Ознайомлення старших дошкільників з музичними інструментами та творами композиторів-класиків шляхом використання ік-технологіїСкачати 357.08 Kb.
Сторінка1/28
Дата конвертації17.01.2018
Розмір357.08 Kb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   28

Олександрійська міська рада

Управління освіти,молоді та спорту

Науково-методичний центр

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 25


Л. Ємєліна

Ознайомлення старших дошкільників

з музичними інструментами

та творами композиторів-класиків

шляхом використання ІК-технології

Методичний посібник


Олександрія – 2014

Л.Ємєліна. Ознайомлення старших дошкільників з музичними інструментами та творами композиторів-класиків шляхом використання ІКТ-технології / Ємєліна Лілія Ігорівна. - Олександрія: Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №25, 2014. – 31 с.

Рецензенти:

О.Аннікова – директор науково-методичного центру управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради, кандидат філологічних наук

Г.Коваленко – методист науково-методичного центру управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради

Даний посібник розрахований на музичних керівників дошкільних навчальних закладів.

Розглянуто та затверджено на засіданні ради науково-методичного центру управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради (протокол

від 26 березня 2014 року № 1 )

ЗМІСТ

Вступ………………………………………………………………………………………4Пояснювальна записка……………………………………………………………….......5

Мета та завдання міні-занять з використанням ноутбуків……………………………7

Структура методичної розробки системи міні-занять……………………………….. 8

Рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу ………………………9

Матеріали та обладнання до занять……………………………………………………10

Перспективне планування міні-занять на рік…………………………………..….......11

Конспекти занять……………………………………………………………………… 12

Список використаних джерел…………………………………………………………..31

Додатки

ВСТУП


Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» пропонує дітям великий обсяг знань з розділу «Музичне виховання», в тому числі знайомство з музичними інструментами та творами композиторів-класиків. Однак, дошкільникам важко запам’ятовувати і сприймати на слух твори класичної музики, назви деяких музичних інструментів. Тому дана розробка міні-занять направлена на допомогу музичним керівникам, як полегшити процес ознайомлення і швидше засвоїти знання дітям старшого дошкільного віку. В даній розробці представлені заняття, де діти мандрують країною Музики, знайомляться з музичними інструментами та чарівною музикою П.Чайковського за допомогою ноутбука.

Основною формою роботи на ноутбуках є діалог дитини та дорослого в створених умовах розвивального середовища. Зміст розробки даних занять є складовою частиною програми «Впевнений старт» з розділу «Слухання музики» та розділу «Гра на дитячих музичних інструментах».

Конспекти занять складено з урахуванням вимог програми виховання та навчання старших дошкільників «Впевнений старт» і психологічних вікових особливостей дошкільника. Система занять спрямована не тільки на оволодіння дітьми певними знаннями, уміннями та навичками з розділу «Музичне виховання», а і на всебічний розвиток творчої гармонійної особистості, яка зможе орієнтуватися у сучасному світі інформаційних технологій.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Сучасне життя вимагає від дорослих та дітей володіння навичками роботи на комп’ютері, тобто володіння ІК-технологіями. І система дошкільної освіти не є у цьому напрямку виключенням. Саме комп’ютер, а в нашому випадку ноутбук, є тим знаряддям, яке допомагає дитині вийти на новий інформаційний рівень. І тому в сучасному світі він виступає помічником дитини старшого дошкільного віку. Заняття дітей на ноутбуці мають значення для розвитку їх інтелекту, моторики рук, зорово-моторної координації, поліпшують та розвивають психічні процеси: пам'ять і увагу. Виконуючи цікаві ігрові завдання, дитина вчиться аналітично мислити, класифікувати та узагальнювати поняття, прагнути до поставленої мети. В сім'ї та в дошкільних навчальних закладах за допомогою ноутбука чи комп’ютера дитина може розв'язувати різні завдання.

Ноутбук, виступаючи найсучаснішим інструментом для обробки інформації, служить технічним засобом навчання та відіграє значну роль у загальному технічному розвитку дошкільників.

Психологи відзначають: чим раніше дитина познайомиться з комп'ютером (ноутбуком), тим менший психологічний бар'єр між ним і машиною, тому що в дитини практично немає страху перед технікою. Чому? Та тому, що комп'ютер привабливий для дітей, як будь – яка нова іграшка.

Дошкільники виявляють високу зацікавленість до ноутбука, його будови, функцій, можливостей, отримуючи при цьому хороший емоційний стан, задоволення. Працюючи з ноутбуком, дитина старшого дошкільного віку діє з наочними екранними образами, які наділяє ігровим значенням. Старший дошкільник переходить від звичних йому практичних дій з предметами до дій з ними в образному плані (уявному, модельному, символічному). Робота дитини з комп'ютером (ноутбуком) формує передумови теоретичного мислення, здатність працювати в індивідуальному темпі. Дитина, яка оволоділа елементарною комп'ютерною технологією, краще за інших готова мислити, розв'язувати задачі у внутрішньому плані, почуватися компетентною у житті в інформаційному плані.

Впровадження комп’ютерних технологій в освітній процес у ДНЗ привертає увагу вчених і педагогів-практиків. Дослідження вчених Н. Бєлікової, Н. Булгакової, Ю. М. Горвиц , Л. А. Леонової , Е. В. Зваригіної , І. М. Новик, С.Л. Новоселова, Ф.П. Петку тощо показали, що використання комп’ютера, як одного з принципово нових знарядь дитячої діяльності в системі дидактичних засобів, сприяє успішному вирішенню завдань розвитку особистості дитини, підвищенню її інтересу до навчання, його ефективності. Комп’ютер виступає особливим інтелектуальним засобом для вирішення завдань різноманітних видів діяльності, під час яких дитина вчиться сприймати особливі умови, пропоновані комп’ютерною грою, свідомо обирати спосіб дії тощо.

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ МІНІ - ЗАНЯТЬ З ВИКОРИСТАННЯМ НОУТБУКІВ

Метою розробки є оволодіння дітьми старшого дошкільного віку знаннями про музичні інструменти, твори композиторів-класиків та навичками елементарного користування ноутбуком.

Завданнями є: 1. Познайомити дітей з ноутбуком, способами керування ним за допомогою миші, здатність розуміти і використовувати спеціальну термінологію (екран, слайд, клавіша, комп'ютерна гра, мишка тощо) та оволодіння елементарними прийомами роботи з ноутбуком у процесі виконання ігрових та навчально-розвивальних завдань, створених для дітей дошкільного віку;

 2. Розвивати творчу уяву, мислення ,музичну пам'ять, почуття ритму;

 3. Виховувати вміння дотримуватися правил поведінки та санітарно-гігієнічних норм під час роботи з ноутбуком;

 4. Виховувати культуру поведінки під час занять, повагу до товаришів;

 5. Засвоїти знання програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» з розділу «Музична діяльність»: «Слухання музики» та «Гра на дитячих музичних інструментах»;

 6. Виховувати дисциплінованість, акуратність, бережне ставлення до оточуючого середовища.

СТРУКТУРА РОЗРОБКИ СИСТЕМИ МІНІ-ЗАНЯТЬ

Розробка системи занять складається з:


 • пояснювальної записки, де визначено мету та завдання навчання дітей роботи з ноутбуками, охарактеризовано структуру навчальної програми, наведено рекомендації щодо викладання навчального матеріалу;

 • змісту, мети та завдань навчального матеріалу та вимог щодо рівня навчальних досягнень вихованців;

 • матеріалів та обладнання до занять;

 • перспективного плану на навчальний рік;

 • конспектів системи занять по ознайомленню з музичними інструментами та творами класичної музики;

 • орієнтовного переліку програмного забезпечення необхідного для успішного навчання за програмою курсу, перелік методичної літератури.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ

Організовуючи роботу старшого дошкільника за ноутбуком, педагог дотримується санітарно–гігієнічних вимог, визначених нормативними документами.

Заняття проводяться тривалістю 20 хвилин один раз у місяць.

Заняття з ноутбуками не проводяться за рахунок сну, прогулянок, оздоровчих процедур. Не бажано використовувати одночасно один ноутбук для двох або більше дітей. Заняття можуть проводитися з двома дітьми одночасно на окремих ноутбуках.

До заняття педагог готує робоче місце для дитини так, щоб їй було зручно - стільці та столи повинні відповідати зросту дітей.

В процесі навчання потрібно дати очам відпочинок (закрити очі під час слухання музики) з метою профілактики зорового стомлення.

Міні-заняття розроблені для дітей, які вміють читати, тому музичний керівник повинен це враховувати.

Важливо підтримувати у дітей веселий, гарний настрій.

Міні-заняття на ноутбуках проводяться у відповідності із загальним планом освітньої роботи з дітьми у ДНЗ.

МАТЕРІАЛ ТА ОБЛАДНАННЯ ДО ЗАНЯТЬ

На заняттях по ознайомленню старших дошкільників з музичними інструментами та творами класичної музики використовуються: • ноутбуки;

 • комп’ютерна гра «Лускунчик» (в основу якої покладена музика з одноіменного балету П.Чайковського);

 • компю’терна презентація до кожного заняття (авторська розробка).

ПЕРСПЕКТИВНЕ ПЛАНУВАННЯ МІНІ-ЗАНЯТЬ НА РІК
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   28


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка