Перинатальна патологія у новонароджених, на сучасному етапіСкачати 24.03 Kb.
Дата конвертації18.01.2018
Розмір24.03 Kb.
ТипРеферат


Реферат на тему:

ПЕРИНАТАЛЬНА ПАТОЛОГІЯ


У НОВОНАРОДЖЕНИХ

НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ


В останні 5 років відбулися значні зміни у формуванні перинатальної патології у новонароджених. Значно збільшилась (на 29,5 %) захворюваність новонароджених, яка в 1998 році досягла рівня 260 на 1000 народжених живими (за даними акушерських стаціонарів). Зростання перинатальної патології у новонароджених зумовлено рядом факторів. У першу чергу, це стан здоров'я жінок. Встановлено прямий кореляційний зв'язок між зростанням частоти і тяжкості екстрагенітальної патології у їх новонароджених.

Останнім часом збільшилась питома вага ускладнень вагітності (зокрема анемій, гестозів), пологів, що зумовлено впливом несприятливих екологічних, медико-соціальних та біологічних факторів. Більш повному виявленню захворювань у плода та новонародженого сприяло впровадження в жіночих консультаціях, акушерських стаціонарах сучасних методів пре- й постнатальної діагностики. Відповідну роль відіграли організаційні заходи, спрямовані на більш повне забезпечення відділень новонароджених кваліфікованими лікарями-неонатологами, діагностичним та лабораторним обладнанням.

Виявлено чітку залежність між рівнем кваліфікації медичного персоналу та кількістю виявлених захворювань у новонароджених перших 7 діб життя.

Впровадження сучасних методів діагностики та лікування плода і новонародженого в перинатальному періоді дозволили за останні 5 років знизити перинатальну смертність на 8,7%, ранню неонатальну — на 10,6%, незважаючи на значне зростання виявлених захворювань у новонароджених.

У структурі захворюваності новонароджених раннього неонатального періоду найбільш значною (понад 30%) е внутрішньоматкова гіпоксія плода та асфіксія новонароджених, рівень якої зростає з кожним роком і в 1998 році становив 112,6%о. Високий рівень даної патології у новонароджених свідчить про недостатність заходів, спрямованих на охорону плода в анте- та інтранатальному періодах. Це підтверджується стабільною тенденцією зростання кількості дітей, у яких при народженні діагностується, високим упродовж останніх років залишається показник захворюваності новонароджених на синдром дихальних розладів, недостатньо впроваджуються сучасні методи його профілактики, залишається високим рівень невино-шування вагітності.

Впровадження та удосконалення методів пренатальної ультразвукової діагностики забезпечили тенденцію до зменшення питомої ваги природжених вад розвитку в структурі захворюваності новонароджених.Серед причин смертності дітей раннього неонатального періоду синдром дихальних розладів займає перше місце (33,4%), вади розвитку — друге (25,3%), внутрішньоматкова гіпоксія плода й асфіксія новонароджених — третє (12,1%). Вдвічі за останній період зменшились втрати новонароджених від пологового травматизму, гемолітичної хвороби новонароджених.

Пропонується комплекс заходів, спрямованих на запобігання перинатальній патології та втраті новонароджених у ранньому неонатальному періоді.
Каталог: data -> file doc
data -> Характеристика твердого стану речовини
data -> Мова в житті людини
data -> Теорії походження біосфери та
data -> "Вклади культури І мистецтва XX століття у світову цивілізацію"
data -> Реферат на тему: Господарство країн
data -> Концепція необоротності й термодинаміка
data -> Масаж при травмах І захворювання нервової системи
data -> Вроджені ортопедичні деформації опорно-рухового апарату
file doc -> Охорона здоров’я Німеччини
file doc -> Молодіжна політика в Польщі


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка