Пояснювальна записка до програми спецкурсу «Біотехнологія наука майбутнього»Скачати 253.6 Kb.
Сторінка1/19
Дата конвертації28.01.2018
Розмір253.6 Kb.
ТипПояснювальна записка
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19


Міністерство освіти і науки України

Управління освіти

Чернівецької міської ради

Чернівецька гімназія № 5


Погоджено

методичною радою

міського методичного кабінету

Управління освіти

Чернівецької міської ради

Протокол №_____від______


Схвалено Затверджую:
Науково-методичною радою Директор Чернівецької гімназії №5

ІППОЧО ____________ Мінакова Т.Г.

Протокол №_____від______ «___» ___________________2014р.

«Біотехнологія – наука майбутнього»

cпецкурс


для учнів 10-11 класів

Котик Н.І.,

вчитель біології, ІІ категорії


Чернівці

2014

Пояснювальна записка

до програми спецкурсу

«Біотехнологія – наука майбутнього»

Біологія є однією з провідних наук XXI сто­ліття. За рівнем біологічних досліджень можна оцінювати ступінь матеріально-технічного розвит­ку суспільства. Сучасна біологія є реальною продуктивною си­лою і раціональною основою відносин між люди­ною та природою.

 Біотехнологія – це не просто наука, а й дуже велика й важлива сфера людської діяльності, яка має масу аспектів і визначає нині науково-технічний прогрес. В усьому світі на рубежі століть вона бурхливо розвивається, у неї вкладаються величезні кошти. Без продуктів біотехнології ми вже не уявляємо наше життя, їх кількість збільшується з року в рік у геометричній прогресії.

Спецкурс «Біотехнологія – наука майбутнього» включає 68 годин з них 3 години виділені на лабораторні заняття, що проводитимуться на базі лабораторії кафедри Молекулярної генетики і біотехнології інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ ім. Ю. Федьковича . Курс розрахований для учнів 10-11 класів і має на меті викликати зацікавлення до біології, підвищити бажання продовжити вивчення предмета в старших класах на профільному рівні. Крім цього, дана програма допоможе визначитися у виборі професії, пов’язаної з будь-яким напрямком біологічної науки (біотехнолог, мікробіолог, фармацевт, еколог, біоенергетик, біохімік, генетик тощо).

Підбір тем змісту програми здійснювався на основі ряду факторів, що стимулюють розвиток пізнавальних інтересів у школярів.

Практично всі заняття побудовані на визначенні і знаходженні шляхів рішення актуальних проблем, що мають вагоме значення для кожного жителя Землі: нові джерела сировини для різних галузей промисловості, альтернативних джерел енергії, зміни геному організму, поліпшення стану охорони здоров'я і якості навколишнього середовища, профілактика хвороб тощо. Всі ці і багато інших проблем вирішує сучасна біотехнологія тому, що ця наука двояка у своєму прояві, оскільки об’єднує в собі наукову сферу і промислову діяльність.

Зацікавлення даним курсом проявляється у різноманітності форм і методів проведення занять: дослідницька і експериментальна діяльність учнів, робота з джерелами інформації, усні повідомлення з наступними дискусіями, співпраця у групах, виконання практичних робіт в лабораторіях кафедри Молекулярної генетики та біотехнології інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ ім. Ю. Федьковича, використання учителем сучасних освітніх технологій (комп’ютерних програм, презентацій, ІНТЕРНЕТ-технологій). Такі форми проведення занять сприяють більш тісній взаємодії між всіма учасниками освітнього процесу. Під час вивчення курсу потрібно залучати школярів до проектної діяльності. У якості освітнього продукту пропонується виконати творчу роботу у вигляді реферату, повідомлення, презентації або звіту після виконання практичної роботи. Курс закінчується проведенням шкільної конференції «Дивовижна біотехнологія», в рамках якої проходитиме захист творчих і дослідницьких робіт.

Даний елективний курс сприяє розвитку логічного мислення, вмінню аналізувати, узагальнювати, порівнювати, робити висновки, застосовувати знання на практиці.Мета курсу – сформувати уявлення в школярів про сучасну біотехнологію, висвітлити основні проблеми біотехнології на сучасному етапі розвитку науки. Дати основи знань з молекулярної біотехнології, сформувати уявлення про застосування мікробіологічних систем в молекулярній діагностиці, мікробіологічне виробництво вакцин та лікарських препаратів.

Виховна мета:

  1. Виховання уважності, зацікавленості і бережливого ставлення при роботі з біологічними об'єктами.

  2. Формування сучасного наукового світогляду.

  3. Психологічна підготовка до можливості працевлаштування в різних сферах діяльності, пов'язаних із біотехнологічними об’єктами.

Завдання курсу – показати основні досягнення і перспективи розвитку біотехнології в різних галузях, ознайомити з сучасними методами генної інженерії та застосування їх в біології та медицині.

Вимоги до навчальних досягнень учнів.Учні повинні знати: основні об’єкти біотехнології та вимоги, щодо їх застосування; основні сучасні методи молекулярної біотехнології та особливості їх використання в біології та медицині.

Учні повинні вміти: володіти спеціальною термінологією, розуміти основні поняття біотехнології, орієнтуватися в літературних джерела біотехнологічної тематики.

Зміст спецкурсу


Каталог: attachments -> article
article -> Курсова робота з художньої культури з теми виконала курсант
article -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України
article -> Панасовський Ігор Вікторович Лисянка 2015р. Анотація велике значення для розвитку активної розумової діяльності в навчанні має не тільки засвоєння навчального матеріалу, а й контроль І самоконтроль знань. Біля 70% урок
article -> Урок «Поняття про колір. Змішування кольорів»
article -> Економіко-географічна характеристика Індії
article -> Настилання підлог керамічними плитками
article -> Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисципліни «історія україни» для студентів окр «Молодший спеціаліст»
article -> Навчання біології на основі технології розвитку критичного мислення учнів
article -> «Складання автобіографії, резюме»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка