П. В. Кутуєв конфліктологія: соціологічна перспектива навчальний посібникСторінка1/54
Дата конвертації28.04.2018
Розмір2.47 Mb.
ТипНавчальний посібник
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   54

П.В. Кутуєв

КОНФЛІКТОЛОГІЯ: СОЦІОЛОГІЧНА ПЕРСПЕКТИВА

НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК

Київ - 2014

ББК
ISBN 987-966-660-941-3
Кутуєв П.В. КОНФЛІКТОЛОГІЯ: СОЦІОЛОГІЧНА ПЕРСПЕКТИВА.

НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК. – К.: Вид-во НПУ ім. М.П.Драгоманова, 2014. – 187 с. (у паперовій версії видання).

Рецензенти: д.ф.н. Головаха Є.І., д.с.н. Резнік В.С.
Затверджено до друку Методичною радою Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», протокол № 7 від 27 березня 2014 р.

Відповідальний редактор к.ф.н., декан ФСП Мельниченко А.А.


The textbook aims at analyzing the multi-dimensional process of Ukrainian society transformation and discusses its post-Leninist pathways. It criticizes the common wisdom of transitology, while attempting to apply sociologically and critically relevant perspectives (e.g., world system analysis) to the analysis of rapid social and political change in Ukraine. The textbook also introduces the notion of Leninist regimes into conceptual vocabulary of political sociology giving a new meaning to old-fashion discipline of communist studies. The textbook suggests that Leninist regimes are best conceptualized as a unique blend of charismatic, impersonal and traditional elements. Being a political and ideological response to conditions of national dependency in peripheral societies of traditional bent, Leninism created new political entity – the party – which was a bearer of impersonal charisma. The textbook offers an account of developmental stages of Leninist regimes. It is suggested that Leninist regimes undergo the following distinct adaptive stages – transformation, consolidation, and inclusion. The latter stage purpose was to accommodate new, more complex social and cultural environment to regime’s demands. Regime’s inability to resolve the tension between party cadre and citizen resulted in “Leninist extinction” and disappearance of Leninism as an alternative life style. The textbook’s targeted audience is students lecturers in sociology and political science as well as those who are interested in political sociology of communist and post- communist regimes.
Навчальний посібник аналізує процес багатовимірної суспільної трансформації українського суспільства та обговорює вплив “ленінської спадщини” на його розвиток. Підручник пропонує критичний огляд панівних поглядів “транзитології” та застосовує соціологічні й критичні підходи (наприклад світ-системний аналіз) для аналізу радикальних соціальних і політичних змін в Україні. Посібник вводить в ужиток політичної соціології поняття “ленінські режими”, які традиційно належали до предметної сфери комуністичних студій. Підручник доводить, що найбільш адекватною концептуалізацією ленінських режимів є погляд на них як на унікальну суміш харизматичних, безособових та традиційних елементів. Будучи політичною та ідеологічною відповіддю на умови національної залежності периферійних суспільств традиційного штибу, ленінізм створив нову політичну форму – партію – яка була носієм безособової харизми. Посібник пропонує аналіз стадій розвитку ленінських режимів та висуває твердження, що ці режими у своєму розвиткові проходять через такі етапи, а саме, трансформацію, консолідацію та інтеграцію. Під час останньої фази режим намагався примирити нове, більш складне соціальне і культурне оточення зі своїми вимогами. Неспроможність режиму розв`язати конфлікт між партійними кадрами та “громадянами” призвело до зникнення ленінізму як самодостатнього стилю життя. Підручник розраховано на студентів та викладачів соціології та політології, всіх тих, хто цікавиться політичною соціологією державного соціалізму та постленінізму.

Скільки б разів не з`являвся тиран, він не виростає невідомо звідки, а тільки з одного кореня – зі становища народного обранця. Тож як починає змінюватись той народний ставленик на тирана? Хіба не ясно, що це стається тоді, коли він починає робити так само, як у легенді, яку розповідають біля храму Зевса Лікейського в Аркадії? Кажуть, що той, хто скуштував людських нутрощів, дрібно нарізаних і навмисно перемішаних з нутрощами жертовних тварин, той мусить стати вовком. А хіба не так само й той, хто стоїть на чолі народу, і якому народ безоглядно довіряє, хіба він утримається від крові своїх одноплеменців? Своїми нечестивими вустами і язиком він смакуватиме братню кров...

Платон
Зовнішня влада не завжди може бути доказом доброчинності тих, кому вона надається, навпаки, часто свідчить про їх порочність. Чому? Тому, що для отримання такої влади зазвичай допомагають і клопотання друзів, і підступи, і лестощі та багато інших більш ганебних способів.


Каталог: bitstream -> 123456789
123456789 -> Енергетика України І проблеми енергозбереження
123456789 -> Реалізація компетентнісного підходу до навчання на уроках та в позакласній роботі з географії
123456789 -> Робоча програма з дисципліни «Природні ресурси України» Курс: 3 Семестр: 5
123456789 -> Навчально-методичний посібник для самостійної роботи Для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів
123456789 -> Навчальний посібник для студентів вищих медичних навчальних закладів
123456789 -> З досвіду роботи вчителя хімії нвк «Лановецька загальноосвітня школа №1 I-III ступенів- ліцей»
123456789 -> Опис досвіду актуальність досвіду


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   54


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка