Настилання підлог керамічними плитками



Скачати 360.67 Kb.
Сторінка1/13
Дата конвертації23.12.2017
Розмір360.67 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації

ДПТНЗ «Чернівецький професійний будівельний ліцей»
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

відкритого уроку виробничого навчання


Підсумкове заняття

на тему


«Настилання підлог керамічними плитками»
напольная плитка – долговечный и ...

Розробила:

майстер виробничого навчання

Артименко Г.І.
Чернівці, 2015 рік
ПОГОДЖЕНО

Старший майстер

________________

«__ » квітня 2015р.



ПЛАН УРОКУ

виробничого навчання

з професії: «Лицювальник-плиточник»
Тема програми : «Настилання підлог керамічними плитками»

Тема уроку: «Підсумкове заняття. Самостійне виконання робіт з настилання підлог керамічними плитками (контрольно-перевірочна робота)» - 6 год.

Навчальна мета: виявлення глибини знань, перевірка і оцінка умінь і навичок виконання окремих операцій та складних комплексних робіт з настилання підлог керамічними плитками. Атестація учнів.

Розвиваюча мета:


  • сприяти розвитку технічного мислення, творчих здібностей учнів, пізнавальної діяльності, уваги, спостережливості, самовдосконалення в обраній професії.

Виховна мета:

- виховання старанності в роботі;

- формування інтересу до теми уроку та предмету в цілому;

- прищеплення почуття відповідальності;

- формування любові до знань, дисципліни, ініціативи;

- сприяння формуванню виробничої грамотності;

- розвивання пізнавальних можливостей, самостійності, працелюбства;

- формування прагнення до раціонального виконання трудових дій.



Методична мета:

- вивчення методики проведення уроку виробничого навчання;

- застосування сучасних інноваційних технологій;

- демонстрація зв’язку між теорією і практикою на уроці;

- використання групової роботи учнів у процесі вивчення матеріалу..

Тип уроку: контрольно-перевірочний урок

Вид уроку: контрольно-перевірочна робота

Дидактичне забезпечення: інструктивно-технологічні карти послідовності виконання роботи та таблиця «Самоконтроль» (для кожної робочої кабіни – по 6 примірників), два варіанти запитань для гри «Так чи ні» між бригадами, 2 варіанти розрахункових задач , каталоги ТМ Cerеsit»; комплект запитань для бліц-турніру «Дерево знань», індивідуальна картка контролю учнів, демонстраційні стенди різних варіантів розташування плиток.

Матеріально-технічне оснащення уроку:


  • індивідуальні нормокомплекти плиточника - 14штук;

  • електродриль з насадкою-міксером;

  • лопати – 6 штук;

  • навчальний розчин;

  • ящики для розчину – 6 штук;

  • відра – 18 штук;

  • картки «Правила самоконтролю якості» у кожній кабіні.

Міжпредметні зв’язки: «Будівельне креслення», «Спеціальна технологія»,

«Матеріалознавство», «Охорона праці», «Математика».



Література: Остапченко Т.Є. «Технологія опоряджувальних робіт» К. Вища освіта, 2003; Карапузов Є.К. «Матеріали і технології в сучасному будівництві» К. Вища школа, 2004; Карапузов Є.І. та ін. «Матеріали і технології в сучасному будівництві» К. Вища освіта, 2005; Попов К.Н. «Будівельні матеріали і вироби»М. Вища школа, 2001.

Хід уроку

1. Організаційна частина (3 хв.)
Перевірити кількісний склад учнів по журналу, виявити відсутніх та причини їх відсутності, перевірити зовнішній вигляд учнів та їх готовність до уроку виробничого навчання.
2. Вступний інструктаж (42 хв.)

2.1 Повідомлення теми та мети уроку, мотивація учнів (2хв.).

2.2 Актуалізація опорних знань учнів (30 хв.).
Перш ніж приступити до повторення навчального матеріалу з основних предметів професійно-теоретичного циклу , я попрошу бригадирів зібрати домашні завдання, які були видані на попередньому уроці. (Презентація домашніх робіт).

На уроках технології та матеріалознавства ви вивчали сучасні матеріали та технології виконання облицювальних робіт. Сьогодні я хочу запропонувати вам такі завдання для повторення :



Теоретичне завдання№1

Оцінюється за 12 бальною системою.

Бригадири виділяють по одному учню для виконання розрахункової задачі. Учні отримують картки –завдання та каталоги ТМ Ceresit (довідковий матеріал).
Задача для бригади №1

Визначити кількість клеючої суміші «Ceresit» СМ 11 для настилання підлоги у ванній кімнаті плитками розміром 30х30см.



Розміри приміщення ванної кімнати

Ширина- 220 см, довжина – 300 см.,


Задача для бригади №2

Визначити кількість клеючої суміші «Ceresit» СМ 12 Gres для настилання підлоги у ванній кімнаті плитками розміром 40х40см.



Розміри приміщення ванної кімнати

Ширина- 220 см, довжина – 300 см.,

.

А ще ми проведемо сьогодні опитування у формі гри «Так чи ні» . Гру проведемо між бригадами.



Учні групи об’єднуються у дві бригади.

Майстром визначається експертна комісія у кількості 2 чоловік


http://kursk.rustrob.ru/uploads/images/00/00/13/2011/03/08/230adc.jpghttp://urs.at.ua/_nw/0/69418.jpg



Ділова гра «Так чи ні?» Варіант І



Оцініть дане твердження, вказавши одну із відповідей:

  1. Клей ТМ CERESIT CM12 застосовують для приклеювання плиток з природного каменю світлих порід.(так, ні)

  2. Максимальна товщина шару клею ТМ CERESIT CM - 15мм.(так, ні)

  3. Для приклеювання мозаїчних плиток застосовують клей ТМ CERESIT CM115. (так, ні)

  4. Клей ТМ CERESIT CM після перемішування з водою витримують 10 хвилин і повторно перемішують. (так, ні)

  5. При наклеюванні плиток на клеючих сумішах допустимі відхилення основи від горизонталі складають:

  • для підлог на довжині 2м - до 4мм. (так, ні)

  1. За вимогами стандартів робочий час клеючої суміші повинен бути не менше 60 хвилин (так, ні)

  2. До клеїв групи К3 (класифікація згідно з ДБНВ 2.6-22-2001) належать: CERESIT CM 11 та СМ14(так, ні)

  3. Клеї групи К1 (класифікація згідно з ДБНВ 2.6-22-2001) призначені для приклеювання керамічних, клінкерних та фаянсових плиток на стандартні основи, які не будуть зазнавати деформацій (так, ні)

  4. Вибір висоти зуба гребінки залежить тільки від рівності основи, на яку будуть приклеювати плитку (так, ні)

  5. При підготовці поверхонь місця, де в процесі експлуатації будівель з’явилися грибок, цвіль, плісень, мох, очищають щітками та обробляють препаратом CERESIT СТ99 (так, ні)

  6. Якщо нерівності основи до 20мм, їх можна вирівняти клеючими сумішами групи К1 (так, ні).

  7. Залишкова вологість цементної стяжки при настиланні плитками підлог – 2% (так, ні). http://kursk.rustrob.ru/uploads/images/00/00/13/2011/03/08/230adc.jpg


http://urs.at.ua/_nw/0/69418.jpg
Ділова гра «Так чи ні?» Варіант ІІ




: attachments -> article
article -> Курсова робота з художньої культури з теми виконала курсант
article -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України
article -> Панасовський Ігор Вікторович Лисянка 2015р. Анотація велике значення для розвитку активної розумової діяльності в навчанні має не тільки засвоєння навчального матеріалу, а й контроль І самоконтроль знань. Біля 70% урок
article -> Урок «Поняття про колір. Змішування кольорів»
article -> Економіко-географічна характеристика Індії
article -> Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисципліни «історія україни» для студентів окр «Молодший спеціаліст»
article -> Навчання біології на основі технології розвитку критичного мислення учнів
article -> «Складання автобіографії, резюме»
article -> Уроку. Заочна екскурсія до музею «Срібного століття російської поезії»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка