„Повість минулих літ про смерть віщого Олега”Скачати 29.92 Kb.
Дата конвертації17.01.2018
Розмір29.92 Kb.
ТипРеферат


Реферат на тему

«Повість минулих літ»

виконав:

учень 7 класу

Новоолександрівської СЗОШ

Фролов ОлегНовоолександрівка - 2008

Повість минулих літ про смерть віщого Олега

спом’янув він коня свого, що од нього, як прорекли були волхи ( прийдеться ) померти Олегові. І призвав він старшого над конюхами, запитуючи „ де кінь мій, що я його поставив був годувати і берегти його?” А він сказав: „ умер.” Олег тоді посміявся і вкорищив віщуна, кажучи: „ Несправедливо говорять волхви, і все те лжа єсть:кінь умер,а я живий”. І повелів він осідлати коня „ Дай но погляну на кості його”. І приїхав він на місце, де ото лежали… кості голі і голова гола, і зліз він з коня,(і) посміхнувся, мовляючи: „ Чи од сього черепа смерть мені прийти?” І наступив він ногою на череп,і, виповзши ( звідти ), змія вжалила його в ногу. І з того розболівшись він помер.
В кінці XI — поч. XII ст. жив у Києві учений монах естор, який описав у великій книзі все те, що відбува­лося в Україні від найдавніших часів аж до часів князя Ярослава. Ця книга зветь­ся «Несторів літопис»*. По Несторові було ще кілька літописців із пізніших часів.

Упорядкувавши так цілу державу, Володимир пона-становлював по різних міс­тах своїх синів, а сам сидів у Києві і правив цілою дер­жавою. Він заснував інші но­ві міста, серед них — Воло­димир на Волині. Побудував князь також багато церков, як у Києві, так і по інших містах. Найкращою була Де­сятинна церква в Києві, зва­на так тому, що князь давав на неї десяту частину зі своїх прибутків.

Володимир наказав кар­бувати перші срібні гроші. На одній стороні монети було зображення Володимира на

престолі, а на другій — державний герб — тризуб. Володи­мира названо Великим тому, що зробив він великою і міцною Українську державу. Він умер у 1015 р., отже, князював 35 літ. Його поховали в Десятинній церкві. Українська церк­ва іменує його святим тому, що він охрестив Україну.Нині доведено, що «Повість минулих літ» Нестора-літописця, створена в кінці XI ст., не є найдавнішим історичним твором у нашій країні, їй передували давніші літописні зведення, які, на жаль, не дійшли до нас. Першим серед них був «Літопис Аскольда», написаний у третій чверті IX ст.

Повість минулих літ» про Аскольда та Діра”

І було в нього [Рюрнка] два мужі, Аскольд і Дір, не його племені, а бояри. 1 відпрос»»-лися вони |в Рюрика піти) до Цесарограда з ролом своїм, і рушили обидва по Дніпрі. Ідучи мимо, узріли нони па горі городок і запитали, кажучи: «Чий се город?». Л вони, [тамтешні жителі), сказали: «Було трос братів, Кий, ІЦек [і| Хорив, які зробили город сей і згинули. А ми сидимо в городі їхньому і платимо данину хозарам». Лскольд, отож, і Дір зостались уднох у городі цьому, і зібрали багато варягіо, і почали колодіти ІІолян-ською землею. Л Рюрик кпяжип у Новгороді».

Повість минулих літ» про вбивство Аскольда”

У рік 6390 (882). Вирушив Олег у похід), узявши багато своїх воїнів — варягів, чудь, словен, мерю, весь, кривичів... І прибули до гір київських, і довідався Олег, що [тут] Аскольд княжать. І сховав він воїнів у човнах, а інших позаду зоставив, і сам прийшов (на берег Дніпра], несучи Ігоря малого. А підступивши під Угорське [і] схо­вавши воїнів своїх, він послав до Аскольда й Діра сказати, що, мовляв: «Ми купці їдемо, ідемо в Греки од Олега і од І горя-княжича. Прийдіть-но оба до рідні своєї, до нас».

Аскольд же й Дір прийшли. І вискочили всі інші [воїни] з човнів, і мовив Олег Аскольдові й Дірові: «Ви оба не є ні князі, ні роду княжого. А я есть роду княжого. — І [тут] ви­несли Ігоря. - А де - син Рюриків».І вбили вони Аскольда й Діра, і віднесли на гору, і погребли [Аскольда] на горі, яка нині зветься Угорське...
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка