчальних досягнень учнів

Протягом 2015/2016 навчального року

3. Голові шкільного методичного об’єднання вчителів природничо – математичного циклу Ковбасі І.М. на засіданні ШМО розглянути питання про стан формування навчальних умінь та навичок учнів з інформатики

До 25.12.15 р.4. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Директор школи С.Г. Паламаренко
Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> «Екологічне виховання дітей дошкільного віку через призму використання сучасних інноваційних технологій»
downloadcenter -> Сучасні здоров ’ язберігаючі технології в дошкільному навчальному закладі
downloadcenter -> Технічне обслуговування та ремонт системи мащення
downloadcenter -> Не сама дитина має пристосувати себе до наших методів, а навпаки, наші методи мають бути пристосовані до кожної дитини
downloadcenter -> Модель сформованості бібліотечно-бібліографічних умінь та навичок школярів
downloadcenter -> М. Тернопіль 2005 р. Методичний посібник
downloadcenter -> Річний план роботи мелихівського навчально виховного комплексу
downloadcenter -> Урок систематизації та узагальнення знань; урок-подорож «Космічна подорож»
downloadcenter -> Раціональне використання коштів моєї родини
downloadcenter -> Урок-подорож 1 Тема : Материки Землі Мета


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка