Попова Наталя Миколаївна, вчитель хімії та біології кз «Нікопольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5»Скачати 344.21 Kb.
Сторінка1/16
Дата конвертації14.07.2018
Розмір344.21 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


Автор: Попова Наталя Миколаївна, вчитель хімії та біології

КЗ «Нікопольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5»

В посібнику представлено різні форми та інтерактивні методи, що активізують пізнавальну діяльність учнів, сприяють успішному засвоєнню матеріалу, набуттю знань з предмету, розкриттю творчого потенціалу, самореалізації, заохоченню до самоосвіти і саморозвитку, спонукають до наукової та дослідної діяльності. Приділяється увага природоохоронному вихованню, дбайливому ставленню до себе, до природи та навколишнього середовища.

ЗМІСТ

І. Вступ………………………………………………………………………………4

ІІ. Опис досвіду

2.1. Завдання для розвитку пізнавальної діяльності учнів……………….5

2.2. Використання інноваційних технологій для розвитку

пізнавальної діяльності учнів………………………………………………6  • індивідуально-орієнтоване навчання

  • технологія проблемного діалогу

  • ігрові технології

  • проектні технології

  • інтерактивне навчання

  • інформаційні технології

ІІІ. Висновки………………………………………………………………………..12

IV. Література……………………………………………………………………….13

V. Додатки.

5.1. Додаток 1. Урок-проект «Шоколад: їжа чи ласощі, користь

чи шкода»……………………………………………………………………14

5.2. Додаток 2. Урок ділова гра «ток-шоу «Місто, в якому

ми живемо»»…………………………………………………………………21

5.3. Додаток 3. Творчі роботи учнів………………………………………..28ВСТУП

Освіта XXI століття – це освіта для людини. Соціальні зміни та науково-технічний прогрес, притаманні останнім десятиліттям світової історії, вплинули на переосмислення мети і завдань сучасної освіти.

Реформування освіти в Україні вимагає нових підходів до оновлення змісту освіти особливо старшої школи. Основою оновлення змісту освіти особливо старшої школи стає не лише набуття школярами знань, умінь, навичок, а й їх трансформація в компетентності, що сприяє особистісному культурному розвитку, розвитку технологій, здатності швидко реагувати на запитання часу.

Зміни сьогодення, розвиток науки, техніки, інформаційних технологій потребують від школи і вчителя нової філософії виховання підростаючого покоління. Учень сучасної школи, який живе, навчається і працюватиме в новому тисячолітті, повинен володіти певними якостями, зокрема: самостійно набувати необхідні знання, вміло застосовуючи їх на практиці для розв'язування назрілих проблем; критично мислити, уміти бачити труднощі і шукати шляхи їх подолання; грамотно працювати з інформацією; бути комунікабельним, контактним у різних соціальних групах; самостійно працювати над розвитком власного інтелекту, культурного і морального рівня. Сформувати такі якості можливо лише через активізацію пізнавальної діяльності учнів, оскільки навчання, орієнтоване на «середньостатистичного» учня, засвоєння і відтворення ним знань, умінь та навичок, не може задовольнити сучасні потреби. Сучасне навчання - це навчання, у якому особистість учня перебуває в центрі уваги вчителя, а саме його, учнівська, пізнавальна активність. У навчальному процесі вчитель виступає в новій ролі - організатора активної пізнавальної діяльності учнів, компетентного помічника і консультанта. Досвід і професійна майстерність вчителя повинні спрямовуватися не тільки на передачу і контроль певної суми знань і вмінь школярів, а й на стимулювання, підтримку процесу самоосвіти та саморозвитку творчої учнівської особистості, діагностику та координацію діяльності всіх суб’єктів навчальної діяльності.

Лекції, семінари, уроки-заліки, практичні заняття, уроки змагання, уроки-лекції, робота в групах, індивідуальна робота, проблемне викладання матеріалу – все це дозволяє активізувати, розвивати самостійну пізнавальну діяльність учнів, інтелектуальні та спеціальні вміння.

Саме активізація пізнавальної діяльності учнів розвиває логічне мислення, пам'ять, спостережливість, спонукає до розкриття творчого потенціалу, виховує свідоме ставлення до навчання, сприяє формуванню професійних інтересів.
Каталог: uploads -> editor
editor -> Логоритміка-форма організації корекційної музичної діяльності
editor -> Дніпропетровської обласної державної адміністрації
editor -> Навчальний посібник Харків «хаі» 2010 Н. І. Парафійник документно-інформаційні комунікації частина І 2010
editor -> Освітній проект підготувала вчитель хімії Фурман Наталя Аркадіївна
editor -> Круглий стіл скоро нас чекає школа
editor -> Робоча програма навчальної дисципліни інформаційні системи та технології в науково-дослідної діяльності ­
editor -> Самоаналіз освітньої діяльності комунального дошкільного навчального закладу (ясел-садка) №29 «Біла лелека»
editor -> Профілактика захворювань органів зору
editor -> Над випуском працювали


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка