Політичний діяч Томаш МасарикСкачати 53.71 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації10.09.2018
Розмір53.71 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3

Реферат

по Всесвітній історії

На тему «Політичний діяч Томаш Масарик»

Роботу виконала:

Учениця 10 класу

Кубрак Аліна

Вчитель :

Зінченко О.В.

Зміст:


  1. Вступ

  2. Біографія

  3. Політична діяльність

  4. Масарик і Україна

  5. Література


Вступ

Томаш Гарріг Масарик (чеськ. Tomáš Garrigue Masaryk (при народженні - Томаш Масарик), ім'я часто скорочується як TGM, 7 березня 1850 Гёдінг, Моравія, Австрійська імперія, - 14 вересень 1937 Лані, Чехословаччина) - чеський соціолог і філософ, громадський і державний діяч, один з лідерів руху за незалежність Чехословаччини, а після створення держави - перший президент Чехословацької Республіки (1918-1935)картинки по запросу томаш масарик


Біографія
Томаш Масарик народився 7 березня 1850 року в селі Годонін на крайньому південному сході Моравії, коло самого кордону зі Словаччиною, що була тоді частиною Угорщини.Хоча його рідна околиця належала до однієї з земель "корони святого Вацлава", тобто чеських, населяли її переважно словаки, вона так і звалася — Моравська Словаччина. Сам Масарик через багато років писав: "Гадаю, я — чистокровний словак, як за батьковою лінією, так і за материною, без жодної домішки німецької чи угорської крові". А потім додав зі скептицизмом справжнього вченого: "Втім, цілковитої упевненості в мене немає. Адже селяни не вивчають власних родоводів". Хоча Йозефа Масарика не можна було назвати навіть селянином — він не мав ані власної землі, ані хати. Замолоду наймитував у багатих господарів, а на час народження свого старшого сина — Томаша — був кучером у цісарському маєтку в Годоніні. Там, у "службовій квартирі" кучера — маленькій сільській хаті (до того ж, чужій), — і народився майбутній "визволитель Чехословаччини". Батько Масарика ніколи не ходив до школи і ледве умів читати. Але мав гордий і незалежний характер, не боявся перечити панам-управителям. Можливо, саме через це його постійно переводили з одного маєтку до іншого. Вже через три роки після народження Томаша родина переїхала до Мутєніц, тоді знову до Годоніна, далі до Чейковіц, потім до Чейча. Всі названі села лежали в тій самій Моравській Словаччині, за кілька чи кільканадцять кілометрів одне від одного.

Навчався в академії Брно, звідки був виключений за суперечку з директором, після чого був прийнятий на навчання в найбільш престижну гімназію у Відні. Одним з його благодійників був шеф віденської поліції Антон Моннієр (нім. Anton von Le Monnier).

1876 року закінчив Віденський університет. Після поділу університету в Празі на німецький і чеський університети (1882) — професор філософії у чеському університеті.

У 1899 році очолював судовий захист юдея Леопольда Гілснера, звинуваченого в співучасті у ритуальному вбивстві чеської католицької дівчини Анежки Грузової. 
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка