Особливості розвитку емоційної сфери дітей дошкільного та молодшого шкільного вікуСкачати 152.08 Kb.
Сторінка1/8
Дата конвертації19.04.2018
Розмір152.08 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5   6   7   8

Міністерство освіти і науки України

Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №3 м. Славути

Реферат на тему:

Славутчина - мій рідний край

Виконала :

Учениця 5-б класу СШ№3 м. Славути

Чуйкова Альона

м. Славута 2008 рік

Зміст
1.Гарне місто Славута

2. Географічне положення району

3. Підземні води, річки, озера

4. Ґрунти району, корисні копалини

5. Флора Славутчини

6. Археологічне дослідження місцевості

7. Легенди про місто

8. Про заснування міста Славута
 1. Гарне місто Славута

Місто Славута — північна красуня Хмельниччини. Для одних Славута — це місце народження, для інших — це місто проживання, для ще інших — місто, в якому вони випадково побували. Але кожному, хто доторкнеться до цього куточка Волині, обов'язково западе в душу краса міста, про яку йдеться вже в імені його. Геніальна поетеса Леся Українка, яка з дитинства полюбила росисті волинські луки і предковічні соснові ліси, не змогла не відчути своїм серцем краси і нашої міс цини Волинського краю, її захоплення природою Славутчини вилилося у пам'ятні кожному жителю міста слова: "Славути красної бори соснові..." Гарне місто своєю природою. Навкруги темно-зелені лісові масиви високих, стрімких сосен, що, переплівши пишні крони, підпирають небо. І лише на західній околиці їх меншає, зате більше стає струнких молодих берізок, а на південних піщаних пагорбах вабить славутчан улюблене місце відпочинку — дубовий гай із джерелом цілющої води.

У зелені і квітах потопає саме місто. Духмяними пахощами настоєне повітря, коли цвітуть акації, бузок та яблуні. Повсюдно прикрашають вулиці і майдани міста плакучі верби, високі стрункі тополі, розлогі липи, милують зір у пору цвітіння свічечки каштанів.

Окрасою Славути є спокійна річка Утка, яка протікає через усе місто, розливаючись ставками, і на околиці його впадає в обійми повноводної Горині. Оспівана у піснях бурхлива, крутої вдачі річка Горинь, що теж протікає містом, при наближенні до Славути ширить русло, сповільнює свій біг, ніби набирає сили, щоб ще завзятіше нести свої води далі, на зустріч із Прип'яттю, а з нею — до славного Дніпра-Славутича.

Тутешні лісові і водні багатства звабили, мабуть, князів Сангушків, які ще у XVIII ст. перенесли сюди свою резиденцію і заснували тут багато промислових виробництв. Княже місто Славута у другій половині XIX ст. стало найбільшим промисловим центром краю. Відоме місто своїми щирими і працьовитими людьми, мус кулясті "руки яких творили протягом століть і творять сьогодні його славу і красу. Місто зростило героїв праці і війни, видатних вчених і військових, талановитих керівників виробництва.

Славута — не тільки великий трудівник, але й мужній воїн. Своїм героїчним і трагічним минулим у роки фашистської окупації це місто відоме далеко за межами України. У глибокому тилу, далеко від лінії фронту Славута стала центром організації підпільної та партизанської боротьби з ворогом на Правобережній Україні. Сформоване на Славутчині партизанське з'єднання ім. Ф. М. Михайлова внесло вагомий вклад у наближення перемоги над фашизмом.

Славута 2002 року — місто обласного значення, центр Славутського району Хмельницької області, індустріальний центр на півночі Хмельниччини. Промисловість міста — це десятки підприємств з виробництва будівельних матеріалів, деревообробної, легкої і харчової галузей, будівельних і комунальних підприємств загальнодержавного і місцевого значення. Славута живе і розвивається, і хоче трудитися для розбудови древньої і молодої української держави. 1. Каталог: files
  files -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
  files -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
  files -> Реферат на тему : Застосування альтернативних джерел енергії в сільському господарстві
  files -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
  files -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
  files -> Уроках «Художньої культури»
  files -> «Україна і Африка»
  files -> Уроків з географії 7 класу з теми: «Африка» Вчитель географії П’ятак С. В


  Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка