Проблема водних ресурсів в АфриціСкачати 166.75 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації23.12.2017
Розмір166.75 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5   6

http://antibotan.com/ - Всеукраїнський студентський архів

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»

ІКТА

кафедра ЗІ

РЕФЕРАТ

з курсу: «Екологія»

на тему: «Проблема водних ресурсів в Африці »

План

1.Вступ


2.Тенденція скорочення водних ресурсів у водозборі річки Ніл

3.Дефіцит води та імпорт продовольства .

4.Водні проблеми в Африці

5.Зрошення

6.Управління водними ресурсами .

7.Ключові питання в Африці8.Висновок

Список використаної літератури1.Вступ

Африка - найспекотніший континент Землі. Він майже симетрично розташований по обидва боки екватора. Цей материк - другий за площею і висотою над рівнем моря (після Азії) і четвертий за чисельністю населення. Там знайдені найстародавніші рештки людини. Є всі підстави вважати, що саме Африка була «колискою людини». Африка лежить між двох океанів: Атлантичним на заході, Індійським на сході, близько стикаючись на півночі з Європою і на північному сході - з Азією. Північну Африку омиває Середземне море, що вважається в основному Європейським. До складу регіону входять 55 країн.

Існує кілька варіантів розподілу Африки на регіони. У науковій літературі найбільш прийнятий п’ятичленний поділ Африки, що включає Північну (країни Магріба, узбережжя Середземного моря), Західну (північна частина Атлантичного узбережжя і узбережжя Гвінейської затоки), Центральну (Чад, Заїр, Конго та ін.), Східну (розташована на схід від Великих Африканських розломів), Південну. У світі немає іншого континенту, який в такій мірі постраждав від колоніального гніту і работоргівлі, як Африка.

Африка винятково багата корисними копалинами, хоча вивчені вони поки слабо. Серед інших континентів вона займає перше місце за запасами руд марганцю, хромітів, бокситів, золота, платини, кобальту, алмазів, фосфоритів. Великі також ресурси нафти, природного газу, графіту, азбесту.

Корисні копалини Африки розподілені нерівномірно. Є країни, в яких відсутність сировинної бази гальмує їхній розвиток. Проте екстенсивне ведення господарства і швидке зростання населення призвели до катастрофічної ерозії ґрунтів, яка знижує врожайність культур. Це в свою чергу, посилює проблему міста, дуже актуальну для Африки.

Головне природне багатство Африки - приекваторіальні ліси (гілеї), які ніде більше не займають такого великого простору. Дерева заввишки до 60-80 метрів цілий рік покриті зеленим листям. Їх гілки тісно сплетені, утворюючи дах. Стовбури і гілки дерев повиті ліанами. На деревах безліч рослин-паразитів, серед яких виділяються своєрідністю яскраві квіти орхідеї.

Водні ресурси поверхневих вод в Африці значно менші , ніж на інших континентах (крім Австралії), і оцінюються величиною близько 4000 куб. км. У розрахунку на душу населення приходиться дещо більше води, ніж в Азії, - близько 5000 куб. м на рік. Відносно мала величина водних ресурсів зумовлена ​​природними особливостями континенту, 45% території якого припадає на арідні та екстремально арідні регіони, і ще 22% - на семіарідних. Решта 33% відносяться до субгумідних і гумідних регіонів, нерідко схильні до посух і поступово скорочуються внаслідок процесу вирубки тропічних лісів і опустелювання . Африка - континент, на якому вже чотири десятиліття спостерігаються посухи на великих територіях і проявляється тенденція зниження стоку річок. Такі явища відзначені, зокрема, в басейнах Нілу і Замбезі. Скорочення водних ресурсів африканських річок і збільшення частоти і тривалості посух пов'язані не тільки з кліматичними змінами, але і з процесом постійного наступу людини на ліси і савану. Руйнування їх природних екосистем і перетворення земель у сільськогосподарські угіддя ведуть до різкого зниження вологообороту над континентом.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка