Перше нафтогазове родовище на Полтавщині – Радченківське – було відкрито 9 вересня 1950 року, коли свердловина №2 з глибини 1200 метрів дала потужний фонтан нафти, газу та газового конденсатуСкачати 267.67 Kb.
Сторінка1/14
Дата конвертації14.04.2018
Розмір267.67 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

Матеріали до єдиного дня інформування населення Полтавщини у жовтні 2007 року


Природні багатства Полтавщини та їх використання

Матеріали підготовлено Головним управлінням промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації , управлінням державної служби Головного управління державної служби України в Полтавській області та управлінням з питань внутрішньої політики облдержадміністрації

Шановні полтавці!


Різноплановість геологічної будови території Полтавщини обумовлює наявність в надрах покладів різноманітних корисних копалин.

Територія Полтавської області охоплює центральну частину Дніпровсько-Донецької западини та місце її поєднання з Українським кристалічним щитом.

З породами Українського щита (гранітами, діоритами, мігматитами, діабазами), що виходять на поверхню в районі міста Кременчука та міста Комсомольська, пов'язані важливі для економіки області родовища залізної руди Кременчуцького залізорудного району та родовища будівельного каменю.

Пошуково-розвідувальними свердловинами у південній частині Полтавської області, виявлені пласти кам'яного вугілля з глибиною залягання 1000-2000 м, які простягаються від с.м.т. Решетилівка в напрямку Дніпропетровської області.

Варто згадати і великі (до 800 мільйонів тонн) поклади Сула-Удайського родовища бурого вугілля, з невеликою глибиною залягання пластів.

З осадовими породами Дніпровсько-Донецької западини пов'язаний крупний артезіанський басейн підземних прісних вод, що практично забезпечує потреби населення Полтавщини у воді.

В цих породах відкрито цілий ряд родовищ мінеральних вод, що мають лікувальні властивості (Миргородське, Новосанжарське, Семенівське, Гоголівське, Кременчуцьке).

На схід від міста Полтави у східному напрямку простягаються поклади бішофіту із запасами біля 340 мільйонів тонн. Цей мінерал, поряд з широким технічним спектром його використання, має і цінні бальнеологічні властивості.

На території області є великі поклади кам'яної солі, що залягають на глибинах від 400 до 2500 м. В окремих місцях потужність цих покладів сягає понад 3000 м.

Високомінералізовані пластові води нафтогазових родовищ мають високий вміст йоду, брому, бору, літію, цезію та інших рідкісних елементів, які, за умови застосування відповідних технологій, можуть вилучатись з пластових вод при розробці родовищ нафти і газу.

Крім того, пластові води, температура яких на глибині 3000м становить 700 С, а на глибині 5000м – 1000 С, можуть використовуватись як потужне джерело теплової енергії.

Однак найбільш цінним у надрах Дніпровсько-Донецької западини як геологічної структури, що простягається з північного заходу на південний схід та охоплює північні, центральні і східні райони області, є поклади вуглеводнів – нафти, природного газу та газового конденсату.

Глибина залягання осадових порід, у яких знаходяться ці поклади, зростає з 1500-2000 м в південно-західній частині області, до 6000-7000 м в центральній частині області. Найбільша товща осадових порід – на схід від лінії Полтава-Карлівка, де вона перевищує 14000 м.

За даними пошуково-розвідувального буріння, в осадових утвореннях Дніпровсько-Донецької западини до глибин 6200 м виявлено шість продуктивних нафтогазоносних комплексів. Саме в них і розташовані придатні для промислової розробки поклади нафти і природного газу нашого регіону.

На території області налічується понад 30 родовищ торфу. Запаси деяких родовищ перевищують мільйон тонн.

Як же використовуються ці багатства надр Полтавщини?


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка