Ольга кобилянська



Скачати 312.27 Kb.
Сторінка1/16
Дата конвертації24.09.2018
Розмір312.27 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16

ОЛЬГА КОБИЛЯНСЬКА

(1863-1942)


Письменниця.

Одна з перших модерністів в українській літературі. Названа народом гірською орлицею.



Повість «Земля» (1902)

Ключові слова:

• епос;


• психологічна повість (жанр);

• присвята батькові (присвята);

• символізм (напрям в літературі);

ПРОБЛЕМИ : людина і земля;

• людина під владою землі;

• проблема братовбивства (тема Каїна й Авеля);

ТЕМА: зображення трагічної події, що сталася в гуцульській родині хлібороба наприкінці XIX ст.;

ІДЕЯ: поміркувати над причинами братовбивства, себто першогріха, зла у світі.



Понятійний апарат

Символізм — течія модернізму, основним принципом якої є художнє осягнення.

Цитатник

Про О. Кобилянську та її повість «Земля»:

• Ольга Кобилянська, талановита буковинська письменниця, внесла в наше письменство новий тон, новий спосіб писання, узятий з новішої німецької літератури та філософії. Оповідання Кобилянської визначаються ніжністю та делікатністю рисунку та щирим почуттям і являються найкращим свідоцтвом культурності нашої інтелігентської женщини.



(І. Франко)

• Повість «Земля», крім літературної та мовної вартості, зберігатиме тривале значення і як документ способу мислення нашого народу.



(І. Франко)

• Ольга Кобилянська була великою письменницею, бо час нічого не заподіяв її творам, а тільки утвердив їх у нашому народі... (В. Земляк)


Про героїв повісті «Земля»:

• Його висока горда постать перевишала всіх, мов дуб, а на його тепер ясно освітленім лиці з узад зачесаним волоссям, що спадало на плечі, із вузьким білим чолом, відбивався цілий настрій його душі. Несамовита відвага незвичайної хвилі і жаль (Михайло).

• Михайло був мов образець! І не саме великий, але плечистий і сильний, а з лиця мов у якої дівчини, лише що над устами засіявся вус. Дівчата в селі знали добре, який він був, одначе він держався від усіх так далеко, був такий соромливий і замкнений, що ніхто не міг про нього сказати, щоб глядів за одною довше, ніж за другою (Михайло).

• Росте й горнеться кудись... та не до доброго й не до нас. Він роботи боїться, йому танець у голові. Зо стрільбою ходив би день і ніч по полі й по лісі, а про хату думає лише тоді, коли мамалиґа на кружок вивернеться (Івоніка про Саву).

Була се слабосильна, ще доволі молода жінка з ніжними рисами обличчя, на якім за першим поглядом було пізнати, що тяжка, ненастанна праця й жура, що гнітила її, надали їй п'ятно старості (Марія).

• Середнього росту, з темним, як шовк, волоссям... на око ніжна, таїла в собі силу та вабила до себе, мов музика, гармонією жіночності (Анна).

• ...нічого не мала, була убога, а лиш виставлена на гнів матері і штовханці брата, якою ні один хлопець у селі не журився (Анна).

Вона погана волошка, циганка. Дивися на її зуби й на її рот! Як клубки з м'яса стоять їй в лиці! Чи вона чим причарувала тебе? Дивися, яка вона погана! Чоло волоссям заросло, а очі, як у чортиці або в голодної собаки! (Михайло Савіпро Рахіру).

* Не для тебе, синку, була вона, а ти для неї! Ти ходив по ній, плекав її, а як виріс і став годний, вона отворила пащу й забрала тебе! (Івоніка над труною Михайла).



Каталог: 2017
2017 -> Программа першого рівня вищої освіти за напрямом 016 Спеціальна освіта (логопедія)
2017 -> Робоча програма навчальної дисципліни регіональні проблеми стійкого розвитку
2017 -> Методичні рекомендації до самостійної роботи студентів з дисципліни «історія та культура україни»
2017 -> До листа Міністерства освіти і науки України від 06. 03. 2017 №1/9-125
2017 -> Хрящевська Людмила Михайлівна, доцент кафедри етнології та спеціальних історичних дисциплін, кандидат історичних наук, доцент (Хрящевська Л. М.) робоча програма
2017 -> Психологія Ідентифікація
2017 -> Розділ введення у загальну І музичну психологію тема Психологія на сучасному етапі розвитку. Сучасні теорії особистості


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка