Охорона здоров’я НімеччиниСкачати 33.92 Kb.
Дата конвертації30.01.2018
Розмір33.92 Kb.

Гарік Мелкумян,
Голова «Всеукраїнська асоціація студентів медиків»

Охорона здоров’я Німеччини

12 квітня ми зустрілись з головою департаменту з міжнародних зв’язків, з доктором Парсі-Парса. Зустріч розпочалась з короткого знайомства та представлення програми «Молодь-змінить Україну». Після чого професор презентував систему охорони здоров’я Німеччини.

Німеччина – країна, яка має один із найвищих рівнів витрат на охорону здоров’я у світі – понад 10 % ВНП. Щорічний обіг галузі становить 260 млрд євро.

Охорона здоров’я Німеччини базується на добре структурованій системі медичного страхування, яка складається із державного обов’язкового медичного страхування і приватних страхових фондів. Соціальним страхуванням охоплено майже 90 % громадян, доходи яких не перевищують 3750 євро на місяць, члени їх сімей, пенсіонери, студенти, безробітні (за осіб, які не мають доходів і живуть за рахунок державної допомоги і субсидій, страхові внески у разі знедужання сплачує держава).

Німецька модель охорони здоров’я, яку згодом перейняли чимало країн світу (варіюючи її під національні особливості), завдячує своїм народженням канцлеру Німеччини Отто фон Бісмарку. Саме він запропонував систему державного соціального забезпечення, закони про страхування у разі інвалідності, медичне страхування, страхування у разі нещасного випадку.

Система медичного страхування передбачає, що здорові та працевлаштовані громадяни сплачуватимуть за лікування і утримання хворих. Солідарність стала основним принципом медичного страхування за Бісмарком.

Всі лікарні поділяються на громадські, приватні (зазвичай це невеликі клініки, керовані за принципами комерційних підприємств) і благодійні, котрі фінансуються некомерційними організаціями, наприклад, Червоним Хрестом, церковними організаціями. Понад 55 % медичних ліжок для пацієнтів з гострою патологією міститься у громадських лікарнях, майже 40 % – у благодійних, решта – у приватних. Всі пацієнти незалежно від виду страхування мають право вільного вибору будь-якої категорії лікарень у своєму регіоні, якщо вони входять до переліку страхового фонду.

Доктор Парсі-Парса також розповів про необхідність введення реформ у галузі охорони здоров’я України, підкресливши важливість боротьби з корупцією

Під час зустрічі досягнуто домовленостей щодо організації українсько-німецького медичного форуму.

14 квітня пройшла зустріч з головою німецької асоціації студентів-медиків та координаторами комітетів організації. Німецька асоціація студентів-медиків є представництвом IFMSA у Німеччині, та об’єднує студентів зі всіх медичних ВНЗ Німеччини. Асоціація захищає права кожного студента-медика та представляє їх інтереси. Організація тісно співпрацю з профільними органами влади, та контролює рішення що стосуються медичної освіти та студентів-медиків в цілому.

Основною темою зустрічі стала українсько-німецькі студентські обміни IFMSA. Керівництво організації висловила щиру підтримку українським студентам-медикам, запевнивши що вже у серпні 2015 року на генеральній асамблеї IFMSA готові підписати контракти про проведення двосторонніх обмінів зУкраїнською асоціацією студентів-медиків. Це дозволить українськім майбутнім лікарям стажуватись у найкращих клініках Німеччини.

Також досягнуто домовленостей про проведення спільних проектів в комітеті IFMSA прав людини та миру.

Німецькі колеги прийняли запрошення на участь у генеральній асамблеї української асоціації студентів-медиків, що відбудеться восени 2015 року у м. Києві.
13 квітня відбулась зустріч з головним лікарем клініки пластичної хірургії, професором Кареном Товмасяном.

Професор Товмосян розповів про систему медичного приватного страхування та можливості використання німецького досвіду реформування галузі охорони здоров’я в Україні. Карен Володимирович зауважив про важливість спрощення та пільг для медичного бізнесу, як запорука якісної медицини.Приватний кабінет може відкрити будь-який лікар має ступінь спеціаліста. Приблизно 45% від усіх лікарів працюють в приватних кабінетах. Кількість таких кабінетів обмежена квотою на те чи інше місто або поселок. Сімейним лікарям належить більше половини всіх приватних кабінетів . Сімейний лікар є першим лікарем до якого приходить хворий і якщо лікар не може самостійно допомогти пацієнтові, він дає напрямок до вузького спеціаліста. Лікар-фахівець може працювати в даному кабінеті як один, так і в групі з іншими лікарями (таких 25%) утворюючи таким чином вже цілі медичні центри. В одному приватному кабінеті так само можуть працювати лікарі суміжних спеціальностей, наприклад ортопед і терапевт, або хірург і гінеколог, але ніяк не офтальмолог і гінеколог. Приблизно 5% всіх приватно практикуючих лікарів мають право лікувати своїх хворих у стаціонарах Кабінети можуть перебувати де завгодно, починаючи від житлових будинків до останнього ноу-хау на бензозаправці.

Досягнуто домовленостей про проведення безкоштовних стажувань для українських лікарях в рамках спільного проекту.
Каталог: image -> data -> file -> doc
image -> Пр. Перемоги, 10, м. Київ, 01135, тел
image -> Стратегія розвитку пасажирського автомобільного транспорту
image -> Програма комплексного кваліфікаційного екзамену з історії з методикою навчання
image -> Національна академія керівних кадрів культури І мистецтв
image -> Актуальність дослідження
image -> Державний стандарт базової І повної загальної середньої освіти I
image -> Агентський договір
doc -> Молодіжна політика в Польщі
data -> Закінчення роботи на екка міні-600


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка