Про порядок підготовки та проведення кандидатських іспитів у херсонському національному технічному ніверситетіСкачати 252.31 Kb.
Сторінка1/14
Дата конвертації26.06.2018
Розмір252.31 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

Про порядок підготовки

та проведення кандидатських іспитів У

Херсонському національному технічному ніверситеті
1. Загальні положення

1.1. Кандидатські іспити є складовою частиною атестації науково-педагогічних і наукових кадрів. Кандидатські іспити проводяться з метою встановлення глибини професійних знань, наукового і культурного кругозору здобувача наукового ступеня кандидата наук, підготовленості його до самостійної науково-дослідної діяльності. Складання кандидатських іспитів є обов'язковою умовою присудження наукового ступеня кандидата наук.

До категорії здобувачів наукового ступеня кандидата наук належать аспіранти з відривом (без відриву) від виробництва та здобувачі, прикріплені до кафедр Херсонського національного технічного університету з метою підготовки і захисту кандидатської дисертації, а також для поглибленого теоретичного вивчення спеціальних дисциплін, вивчення іноземної мови та філософії, складання кандидатських іспитів (далі - здобувачі).

1.2. Кандидатські іспити складаються з філософії, іноземної мови, спеціальності.

У Херсонському національному технічному університеті кандидатський іспит з іноземної мови складається з англійської, німецької чи французької мов.

1.3. У разі невідповідності кваліфікації здобувача галузі науки, з якої підготовлено дисертацію, здобувач складає додатковий кандидатський іспит із наукової спеціальності відповідно галузі наук для забезпечення рівня його теоретичної підготовки.

Перелік додаткових кандидатських іспитів із наукової спеціальності визначають спеціалізовані вчені ради Херсонського національного технічного університету. Додаткові кандидатські іспити складаються за програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України (далі - МОН України).


  1. Кандидатські іспити приймаються організовано, два рази на рік у формі сесій. Терміни проведення сесій затверджуються щороку наказом ректора Херсонського національного технічного університету.

  2. У разі подання здобувачем до спеціалізованої вченої ради Херсонського національного технічного університету дисертації для захисту кандидатський іспит може бути прийнятий поза сесією.

  3. Кандидатські іспити проводяться з використанням екзаменаційних білетів. Для підготовки до відповіді використовуються екзаменаційні листки, які після іспиту зберігаються у відділі аспірантури і докторантури.

  1. Рівень знань здобувача оцінюється за чотирибальною шкалою: «відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно».

  2. На кожного здобувача заповнюється протокол кандидатського іспиту, до якого вносяться прізвища членів комісії з приймання кандидатського іспиту, присутніх на іспитах з обов'язковим зазначенням їх наукових ступенів, вчених звань і посад.

Протоколи засідання комісій з приймання кандидатських іспитів подаються головою комісії до відділу аспірантури і докторантури для реєстрації та затвердження ректором Херсонського національного технічного університету в день прийому іспиту і зберігаються впродовж десяти років.

1.9. Допуск здобувачів до складання кандидатських іспитів здійснюється за наказом ректора (проректора з наукової роботи) Херсонського національного технічного університету.

Херсонський національний технічний університет повідомляє осіб, зазначених у наказі, про допуск до складання кандидатського іспиту, час і місце його проведення не пізніше ніж за місяць до його складання.

У випадку, якщо здобувач не з'явився на іспит з поважних причин, які підтверджені документально, він може бути допущений ректором (проректором з наукової роботи) Херсонського національного технічного університету до складання кандидатського іспиту впродовж поточної сесії.

1.10. Приймання кандидатських іспитів у здобувачів, підготовка яких здійснюється за державним замовленням, проводиться за рахунок коштів Херсонського національного технічного університету, а у здобувачів, підготовка яких здійснюється поза державним замовленням, – на компенсаційній основі.

1.11. Іноземці та особи без громадянства складають кандидатські іспити на загальних підставах.  1. Відповідальність за дотримання вимог встановленого Порядку несе голова відповідної комісії з приймання кандидатських іспитів та керівництво Херсонського національного технічного університету.

  2. Кандидатські іспити, прийняті з порушенням вимог цього Порядку, вважаються недійсними.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка