Не згасає вогонь у розумних очахСторінка1/13
Дата конвертації23.12.2017
Розмір0.79 Mb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


Хмелівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

Маловисківської районної ради

Кіровоградської області


вчитель біології

Демедчук Світлана Анатоліївна

2012

Демедчук Світлана Анатоліїївна

Використання інтерактивних технологій на уроках біології

Навчально-методичний посібник. Хмельове, 2012
Посібник призначений для широкого кола творчих учителів, що працюють над удосконаленням методики викладання біології.

Він містить теоретичний матеріал,зразки конспектів уроків та розробки позакласних заходів.
Відповідальна за випуск:

Демедчук Світлана анатоліївна, вчитель біології

Хмелівської ЗШ І – ІІІ ступенів


ЗМІСТ

Вступ …………………………………………………………….. 4

Використання інтерактивних технологій на уроках біології … 6

Висновки ………………………………………………………… 26

Додатки

Екскурсія весняним лісом ………………………………………. 29Сільськогосподарські, лікарські, декоративні рослини.

Практична робота № 4. Розпізнавання видів кімнатних

рослин ……………………………………………………………. 43

Урок-рольова гра «Ці знайомі незнайомці» …………………… 46

Відданий друг ……………………………………………………. 53

Пийте діти молоко – будете здорові! …………………………... 71

Бібліографія ……………………………………………………….91

демедчук с

Демедчук Світлана Анатоліївна працює над методичною проблемою «Використання інтерактивних технологій на уроках біології».Вчителька практикує нестандартні форми проведення уроку. Впровадження нетрадиційних технологій створює можливості для оптимального розумового, емоційно-вольового, творчого розвитку дітей. На уроках панує глибока емоційність, атмосфера пошуку, тому серед учнів немає байдужих. Свої уроки вчителька урізноманітнює моделюванням життєвих ситуацій, використанням рольових ігор, спільним вирішенням проблеми на основі аналізу обставин та відповідної ситуації. Інтерактивне навчання природничих наук здійснюється за принципом педагогіки співпраці, де вчитель є організатором навчання, посередником між учнем і його соціальним досвідом. Чітка структура вивчення теми дозволяє учням уникнути стану тривожного очікування, а диференційований підхід дає можливість всім учням відчувати особистий ріст незалежно від рівня навчальних досягнень.

Проводить активну позаурочну та позашкільну роботу, організовує конкурси, інтелектуальні ігри, метою яких є не лише розширення знань учнів, а і виховання любові до природи, доброти, бажання допомогти, захистити тих , хто менший і слабший.Кредо:

Вчитель живе доти, доки вчиться.
Щойно він перестає вчитися – в ньому вмирає вчитель.


К.Ушинський

ВСТУП

Не згасає вогонь у розумних очах
І з роками ясніш пламеніє.
Ти тримаєш дитячі серця у руках,
Ти тримаєш планети надію.

Кожна людина хоче бути успішною і щасливою, комфортно себе відчувати в усіх життєвих ситуаціях: і в навчанні, і в трудовій діяльності. Її успішність – запорука успішного суспільства, успішної держави.

Завдання сучасної школи полягає у формуванні особистості творчої, конкурентоспроможної, здатної самостійно здобувати знання і застосовувати їх, приймати нестандартні рішення. Кожному знайомі ситуації, коли щось охоче засвоюється, робиться легко, з задоволенням. У такому випадку люди витрачають на здобуття знань і вмінь необмежену кількість часу, самостійно планують свої дії і знаходять найкращі способи виконання у будь-якій сфері. Тоді  не виникає проблем з мотивацією – людям подобається робити свою справу, тому що вона їм потрібна, ними визначена, в ній вбачається сприятливий вплив на якість життя. Як кажуть в народі, найкращий примус – охота. Якщо учень впевнений в успіху свого починання, то все в нього вдається і навчання приносить відчутний результат.

Завдання педагога – допомогти особистості дитини зрости в успіху, дати відчути радість від  здолання труднощів, дати зрозуміти, що задарма в житті нічого не дається, скрізь необхідно прикласти зусилля. І успіх буде еквівалентним витраченим зусиллям.

Як же створити учням оптимальні умови для самовираження, як зробити навчання комфортним?

Видатний психолог ХХ століття Л.С.Виготський наочно охарактеризував ситуацію різних способів навчання, запитавши: ”Що важливіше – нагодувати з ложки дитину чи навчити її їсти?”. Щоб навчити дитину мислити, треба навчити її діяти, причому діяти з навчальним матеріалом свідомо. Дослідження останніх десятиріч переконливо свідчать, що діалогічна форма спілкування вчителя з учнями між собою в умовах колективної пошукової діяльності дає можливість розвивати не тільки мислення дитини, а й навчити її спілкуватись, оволодіти способами співпраці в процесі розв’язання навчальних завдань. Вимоги сьогодення все більш яскраво показують необхідність використання інтерактивного навчання, що ї є моєю методичною проблемою.

Інтерактивне навчання – це спеціальна форма організації пізнавальної діяльності учнів, яка має конкретну, передбачувану мету створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність.

Суть інтерактивного навчання полягає в тому, що навчальний процес відбувається за умови постійної, активної взаємодії всіх учнів: співнавчання, взаємонавчання (колективне, групове, навчання у співпраці), де і учень і вчитель є рівноправними суб'єктами навчання.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка