НаркотикиСкачати 41.55 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації03.06.2018
Розмір41.55 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3

Реферат

Наркотики
Незважаючи на те, що зловживання наркотиками є однією з найважливіших проблем ХХст., коли досвід вживання людьми наркотичних речовин вимірюється тисячоліттями. За своїм характером людина завжди тягнеться до невідомого. І їй, як свідчить практика, не важко буде відкрити таємницю: природа в своїй глибині містить рослини, коріння чи листя яких виділяють соки, що піднімають настрій, надають сил, роблячи життя, хоча й ненадовго “щасливим”.

Ще в ранньому палеоліті (40000 – 10000 рр. до н.е.) відбулося перше знайомство людини з наркотиками. З документів та історичних довідок відомо, що шумерійці, китайці, індійці, старовинні греки, ацтеки і племена Сибіру добре знали дію деяких наркотичних рослин, використовували їх для своєї мети.

Наприклад, про один із таких видів наркотиків – гашиш говориться в “лікувальнику” китайського імператора Шен – Нуна в 2737р. (до н.е.) як лік від кашлю та розладу шлунку.

У релігійних цілях стародавні культури використовували галюциногенні гриби, здані змінювати стан свідомості, викликати галюцинації релігійного характеру.

Перший медичний препарат, виготовлений з опіуму прописав хворому в XVI ст.. відомий Парацельс.

За останні роки зловживання наркотичними засобами, психотропними речовинами та їх незаконний обіг набули масового характеру і в Україні.

Практика свідчить, що основною сировинною базою наркоманії в Україні є мак. Споконвіків насіння, на перший погляд, мирної с/г культури використовувалося як продукт харчування. Наркоотруту містить не воно, а головки маку. На жаль, в останні роки пелюстки цієї рослини вкрили пеленою журби не одну укр. оселю. Незважаючи на чисельні укази, постанови, інші нормативні акти, які забороняють висівання та вирощування маку, люди свідомо, а чи й ні сприяють розповсюдженню наркоманії. З кожним роком кількість виявлених та знищених органами правопорядку незаконних посівів маку та коноплі зростає у 10 раз.

Україна сьогодні нагадує не кінчену людину, а ту, яка тільки втягується в це лихо і поки що “бавиться” так званими легкими наркотиками. Інтенсивна міграція населення, потоки вантажів, а також історично зумовлені соціальні та культурні зв‘язки між країнами СНД сприяють збільшенню надходжень в Україну наркотиків іноземного виробництва.

Існує чимало різновидів наркотиків – “популярних” і мало знаних в світі. Та всі вони без винятку, несуть смертельну небезпеку, над якою нажаль, задумується далеко не кожен.


Каталог: medecina
medecina -> Макроелементи P, K, S, Cl, Ca, Mg, Na, Fe
medecina -> Вірусний гепатит А. Профілактика
medecina -> Реферат на тему: " Грип" Коломия 2000
medecina -> Вплив алкоголю на організм людини
medecina -> Назва реферату: Роль біоритмів у забезпеченні життєдіяльності людини
medecina -> Назва реферату: Харчові отруєння
medecina -> Назва реферату: Особливості збирання анамнезу у батьків хворої дитини
medecina -> Назва реферату: Особливості застосування антибіотиків у сучасних умовах та засади раціональної антибіотико терапії
medecina -> Правила І прийоми загартування
medecina -> Назва реферату: Лікарські рослини


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка