"Податкова адмінітрація України: завдання, функції та структура"Скачати 437.11 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації18.06.2018
Розмір437.11 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5

Д Е Р Ж А В Н А П О Д А Т К О В А А Д М І Н І С Т Р А Ц І Я

У К Р А Ї Н И
Н А Ц І О Н А Л Ь Н А А К А Д Е М І Я Д Е Р Ж А В Н О Ї

П О Д А Т К О В О Ї С Л У Ж Б И У К Р А Ї Н И
РЕФЕРАТ

на тему:

“Податкова адмінітрація України: завдання, функції та структура”Виконала:

студентка гр. ФСЗ-55

Прасюк Оксана

Перевірив викладач:

Канченко Тетяна Володимирівна

Ірпінь 2004 р.План
Вступ


Розділ 1. Правовий статус ДПА України
Розділ 2. Завданя , права та функції ДПА України .
Розділ 3. Структурні підрозділи ДПА України, їх правовий статус, завдання та функції

ВисновкиСписок використаної літератури

Вступ.


Податки – дуже складна і надзвичайно впливова на всі економічні явища та процеси фінансова та юридична категорія. Можна без перебільшення сказати, що, з одного боку, податки – це фінансове підґрунтя існування держави, мірило її можливостей у світовому економічному просторі щодо розвитку науки, освіти, культури, гарантування економічної безпеки, зростання суспільного добробуту народу.

Об’єктивною реальністю є те, що за наявних економічних умов підприємницькі структури та громадяни повинні віддавати частку своїх доходів на загальнодержавні суспільні потреби, а натомість одержувати від держави безплатні блага та послуги.

Досконалість форм і методів передачі цих коштів свідчить про рівень розвитку держави, її економічних і правових інститутів.

Найбільшого розквіту податки сягають за умов розвинутої ринкової економіки. Вони стають об’єктивним елементом фінансових відносин між державою та юридичними й фізичними особами. Формується завершена модель податкової системи кожної держави. Вона включає методи й об’єкти оподаткування, ставки податків, строки їх сплати, контроль за витрачанням.

Змінюються не тільки види і форми стягнення до бюджету певних сум коштів, а й саме ставлення до податків. Вони стають ефективним знаряддям втілення державної політики з питань економіки та соціального розвитку. За допомогою податків здійснюється перерозподіл валового внутрішнього продукту в територіальному та галузевому аспектах, а також між різними соціальними групами. Цей перерозподіл згладжує вади ринкового саморегулювання, створює додаткові стимули для ділової та інвестиційної активності, мотивації до праці, підтримання рівня зайнятості.

Проте не слід забувати, що податки є ще й дуже небезпечним інструментом у розпорядженні держави. Адже без наукової концепції податкової політики вони можуть гальмувати економічний розвиток держави. Концепція податкової політики держави повинна містити обґрунтовані висновки щодо впливу оподаткування на результати господарської діяльності підприємств та організацій, обсяг, напрямки й характер інвестицій, розмір і структуру фонду споживання, галузеву й територіальну структуру економіки.

Безпосередньо збиранням податків займаються спеціальні служби. У різних країнах вони мають різні назви, але мета їх одна: забезпечити ефективне, правильне, своєчасне надходження податків до бюджету країни.

В Україні ця служба – Державна податкова адміністрація України.

„Кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.”1
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка