Основні методи І форми впливу на творчий розвиток особистості на уроках образотворчого мистецтваСкачати 448.01 Kb.
Сторінка1/12
Дата конвертації23.12.2017
Розмір448.01 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

Основні методи і форми впливу на творчий розвиток особистості

на уроках образотворчого мистецтва ”

Підготува ла:

учитель образотворчого

мистецтва, керівник гуртка

з предмета, викладач курсу

«Художня культура»

Мирон Наталія Володимирівна

Студінської школи І-ІІ ст..

Калуського району

м. Івано-Франківськ

2012


План

Вступ

1. Головні завдання викладання образотворчого мистецтва.

2. Навчально-виховна робота в різних видах мистецької діяльності.

3. Інтерактивні методи на уроках образотворчого мистецтва.

Висновки

Список використаної літератури

Додатки

Вступ

Сьогодні не можна залишити поза увагою те, що у світі зростає роль особистості.ХХІ століття в усіх сферах життєдіяльності людини і суспільства в цілому висуває нові, раніше невідомі завдання. Це ставить перед людиною, а отже, і перед освітою – сферою, що готує молоде покоління до життя, – небачені раніше невідомі завдання. Зумовлено це переходом людства на перетині століть до нового типу цивілізації.

ХХІ століття ставить нові вимоги перед усім суспільством, перед освітою, перед учителем. Як іти в ногу з часом, як у погоні за новим не розгубити вже накопичений позитивний досвід, як забезпечити рівний доступ до якісної освіти в усіх навчальних закладах, як результативно надати освітні послуги кожному учаснику навчально-виховного процесу – усі ці питання хвилюють учительство України.

Відповідно Закону України «Про освіту» метою освітянської галузі проголошується «всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу.

У Концепції розвитку загальної середньої освіти зазначається, що «основними завданнями загальноосвітньої школи є: всебічний розвиток індивідуальності дитини на основі виявлення її задатків і здібностей, формування інтересів і потреб...»

Послідоним кроком у цьому напрямі стала розробка “Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті”, в якій наголошується на необхідності у обов'язковому переході від інформаційно-репродуктивного навчання до особистісно-орієнтованого .

Незважаючи на непрості соціально-економічні умови, необхідно все робити для того, щоб мистецька освіта й надалі залишалася духовною потребою людей, відігравала помітну роль у формуванні громадянина України, творчої особистості, здатної жити й творити в умовах глобалізаційних процесів, інтеграції держави у світове співтовариство .

Новій суверенній Україні потрібні нові люди, тобто такі її громадяни, які мають глибоко осмислену життєву позицію. Виховати таку особистість можна тільки за умови розвитку національної освіти, у якій система виховання і навчання грунтується на ідеях національного світогляду, народної філософії, на засадах родинного виховання, української етнопедагогіки, наукової педагогічної думки.

Проблема формування творчої особистості набуває особливої актуальності на сучасному етапі розбудови Української держави і виступає домінантою сучасного освітнього процесу в Україні.Основою для розвитку творчого потенціалу є художньо-творчий процес , де визначальним чинником постають особистісні якості людини , її самобутність.Оскільки мистецтво безмежне , то творчий потенціал є процесом постійного пошуку з безмежною кількістю рішень , що вимагають глибокого самостійного переосмислення як учителем , викладачем , так і учнем , студентом .

Проблемі творчості першочергову увагу приділяв один із найвидатніших педагогів ХХ століття В.О.Сухомлинський: "Творчість є діяльністю, у яку людина вкладає немовби частинку своєї душі, і чим більше вона вкладає, тим багатшою стає її душа.

Хтось із українських класиків сказав: неталановитих дітей немає. Лише треба вчасно цей Божий дар побачити і розвинути.

Орієнтація на розвиток творчих здібностей, наукового мислення учнів є одним із напрямів оновлення змісту шкільної освіти. Спрямованість на особистісно зорієнтований підхід до освіти зумовлює потребу у використанні універсальних можливостей мистецтва в процесах формування творчої особистості з глибоким духовно цілісним світом та високими моральними якостями людини зі сфери культури, здатної до співчуття, співпереживання. Тому є гостра потреба у високопрофесійній підготовці та діяльності вчителів, готових до самостійного творчого пошуку, організації художньо-естетичного процесу в загальноосвітніх та педагогічних навчальних закладах на принципово нових засадах. Адже, як сказав Уільям Артур Уорд: “Посередній учитель викладає, добрий учитель пояснює, видатний учитель показує, великий учитель надихає. ”У педагогічній науці творча активність учителя трактується як складова педагогічної творчості, педагогічної майстерності, умова особистісного та професійного самозростання вчителя, рушійна сила впровадження нових педагогічних технологій, поширення творчого досвіду, важлива професійна риса та якість творчої особистості фахівця. У понятті “творча активність ” виявляється також учительське ставлення до навчально-пізнавальної діяльності, яка характеризується прагненням досягти поставленої мети в межах заданого часу


Каталог: 200000149-a8803a976d


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка