Навчально-методичний посібник для вчителів історії Ходорів 2013 рСторінка1/50
Дата конвертації01.08.2018
Розмір0.62 Mb.
ТипНавчально-методичний посібник
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   50


Жидачівський районний методичний кабінет

ХодорівськаЗОШ І-ІІІ ст.№3

ПлахцінськаЄ.Б.Використання інтерактивних методів і прийомів навчання в процесі формування комунікативної компетентності на уроках історії

(7 – 9 кл.)
Навчально-методичний посібник для вчителів історії

Ходорів

2013 р.

ПлахцінськаЄ.Б.Використання інтерактивних методів і прийомів навчання в процесі формування комунікативної компетентності на уроках історії(7 – 9 кл.), 56 с.

(Навчально-методичний посібник для вчителів історії)

Матеріали навчально-методичного посібника складені згідно вимог програми з історії загальноосвітньої школи.

Посібник розрахований для роботи з учнями 7-9-х класів на уроках історії, знайомить із технологіями організації інтерактивних методик, які допомагають учителю зробити процес навчання цікавим, різноманітним і ефективним у процесі розвитку комунікативної компетентності. Він може стати в пригоді кожному вчителю – досвідченому і молодому.

Рецензент: Процідим Ю.М., методист районного методичного кабінету відділу освіти Жидачівської райдержадміністраціїВСТУП

Якщо хочеш виховати в дітях силу розуму, інтерес до серйозної інтелектуальної праці, самостійність, вселити в них радість співтворчості, то створи такі умови, щоб іскорки їхніх думок створювали царство думки, дай їм змогу відчути себе в ньому володарями.

Шалва Амонашвілі

Сучасне суспільство ставить нові вимоги перед освітою, згідно з якими вчитель повинен виховувати сьогодні не виконавця, а будівничого, здатного усвідомити свою місію, особистість, що інтенсивно розвивається.

Активність, самостійність, творчість, здатність адаптуватися до стрімких змін у світі - ці риси особистості стають найважливішими на сучасному етапі історичного розвитку. Їх формування вимагає нових підходів до процесу навчання. Оновлення форм організації навчально-виховного процесу в Національній доктрині розвитку освіти визначеного одним з пріоритетних напрямів державної політики в освітній галузі.

У вік глобальної інформації дидактична функція вчителя змінюється і формується так: не передавати знання, а вчити як здобувати їх. Діяльність учителя полягає не стільки в тому, що він несе інформацію дітям, скільки у вмінні бути організатором її засвоєння, поводирем у лабіринті знань. Учні повинні мати навички: думати, розуміти сутність речей, осмислювати ідеї та концепції і вже на основі цього вміти шукати потрібну інформацію.

Об’єктом дослідження цієї роботи є процес розвитку комунікативної компетентності учнів 7 – 9-х класів на уроках історії шляхом застосування інтеракції.

Предметом дослідження виступає комплекс інтерактивних методів і прийомів – пріоритетних засобів розвитку комунікативної компетентності учнів 7 – 9-х класів на уроках історії загальноосвітньої школи.

Мета дослідження полягає в застосуванні інтерактивних технологій навчання, які б забезпечували розвиток комунікативної компетентності учнів 7 – 9-х класів згідно з встановленими державними вимогами до формування загальнонавчальних компетенцій і компетентностей учнів.

Завдання дослідження:  • розглянути шляхи формування комунікативної компетентності на уроках історії, як особливого виду ітерації з урахуванням знань і вмінь учнів;

  • розробити раціональну систему інтерактивних методів та прийомів для розвитку навичок і умінь комунікативної компетентності;

  • організувати проведення дослідного навчання з метою апробації запропонованих інтерактивних технологій в масову практику.

Сьогодення вимагає від учнів критичного мислення, вміння формувати власні погляди та думки, засвоювати демократичні цінності і керуватися ними в суспільному та повсякденному житті. Основою до формування творчої особистості є застосування у навчально-виховному процесі ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ навчання, що активізує діяльність учнів, розвиває їх творче мислення, вміння спілкуватися, розмірковувати і приймати рішення.

На сучасному етапі розвитку суспільства школа покликана відігравати важливу роль, допомагаючи молоді стати проінформованими, активними, відповідальними громадянами, творцями демократичного суспільства. І одним із засобів розв'язання цього завдання є впровадження інтерактивних технологій у сучасний освітній простір, як методів і прийомів сучасної комунікативної компетентності учнів.


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   50


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка