Наказ №450 Про підсумки проведення другого Всеукраїнського місячника шкільних бібліотекСкачати 70.13 Kb.
Дата конвертації05.02.2018
Розмір70.13 Kb.
ТипНаказ

УКРАЇНА


КОСТЯНТИНІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

Н А К А З
від 13 листопада 2015 р. м. Костянтинівка № 450

Про підсумки проведення

другого Всеукраїнського місячника

шкільних бібліотек

Згідно наказу відділу освіти райдержадміністрації від 28.09.2015 № 354 «Про затвердження плану заходів щодо проведення другого Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у загальноосвітніх навчальних закладах у 2015 році», з метою формування патріотичних почуттів та громадянської самосвідомості учнів шляхом залучення їх до читання, виховання любові до книги, рідної мови, культури своєї держави, об’єднання педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості з 01 по 30 жовтня поточного року в загальноосвітніх навчальних закладах було проведено другий Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом: «Виховуємо громадянина – патріота України».

Робота по проведенню місячника бібліотек навчальними закладами була чітко спланована: видано накази, затверджено план заходів, в якому визначено дати проведення заходів, категорії учасників та відповідальних за їх організацію і проведення.

У семи школах відкриття місячника бібліотек відбулося на загальношкільній лінійці: Зорянська СШ, Степанівська ЗОШ, Катеринівська ЗОШ, Новоартемівський НВК, Миколо-Полтавський НВК, Миколаївський НВК, Марківська ЗОШ.

В усіх шкільних бібліотеках були організовані виставки до Дня українського козацтва «Тієї слави повік незабудемо…», «Козацькому роду нема переводу», «Степ і воля – козацька доля» (Зорянська СШ), до Дня захисника України, виставки щодо популяризації української історії, боротьби українського народу за незалежність, мову та культуру: «Україна історична», «Українська мозаїка» (Катеринівська ЗОШ), «Україна – моя Батьківщина» (Новоартемівський, Миколо-Полтавський НВК), до річниці визволення України від нацистських загарбників «Пам’ятаємо…» (Куртівський НВК), виставка картин місцевої художниці «Село - моє рідне село» (Степанівська ЗОШ) та інше.

В рамках місячника в загальноосвітніх навчальних закладах була організована благодійна акція «Бібліотечка для захисника Вітчизни», під час якої на загальношкільних святах зібрані книги були подаровані воїнам Української армії: Степанівська ЗОШ – 14 книг, Білокузьминівська ЗОШ – 10 книг, Миколо-Полтавський НВК – книг, Марківська ЗОШ – книг.

Для учнів 1-4 класів було проведено конкурс малюнків на кращу ілюстрацію улюблених героїв українських народних казок «Казковий вернісаж».

В 11-ти загальноосвітніх навчальних закладах в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек був проведений конкурс авторських патріотичних віршів «З Україною в серці», в якому взяли участь 24 учні. За результатами конкурсу методичний кабінет видав збірку віршів, в яку увійшли 36 поетичних творів учнів району.

Вчителями української літератури та бібліотекарями були підготовлені презентації на художню літературу національно-патріотичного спрямування до творів Т.Г. Шевченка «Ось де, люди, наша слава – слава України» (Степанівська ЗОШ), до твору О. Довженка «Зачарована Десна» (Іллічівська СШ), до творів В. Нестайка (Новодмитрівський НВК), бібліографічний огляд літератури (Тарасівський НВК, Зорянська СШ).

Бібліотекарями 12-ти шкіл були підготовлені бібліографічні рекомендаційні списки для батьків з питань патріотичного виховання дітей та молоді у сім’ї. Ці списки знаходяться в бібліотеці, деякі бібліотекарі ознайомили з цими списками батьків на батьківських зборах.

Майже в усіх школах в бібліотеках були випущені інформаційні бюлетені «Події жовтня в Україні» та оформлені тематичні інформаційні куточки «Україна: знаменні дати жовтня».

Також для учнів 5-11 кл. підготовлено і проведено віртуальні подорожі «Визначні пам’ятки історії та культури України», «Сім чудес України».

До проведення місячника долучилися вчителі-предметники та класні керівники, які разом з бібліотекарями провели наступні заходи:

- для учнів 9-11 класів літературна кав’ярня, присвячена творчості Б.І. Олейника «Б’ють у крицю літа» (Зорянська СШ);

- для учнів 8-9 класів диспут «Де нас вітер не розвіяв ?!» до 125-річчя від дня народження М.І. Кутинського (Зорянська СШ);

- свято «Ми – діти козацького роду» з використанням мультимедійних засобів (Іванопільська СШ);

- літературний брейн-ринг для школярів 5-6 класів «Україна – моя Батьківщина» (Степанівська ЗОШ);

- усний журнал для 1,4,7,8 класів «Тієї слави повік не забудемо» (Степанівська ЗОШ);

- спортивне свято «Козацькі розваги» (Куртівський НВК);

- свята: «Ми - українці» (Тарасівський НВК), «Рідне слово моє, не мовчи!» (Миколо-Полтавський НВК);

- урок-знайомство для 7 класу «130 років від дня народження Свідзинського В.Ю.» (Олександро-Калинівська ЗОШ);

- літературно-музична композиція «З Україною в серці» (Олександро-Калинівська ЗОШ)» та інші.

Також Правдівським, Степанівським, Миколаївським навчально-виховними комплексами, Марківською ЗОШ було організовано конкурс читців віршів українських поетів про Батьківщину.

До Дня захисника України учні 5-11 класів Зорянської СШ випустили плакати-вітання, учні 1-4 класів – зібрали вислови про Україну, виготовили сувеніри і подарували воїнам, а також пригостили їх солодкою випічкою. В Новоартемівському НВК діти написали листи солдатам та виготовили для них подарунки.

В Новодмитрівському НВК школярі підготували вітальні листівки захисникам України. А в Миколо-Полтавському НВК під час свята пригощали воїнів Української армії варениками, які приготували учні та дорослі.

В Іллічівській СШ учнями та учителем музики Торопенко К.В. складено збірку українських пісень, яка була подарована шкільній бібліотеці.

В Катеринівській ЗОШ учні брали участь у конкурсі рефератів на тему: «Художня література національно-патріотичного спрямування».

Бібліотекар Іллічівської СШ висвітлила заходи, проведені в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, у шкільній газеті «Сорока».

За підсумками місячника шкільні бібліотекарі оформили проведені заходи в теки, де вмістили фотоматеріали, презентаційні матеріали, списки літератури, сценарії заходів.

В методичному кабінеті оформлено збірку матеріалів до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Виховуємо громадянина – патріота України».

Аналізуючи вище викладене, відзначаємо, що найбільш цікаво і змістовно місячник організовано в Олександро-Калинівськиій ЗОШ, Білокузьминівській ЗОШ, Зорянській ЗОШ, Степанівській ЗОШ, Іванопільській СШ, Іллічівській СШ, Новоартемівському НВК, Миколо-Полтавському НВК та інших.

На підставі вище зазначеного,

НАКАЗУЮ:
1. Нагородити грамотою відділу освіти райдержадміністрації за формування патріотичних почуттів учнів шляхом залучення їх до читання та цікаве і змістовне проведення другого Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Виховуємо громадянина – патріота України»:

- за зайняте І місце: бібліотекарів Зорянської СШ Бушуєву О.В., Степанівської ЗОШ Прокіпець С.В., Іванопільської СШ Кундас В.М.;

- за зайняте ІІ місце: бібліотекарів Олександро-Калинівської ЗОШ Матіюк С.І., Іллічівської СШ Федорченко Л.П.;

- за зайняте ІІІ місце: бібліотекарів Білокузьминівської ЗОШ Рябікіну В.М., Новоартемівського НВК Корнієнко К.О.

2. Нагородити подякою відділу освіти райдержадміністрації за творчу та активну роботу щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості під час проведення другого Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Виховуємо громадянина – патріота України» бібліотекарів:

- Тарасівського НВК Лехтіну О.В.,

- Миколо-Полтавського НВК Костіву Н.О.,

- Олександро-Шультинського НВК Рожнову С.А.,

- Катеринівської ЗОШ Лашину Л.Л.

3. Директорам загальноосвітніх навчальних закладів:

3.1. Продовжити роботу щодо виховання в школярів любові до книги, рідної мови, культури своєї держави.

3.2. Посилити роль шкільної бібліотеки у патріотичному вихованні підростаючого покоління та сприяти її інноваційному розвитку.

3.3. Об’єднати зусилля педагогічного колективу і бібліотеки у формуванні громадянської самосвідомості та ціннісного ставлення учнів до суспільства і держави.

4. Методичному кабінету відділу освіти (Макаренко О.В.) продовжити методичний супровід шкільних бібліотек у проведенні заходів.

5. Наказ розмістити на сайті відділу освіти райдержадміністрації та методичного кабінету відділу освіти.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на завідувача методичного кабінету відділу освіти Сидорчук Н.В.

Начальник відділу освітирайдержадміністрації Н.М.ВиниченкоМакаренко О.В.


Ознайомлені

ПІБ

Підпис

Надіслано:

Завідувач МК

Сидорчук Н.В.
до справи – 1

методист МК

Макаренко О.В.
методкабінет - 1


ЗНЗ – 19
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка