Науково-методичний центр управління освіти міської ради нвк ”гімназія-школа” №27Скачати 93.56 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації31.05.2018
Розмір93.56 Kb.
ТипУрок
  1   2   3

НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ МІСЬКОЇ РАДИ НВК ”ГІМНАЗІЯ-ШКОЛА” №27

ОПИС ВЛАСНОГО ДОСВІДУ


« ФОРМУВАННЯ

КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ

ПРОДУКТИВНОЇ ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

НА УРОКАХ

ГЕОГРАФІЇ»

УЧИТЕЛЬ:ОНОФРІЙЧУК ОЛЕНА

ВІКТОРІВНА
Ростити людину – це радість!

Кожен з них індивідуальність,

і часто дуже колоритна,

яскрава...”

Олесь Гончар

1. Актуальність

Наша доба стала часом небаченого раніше розвитку й перетворення життя, прогресу виробничих сил.

Щоб вижити в соціальному й духовному плані, людина, що підростає повинна орієнтуватися і діяти у постійно змінюваному світі виробництва, бізнесу, суспільно – політичного життя, не втративши при цьому своєї самобутності, моральних начал, поваги до себе й інших людей, здатності до самопізнання і самовдосконалення.

Самовизначення пов’язане з активним визначенням своєї позиції щодо суспільно виробленої системи цінностей. Ціннісно-смислове самовизначення не закінчується юнацьким віком, людина росте, розвивається, і приходить до нового особистого самовизначення, яке є підставою до власного розвитку.

Поняття компетентності передбачає сукупність фізичних та інтелектуальних якостей людини і властивостей необхідних їй для самостійного й ефективного вирішення різних життєвих ситуацій.

У традиційній школі від учня мало що залежить, крім одного – він може бути “нагородженим”, якщо грає за встановленими правилами і залишається відомим, а не ведучим. При продуктивному навчанні, учень вчиться у процесі виробництва свого, власного продукту. Мірою продукту стає учень зі своїми інтересами, досвідом та навчальними цілями, а самим продуктом – виконаний ним реальний проект, завершена робота, реальна річ. Таке навчання побуджує та розвиває індивідуальний інтерес кожного учня і мотивує вибір ним власного простору освіти. Його форми, змісту, результату, що й відкриває шлях до творчості, самостійності й автономності навчальної діяльності.

Тому виховання гармонічно розвиненої та творчої особистості одна з головних проблем сучасної педагогіки. Для її вирішення використовуються різні технології та заходи.

Розроблена Селестеном Френе система розвитку на основі комп’ютерної бази навчання у школах дуже актуальна. Мова йде про організацію у школі власної видавничої бази як центру самостійної учбової та виховної роботи всіх дітей. Школа Френе - це і власна типографія та дитячі газети, журнали, це навчальні посібники і матеріали, що створюються дітьми, це поїздки в інші школи для обміну досвідом. Тільки за допомогою надання дітям свободи вибору можна підготувати до тієї свободи, яка на них чекає у майбутньому житті, тільки за допомогою співпраці можна підготувати до соціальної гармонії та співпраці.

Ідею продуктивності освіти ми знаходимо й у С.І. Гессека. Його основні принципи та ідеї – це освіта, налаштована на свободу дитини та її самовизначення, творчість як основа організації усіх занять (поза творчістю урок перетворюється у механічну процедуру).

Активність – природна властивість людини, яку треба постійно стимулювати. Вчителю треба подивитися на себе іншими очима: “Дитина вчиться сама, а я їй професійно допомагаю вчитися”, “Я підтримую дитину в її самовизначенні й саморозвитку”, “Я співпрацюю з дітьми”.

Ціль продуктивної освіти – індивідуальний розвиток і збагачення власного досвіду й уявлень про світ. Це глобальне завдання розбите на більш менші: підвищення впевненості в собі, вміння подивитися на себе з іншого боку, вироблення кола життєвих цінностей, розвиток самостійності і креативності мислення, оволодіння внутрішніми ресурсами фізичного, психічного, морального самовдосконалення, розкриття творчих задатків і здібностей, опанування нових соціальних ролей, створення власного стилю поведінки, спілкування, манери вдягатися, надання можливостей одержати престижну та цікаву професію, одержання сертифікату про освіту та інші завдання.

А.В.Хуторський в “Евристичному навчанні” широко використовує поняття “продукти освітньої діяльності”, вводячи у його зміст три основні показники: внутрішня потреба учня в самореалізації; створення власного (нового для учня) освітнього продукту, відповідного типу його діяльності (в науково-технічній, художній і культурологічній сферах) з обов’язковим творчим змістом, наявність ситуації ускладнення або проблеми, подолання якої зумовлює розвиток учнів. А.В. Хуторський підкреслює, що власні та загальні освітні продукти стають найважливішою частиною сучасної освіти від першого до випускного класу.

2.


Каталог: attachments
attachments -> Тема. Роль вірусів у природі та в житті людини мета
attachments -> Курсова робота з художньої культури з теми виконала курсант
attachments -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України
attachments -> Панасовський Ігор Вікторович Лисянка 2015р. Анотація велике значення для розвитку активної розумової діяльності в навчанні має не тільки засвоєння навчального матеріалу, а й контроль І самоконтроль знань. Біля 70% урок
attachments -> Державний вищий навчальний заклад
attachments -> Урок «Поняття про колір. Змішування кольорів»
attachments -> Тема уроку. Ліки загального доступу та їх застосування під час надання першої медичної допомоги
attachments -> Економіко-географічна характеристика Індії
attachments -> Психологічна культура як складник професіоналізму викладача
attachments -> Тема. Абсолютна І відносна висота точок місцевості. Зображення на плані нерівностей поверхні на плані та карті


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка