Організація охорони здоров'я дітейСкачати 191.27 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації08.10.2018
Розмір191.27 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3


Реферат на тему:

Організація охорони здоров'я дітей

Охорона материнства і дитинства в СРСР

Основними завданнями державної системи охорони материнства і дитинства в СРСР є створення оптимальних умов, які сприяють народженню здорової дитини, правильному всебічному розвиткові підростаючого покоління, запобіганню та лікуванню захворювань у жінок і дітей. Система охорони материнства і дитинства включає важливі соціально-економічні заходи і законодавчі акти, завдяки яким жінкам надається можливість поєднувати материнство з суспільно корисною працею, передбачається подання жінкам і дітям безплатної кваліфікованої медичної допомоги, яку здійснюють медичні заклади.

Серед перших законів Радянської держави були декрети про безплатне харчування дітей до 15 років, заборону дитячої праці, про ліквідацію дитячої безпритульності і про охорону здоров'я жінок і дітей. Було прийнято постанову про надання відпустки у зв'язку з вагітністю і пологами на 12 тижнів при повному збереженні заробітної плати. Для жінок, зайнятих важкою фізичною працею, тривалість відпустки збільшувалася до 16 тижнів. Мати дістала право через кожні 3 години припиняти роботу для годування немовляти. Набули широкого розвитку дитячі і родопомічні заклади. Запроваджено безплатне медичне обслуговування всього населення. Згодом було видано закони, які захищали права, працю і здоров'я жінки-матері та її дітей, зокрема, заборонялося використання жіночої праці на важких і шкідливих для здоров'я роботах, заборонялося відмовляти в прийнятті на роботу або звільняти вагітних і матерів-годувальниць. Не дозволяється залучати до понаднормових або нічних робіт вагітних (з 4-го місяця вагітності) і матерів-годувальниць, вагітних слід переводити на легші роботи.] Відпустка у зв'язку з вагітністю і пологами надається за рахунок держави на 112 календарних днів із збереженням повного середнього заробітку. У разі патологічних вагітності або пологів, багатоплідної вагітності відпустка після родів збільшується до 70 днів.

З 01.07. 1970 р. в СРСР введено в дію Основи законодавства про охорону здоров'я, в яких велика увага приділяється дальшому поліпшенню охорони здоров'я матері та дитини. Піклування про дітей, сім'ю, охорону материнства і дитинства закріплено в Конституції СРСР (1977). У ст, 35 передбачено створення необхідних умов, які дають змогу жінці поєднувати працю з материнством: надання оплачуваної відпустки та інших пільг вагітним жінкам і матерям, поступове скорочення робочого часу для жінок, які мають малолітніх дітей. У ст. 53 відзначається, що держава виявляє піклування про сім'ю, створюючи і розвиваючи широку мережу дитячих закладів, виплачуючи грошову допомогу у зв'язку з народженням дитини, надаючи грошову допомогу і пільги багатодітним матерям. Для матерів, які працюють або навчаються з відривом від виробництва, введено частково оплачувану відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею півтора року і надано право на одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років із збереженням безперервного трудового стажу і стажу роботи за спеціальністю.
Каталог: download -> 122


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка