Пам’яті великого поета й громадянина, земляка Василя Семеновича СтусаСкачати 204.61 Kb.
Сторінка1/10
Дата конвертації27.06.2018
Розмір204.61 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

І в смерті

з рідним краєм поріднюсь

(матеріали панорами творчих доробок

до 80-річчя Василя Стуса)
e:\все моє\2017-2018 навч рік\ювіляри 2018 р\вензель 5.jpg

Краматорськ-2018

ПЕРЕДМОВА

Пам’яті великого поета й громадянина, земляка

Василя Семеновича Стуса
Народе мій, до тебе я ще верну,

І в смерті обернуся до життя.Ці пророчі рядки із вірша поета «Як добре те, що смерті не боюсь я» звучать як останнє прощальне слово несправедливо засудженого героя міцної незламності духу, здатного залишатися людиною за будь-яких обставин, утвердження думки єдності з народом. Його життя було сповнене добра, любові, діянь заради України, який «…жив, любив і не набрався скверни, ненависті, прокльону, каяття».

За сміливі вірші, сміливі виступи проти тоталітарного режиму, за ствердження українця й української мови в Україні поет зазнав тяжких переслідувань тодішньої влади, був засуджений, поневірявся по таборах ГУЛАГу без права повернення на батьківщину, останні роки свого життя відбував покарання в Пермській області, потерпав але зберіг честь і порядність. Ще один пророчий доленосний рядок з цього вірша: «І в смерті з рідним краєм поріднюсь». І справді, В.Стус повернувся в Україну лише після смерті, а Україною він жив і марив, бо любов до України – сенс поетового життя.

У рідному краї Стуса люблять і поважають. Зараз, у такі скрутні часи для Донеччини, мені згадуються ті дії донеччан, горлівчан, власні дії і дії педагогів закладів професійної освіти області стосовно вшанування пам’яті Стуса. Щодня я їздила на роботу повз корпус філологічного факультету Донецького національного університету, на фасаді якого майорів барельєф Василя Стуса. Саме майорів, тому що біля його підніжжя завжди були свіжі квіти – інколи більше, інколи менше, але були завжди – університет носить ім’я славетного випускника Василя Стуса. До ювілейних дат ми обов’язково проводили заходи. Збиралося багато викладачів, інколи з учнями, говорили про поета, його творчість, читали вірші, слухали пісні на слова Стуса, представляли презентації тощо, брали участь у зустрічах з сином поета Дмитром та іншими митцями нашого краю. У Петровському районі Донецька, де проживав і навчався Василь Стус, школа носила його ім’я. Викладачі закладів профтехосвіти спілкувалися з учителями школи, обмінювалися надбаними відомостями про життя земляка. У Горлівці, де вчителював Василь Семенович, діяв музей. Навчально-методичний центр ПТО у Донецькій області організовував екскурсії до музею. Все це було… На жаль, в нині окупованому Донецьку знищили барельєф при вході в корпус філологічного факультету університету, звичайно ж не діє й музей у Горлівці, і школа позбавлена його імені, але нескорений дух поета знищити неможливо.

Навчально-методичним центром ПТО у Донецькій області організовано панораму учнівської творчості – написання творчих робіт до 80 річного ювілею земляка. Кращі з них ми пропонуємо вашій увазі.

З повагою, Тетяна Васюхно, завідувач кабінету загальноосвітніх дисциплін Навчально-методичного центру ПТО у Донецькій областіe:\все моє\2017-2018 навч рік\ювіляри 2018 р\стус в\фото у музеї василя стуса.pnge:\все моє\2017-2018 навч рік\ювіляри 2018 р\стус в\василь стус барельєф.jpg

Миронова Алла Сергіївна,

викладач зарубіжної літератури

Селидівського професійного ліцею

Каталог: images
images -> Методичної розробки
images -> Урок 1 Тема. Компютерні мережі Мета: познайомити учнів з поняттям «комп’ютерна мережа»
images -> Пр. Перемоги, 10, м. Київ, 01135, тел
images -> Стратегія розвитку пасажирського автомобільного транспорту
images -> Програма комплексного кваліфікаційного екзамену з історії з методикою навчання
images -> Національна академія керівних кадрів культури І мистецтв
images -> Актуальність дослідження
images -> Державний стандарт базової І повної загальної середньої освіти I
images -> Агентський договір


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка