Нерівномірність вікового розвитку обдарованих дітейСкачати 92.97 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації31.05.2018
Розмір92.97 Kb.
  1   2   3   4   5   6

Нерівномірність вікового розвитку обдарованих дітей

Уявлення про обдаровану дитину як про кволу, слабку й соціальне недоладну істоту не завжди виправдане на практиці. Можливо, навпаки, це так званий гармонійний розвиток, підтверджений цілою низкою досліджень. Однак у частини обдарованих дітей, насамперед винятково обдарованих у якій-небудь одній галузі, можна спостерігати дисгармонійний розвиток (дисинхронія розвитку), який прямо впливає на особистість у період її становлення і є джерелом багатьох проблем незвичайної дитини.

Вище ми вже вказували, що серед таких обдарованих дітей спостерігають значне випередження, скажімо, в розумовому та художньо-естетичному розвитку, яке сягає іноді 5—6 років. Зрозуміло, що всі інші сфери розвитку - емоційна, соціальна, фізична, будучи цілком нормальними за своїм рівнем, не завжди встигають за таким бурхливим зростанням, що призводить до вираженої нерівномірності розвитку.

Іншою причиною нерівномірності є особлива система основних інтересів, які принципово відрізняються в обдарованих дітей порівняно зі звичайними: головне місце в ній належить діяльності, яка відповідає їхнім видатним здібностям. І нерідко, скажімо, особливий пізнавальний розвиток відбувається в певному розумінні за рахунок інших сфер розвитку. Так, до певного часу спілкування з однолітками у сфері особистісних інтересів займає в деяких обдарованих дітей набагато менше місця, ніж у звичайних. (Мова, звичайно, не йде про школярів, обдарованих лідерськими здібностями. Тут ситуація, як пра­вило, зовсім протилежна). Багато хто з надзвичайно обдарованих дітей недостатньо часу приділяє спорту та будь-якій іншій, не пов'язаній з їхнім головним інтересом діяльності. В цьому разі фізичне відставання виявляється нібито в ускладненому варіанті, коли на природну вікову невідповідність до старших за віком однокласників накладається і явне небажання дитини займатися нудною, на її думку, діяльністю.
Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> «Екологічне виховання дітей дошкільного віку через призму використання сучасних інноваційних технологій»
downloadcenter -> Сучасні здоров ’ язберігаючі технології в дошкільному навчальному закладі
downloadcenter -> Технічне обслуговування та ремонт системи мащення
downloadcenter -> Не сама дитина має пристосувати себе до наших методів, а навпаки, наші методи мають бути пристосовані до кожної дитини
downloadcenter -> Модель сформованості бібліотечно-бібліографічних умінь та навичок школярів
downloadcenter -> М. Тернопіль 2005 р. Методичний посібник
downloadcenter -> Річний план роботи мелихівського навчально виховного комплексу
downloadcenter -> Урок систематизації та узагальнення знань; урок-подорож «Космічна подорож»
downloadcenter -> Раціональне використання коштів моєї родини
downloadcenter -> Урок-подорож 1 Тема : Материки Землі Мета


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка