Обласні олімпіади юних геологів у системі допрофесійної підготовки учнівської молодіСкачати 60.15 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації19.04.2018
Розмір60.15 Kb.
  1   2   3   4Скриль І. А., завідувач відділу краєзнавства

КЗ «Харківська обласна станція юних туристів»

Харківської обласної ради
Обласні олімпіади юних геологів у системі допрофесійної

підготовки учнівської молоді
У 2017 році виповнюється 54 роки юнацькому геологічному руху Харківщини. За цей час тисячі школярів познайомилися з наукою геологією, пройшли геологічними маршрутами рідним краєм, оволоділи методикою польових геологічних досліджень. Багато з них обрали геологію своєю професією, ставши студентами факультету геології, географії, рекреації і туризму Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, а також університетів Києва, Івано-Франківська.

Організатором роботи з юними геологами Харківщини є Комунальний заклад «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради спільно з факультетом геології, географії, рекреації і туризму Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, музеєм природи ХНУ імені В. Н. Каразіна, Українським науково-дослідним інститутом газу. Основними формами такої роботи є: організація діяльності геологічних гуртків, проведення олімпіад юних геологів і обласного конкурсу юних мінералогів, діяльність секції геології, геохімії та мінералогії Харківського територіального відділення Малої академії наук України, залучення школярів області до занять в школах юних географів і геологів, організація і проведення геологічних походів та експедицій.

Ефективними формами залучення учнів до туристсько-краєзнавчій роботи, формування стійкого інтересу до геології, пропаганди геологічних знань серед школярів є масові заходи, які організує і проводить КЗ «Харківська обласна станція юних туристів». Стали традиційними обласні конкурси юних мінералогів, змагання з радіометрії і гідрології, олімпіади юних геологів. Велику зацікавленість школярів Харківщини викликають геологічні олімпіади, які проводяться вже протягом 42 років, а перша відбулася 4 квітня 1976 року.

Проведення олімпіади юних геологів проходить у два етапи: організаційно-підготовчий та основний (включає безпосередньо проведення олімпіади та підведення її підсумків).

 Організаційно-підготовчий етап. В першу чергу необхідно визначити терміни проведення олімпіади. Потім скласти питання олімпіади з різних розділів геології, узгодити їх із науковцями Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Необхідно розробити положення про проведення олімпіади, випустити афішу і направити її в загальноосвітні та позашкільні заклади області, запросити членів журі олімпіади, визначити місце проведення, харчування учасників і т.д. Якщо можливо, знайти спонсорів проведення олімпіади для заохочення переможців призами, екскурсійними поїздками і т.д. Як показує багаторічна практика, при ретельній підготовці, чіткій організації олімпіади, суворого виконання програми, на очний конкурс необхідно відводити 5-6 годин. У зв'язку з цим проведення олімпіади ми практикуємо тільки у вихідні дні.


Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Программа першого рівня вищої освіти за напрямом 016 Спеціальна освіта (логопедія)
2017 -> Робоча програма навчальної дисципліни регіональні проблеми стійкого розвитку
2017 -> Хрящевська Людмила Михайлівна, доцент кафедри етнології та спеціальних історичних дисциплін, кандидат історичних наук, доцент (Хрящевська Л. М.) робоча програма
2017 -> Психологія Ідентифікація
2017 -> Методичний комплекс для самостійної роботи студентів спеціальності «Економічна та соціальна географія» з курсу «країнознавство»
2017 -> Навчально-методичні матеріали для самостійної роботи студентів-магістрів
2017 -> Рішення Дніпропетровської обласної ради статут комунального позашкільного навчального закладу,,мала академія наук учнівської молоді" дніпропетровської обласної ради"
2017 -> Додаток 3 до наказу №37 від


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка