Пояснювальна записка Сучасна школа, як соціально педагогічна система, покликана забезпечити досягнення таких освітніх результатів, що відповідали б цілям розвитку особистості школярів І сучасних соціальних вимогСторінка1/71
Дата конвертації28.03.2018
Розмір2.55 Mb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   71

20. «Настає час вибору» програма факультативного курсу
Укладачі:
Сідляр Тетяна Василівна практичний психолог Донецького НВК №78,
Свірчкова Наталія Вікторівна практичний психолог Донецького ліцею №30 .Пояснювальна записка

Сучасна школа, як соціально педагогічна система, покликана забезпечити досягнення таких освітніх результатів, що відповідали б цілям розвитку особистості школярів і сучасних соціальних вимог.

З позиції сучасних вимог, метою освіти є формування життєво компетентної (соціально адаптованої) особистості, самостійної в різних сферах життєдіяльності, у тому числі і професійно - трудовій.

Це обумовлено динамікою розвитку сучасного виробництва, підвищенням вимог до працівника, новим формам господарювання, що визначає необхідність більш ефективного використання потенційних можливостей людини. У зв'язку з цим підсилюється значення професійної орієнтації учнів, що повинна бути спрямована на розвиток інтересів і здібностей, на вибір професії відповідно до індивідуальних особливостей особистості, а також на підготовку до самостійного життя.

Професійна орієнтація - як науково-практична система підготовки особистості до свідомого професійного самовизначення - повинна бути включена в цілісну систему шкільної навчально-виховної роботи з учнівською молоддю і не як тимчасова міра, а як органічна і «вічна» частина навчально-виховного процесу в школах і навчальних закладах нового типу, що готують своїх випускників до майбутнього життя.

У зв'язку з цим з'явилася потреба ввести факультативного курс «Настає час вибору», який можна використовувати як спецкурс, курс по-виборові або у формі факультативних занять.

В основу розробки програми покладена програма курсу, рекомендована Міністерством освіти і науки України «Основи вибору професії».Мета курсу: підготовка учнів до самостійного вибору майбутньої професії, забезпечення обсягом систематизованих профінформаційних знань, необхідних для ухвалення правильного рішення в професійному самовизначенні.

Завдання курсу:

  • ознайомити учнів зі змістом і структурою світу професій, сучасними вимогами соціального середовища до фахівців на ринку праці;

  • створити умови для пізнання школярами самих себе, своїх індивідуальних особливостей, професійних інтересів і схильностей, які необхідно враховувати при виборі майбутньої професії;

  • формувати уміння співвідносити особистісні якості і вимоги до професії або спеціальності;

  • надати інформацію про шляхи оволодіння майбутньою професією і виробити уміння пошуку необхідної інформації для забезпечення ухвалення рішення про удосконалення особистісного професійного плану і перспективи професійного росту;

  • сприяти здійсненню стійкого і цілеспрямованого професійного вибору.


Каталог: images
images -> Методичної розробки
images -> Урок 1 Тема. Компютерні мережі Мета: познайомити учнів з поняттям «комп’ютерна мережа»
images -> Пр. Перемоги, 10, м. Київ, 01135, тел
images -> Стратегія розвитку пасажирського автомобільного транспорту
images -> Програма комплексного кваліфікаційного екзамену з історії з методикою навчання
images -> Національна академія керівних кадрів культури І мистецтв
images -> Актуальність дослідження
images -> Державний стандарт базової І повної загальної середньої освіти I
images -> Агентський договір


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   71


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка