Підвищення наочності навчального матеріалу та полегшення його сприйняття завдяки компактному і чіткому поданню інформаціїСкачати 48.92 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації27.04.2018
Розмір48.92 Kb.
  1   2

2.10. Інформаційно - комунікативні технології – засіб мотивації професійної підготовки учнів ПТНЗ
Прядко О.О., викладач професійно-теоретичної підготовки Державного навчального закладу «Сумське міжрегіональне вище професійне училище»
Результати аналізу наукових праць вітчизняних [1,3,6,7,10,11] і зарубіжних [12,13] вчених свідчать про те, що інформаційно - комунікативні технології здатні забезпечити більшу ефективність навчання та доступ до якісної освіти переважній більшості учнів. Вони є найефективнішими засобами формування мотивації учнів до учбової діяльності та позитивного ставлення до обраної професії. Більшість науковців вважають, що інформаційно-комунікаційні технології – це сукупність методів, засобів і прийомів, що використовуються для добору, опрацювання, зберігання, подання, передавання різноманітних даних і матеріалів, необхідних для підвищення ефективності різних видів діяльності [9,11].

Аналіз проблеми використання ІКТ в навчально-виховному процесі засвідчує, що перехід до комп’ютерно-орієнтованих технологій навчання, створення умов для їх розробки, апробації та впровадження, раціональне поєднання новітніх засобів навчання з традиційними – складна педагогічна задача, що потребує вирішення цілого комплексу питань. Серед них – розробка відповідного навчально-методичного забезпечення для використання інформаційно-пошукових систем, гіпермедійних, мультимедійних, телекомунікаційних та мережевих технологій; формування інформаційної культури викладачів та учнів, їх підготовка до практичного використання засобів ІКТ у власній професійній діяльності [2,3].

На думку більшості дослідників, основними педагогічними завданнями використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчанні є:


 • підвищення наочності навчального матеріалу та полегшення його сприйняття завдяки компактному і чіткому поданню інформації;

 • розвиток творчого потенціалу суб’єктів навчання, розвитку їх комунікативних здібностей, умінь експериментально-дослідницької діяльності; культури навчальної діяльності, підвищення мотивації навчання;

 • інтенсифікація всіх рівнів навчально-виховного процесу, підвищення його ефективності та якості;

 • розширення та поглиблення змісту навчання з дисципліни, що вивчається;

 • засвоєння повного спектру понять, операцій і функцій, вільне оперування якими передбачено змістом навчальної дисципліни;

 • реалізація соціального замовлення, зумовлена інформатизацією сучасного суспільства[1,3,7,11].

Сьогодні масштабні перетворення, які відбуваються в усіх сферах сучасного суспільства, обумовлюють якісно нові вимоги до організації й здійснення освітнього процесу в навчальних закладах і, зокрема, в професійно – технічних.

З метою вивчення мотивації учнів до навчання в ПТНЗ, визначення осіб, мотивованих на успіх і на невдачу, дослідження їх інтересу до зайнятості в тій чи іншій сфері діяльності, отримання інформації для аналізу роботи та визначення напрямів і перспектив формування конкурентоспроможного робітника, було проведено діагностування учнів ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище».

За результатами досліджень, з метою корекції та мотивування учнів до набуття професійних знань, вважаємо за доцільне впровадження в навчально-виховний процес інноваційних педагогічних технологій. Процес професійно-теоретичного навчання у закладах ПТО має характерні особливості, що стосуються цілепокладання, навчальних принципів, організаційних форм, методів і засобів навчання. Саме тому, для досягнення основної мети навчання - здобуття професії, потрібно ще й правильно організувати взаємодію викладача і учнів на уроках. Досягти потрібної взаємодії дозволяють також ІКТ.

Впровадження інформаційних та мультимедійних технологій в процес підготовки кваліфікованих робітників за професією «Слюсар з ремонту автомобілів» здійснюється: • під час викладання нового матеріалу – візуалізація знань (демонстрація відео, аудіо, графічних зображень, схем графіків) за допомогою комп’ютерної техніки.

 • у ході закріплення знань з викладеного матеріалу – різноманітні навчальні програми, учнівські презентації, проекти тощо.

 • у системі контролю і перевірки знань – тестування з оцінювання, контролюючі ігрові програми.

 • в процесі самостійної роботи учнів – складання та розв’язування кросвордів, перегляд фахових інформаційних web-сайтів, робота з навчальними програмами тощо.

 • візуальний супровід рефератів, виступів під час проведення семінарів та захисту проектів,.

 • для тренування конкретних здібностей учнів – уваги, пам’яті, мислення, просторової уваги тощо.

У цілому використання інформаційно-комунікаційних технологій для підвищення пізнавальної активності учня на уроках сприяє:

 • посиленню мотивації учбової діяльності;

 • підвищенню результативності праці викладача;

 • зміні відношення учнів до уроку і навчального предмету;

 • впровадженню інноваційних технологій у викладанні;

 • зростанню професійної і особистої компетентності викладача і учня [1,2,10].

Завдяки використанню можливостей інформаційно-комунікаційних технологій формується пізнавальний інтерес, виникає яскравий емоційний образ, особисте ставлення до матеріалу, що вивчається. Все це є важливим на уроках спеціальної технології, де учні отримують знання, які формують їх відношення до майбутньої професії.


Каталог: data
data -> Атлаські гори (Африка)
data -> Проблема водних ресурсів в Африці
data -> Характеристика твердого стану речовини
data -> Мова в житті людини
data -> Теорії походження біосфери та
data -> "Вклади культури І мистецтва XX століття у світову цивілізацію"
data -> Реферат на тему: Господарство країн
data -> Концепція необоротності й термодинаміка
data -> Масаж при травмах І захворювання нервової системи
data -> Вроджені ортопедичні деформації опорно-рухового апарату


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка