Перспективи розвитку інформаційних та комунікаційних технологій в УкраїніСкачати 40.92 Kb.
Дата конвертації16.02.2018
Розмір40.92 Kb.

Дзекан Я.Є. (ф-т економіки та управління, 2 курс)
Перспективи розвитку інформаційних та комунікаційних

технологій в Україні


Актуальність. Інформатизація й інформаційні технології останнім часом посіли у житті людей дуже важливе місце і стають фундаментом нових якісних змін у світі. Відкриваючи нові можливості, інформатизація потребує до себе уважного і дбайливого ставлення. Слід зазначити, що досі в Україні не зроблено конкретних кроків щодо підтримки цієї важливої галузі техніки, що позначилося на темпах її розвитку.

Надзвичайно актуальним є дослідження інформаційних і комунікаційних технологій в національній економіці України, оскільки вони є одним з вирішальних факторів соціально-економічного розвитку. Ось чому вивчення та систематизація інформаційних та комунікаційних технологій, особливості їх використання в економічній сфері повинно бути в центрі уваги сучасних дослідників.Постановка проблеми. Метою статті є дослідження проблем та перспектив розвитку інформаційних і комунікаційних технологій в Україні.

Результати дослідження. Україна, починаючи з 2000 р., активно включилася в становлення інформаційного суспільства. Однак на цьому шляху виникає чимало труднощів, пов'язаних насамперед з недостатньою технічною базою, нерівномірністю забезпечення телекомунікаційних послуг та обмеженість доступу у сільській, гірській місцевості і депресивних регіонах,

складним фінансовим забезпеченням цього процесу, неналежним законодавчим

супроводом, а також відсутністю ґрунтовних наукових досліджень процесу

формування інформаційного суспільства та його складових з урахуванням

кращого зарубіжного досвіду. За рівнем розвитку інформаційних технологій Україна займає 68 місце(дані за 2013р.). Індекс охоплює 157 країн. Єдина конкурентна перевага, яку має наша країна в цьому аспекті, це традиційно сильні IT-кадри, тобто в Україні дуже високий рівень підготовки програмістів. Україна є одним зі світових центрів офшорного програмування.

Сучасна інформаційна та комунікаційна система в заданій сфері діяльності організації дозволяє забезпечити вирішення таких завдань:

- прямий, своєчасний доступ до інформаційного продукту (точну інформацію про хід виробничого процесу в просторі та часі);

- ефективну координацію внутрішньої діяльності та оперативне розповсюдження різноманітних повідомлень;

- ефективнішу взаємодію із суміжниками по технологічних маршрутах за рахунок використання більш інформованих та наочних засобів відображення та передачі-прийому повідомлень;

- використання якісно кращої технології системного аналізу та проектування оперативного управління на нижній та середніх ланках управління виробництвом.

Нині постає гостра необхідність ІТ- модернізації вітчизняних підприємств, проте новітні технології є не більше, ніж у десятої частини підприємств. На сьогодні є кілька основних світових розробників програмного забезпечення, які пропонують стратегію розвитку IT на підприємстві. Наприклад, компанія Microsoft прагне надати своїм замовникам найсучасніший інструментарій і одночасно стати орієнтиром у частині вибору розвитку ІТ-стратегії на підприємстві. До таких ініціатив слід віднести "Ініціативу про комерційне програмне забезпечення" (CSI, Commercial Software Initiative), "Ініціативу про надійні обчислювальні системи" (TWC, Trustworthy Computing Initiative). Цифрова епоха ІТ-модернізації українських підприємств - неминуче явище. Нині виділяють такі основні типи IT-інфраструктури: базовий, стандартизований, раціональний і динамічний.

Рекомендації щодо розвитку базового типу: побудова серверної інфраструктури; введення служби каталогів Active Directory для цілей аутентифікації; налагоджування сервісів SUS/WUS для автоматичного оновлення; застосування антивірусного захисту; захист трафіку за допомогою ISA.

Рекомендації щодо розвитку стандартизованого типу: оновлення ПЗ на робочих місцях для останніх версій операційної системи (ОС) і пакета офісних застосунків; використання застосунків для служби каталогів Active Directory й інструментарій для роботи з об'єктами групових політик (GPO); активне застосування System Management Server; застосування рішень щодо централізованого резервного копіювання і відновлення після збоїв; організація віддаленого доступу VPN-мережам.

Рекомендації щодо розвитку раціонального типу: впровадження технологій автоматизації управління ідентифікацією (Microsoft Identity Integration Server 2003); використання System Management Server для управління серверами; перевірка застосувань на сумісність; управління образами робочих станцій; розгортання/управління міжмережевими екранами на робочих місцях; організація захищеного бездротового мережевого доступу з використанням служби Internet Authentication Service (IAS) і служби каталогів Active Directory.

Рекомендації щодо розвитку динамічного типу: федеральна служба Active Directory; рішення для автоматичного поширення образів серверів; рішення для визначення рівня навантаження; підтримка карантину робочих місць; моніторинг продуктивності робочих місць; ізоляція доменів Active Directory з використанням IPSec.

Висновки. Інформація та знання - найважливіший ресурс, товар і продукт сучасного суспільства. Формування інформаційних ресурсів та їх системне використання стають об'єктом політичних і економічних інтересів як на національному, так і на міжнародному рівнях. Світова економіка переходить на новий рівень свого розвитку, де ІКТ є одним із основних засобів виробництва. Наразі,Україна не може похизуватися рівнем розвитку ІКТ,але має задатки та перспективи,щоб розвивати та удосконалювати дану галузь,впроваджувати нові технології,що безумовно піде на користь економіки як країни так і підприємств.

ЛІТЕРАТУРА

1.Плескач В. Л. Інформаційні системи і технології на підприємствах / підручник / В. Л. Плескач, Т. Г. Затонацька. – К. : Знання, 2011. – 718 с.

2.http://tyzhden.ua/News

3.http://www.ukrstat.gov.ua

4.http://uk.wikipedia.org

5. Михайловська, О. В. Місце України у світовому процесі розбудови інформаційного суспільства [Текст] /О. В. Михайловська. – Актуальні проблеми економіки. – №12((102)). – 2009. – С. 36–44.6. Економічна оцінка державних пріоритетів технологічного розвитку / За ред. Ю.М. Бажала. – К.: Ін-т екон. прогнозув., 2002. – 320 с.


Каталог: userfiles -> conf sep 14
userfiles -> У хмельницькій області професійна  №1–2(34–35)/2010 освіт а
userfiles -> Країни Латинської Америки у світовій політиці робоча програма
userfiles -> Державний вищий навчальний заклад
userfiles -> Методичні рекомендації щодо виконання випускного бакалаврського проекту для студентів галузі знань «Інформатика та обчислювальна техніка»
userfiles -> Звіт щодо проведення моніторингового дослідження стану запровадження нових Державних стандартів початкової загальної освіти у загальноосвітніх навчальних закладах
conf sep 14 -> Стан та перспективи розвитку інноваційної діяльності в україні
conf sep 14 -> Система грейдування як сучасна форма оплати
conf sep 14 -> Вплив вертикально інтегрованих компаній на конкурентні переваги підприємств у їх складі


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка