Проектна діяльність на уроках географіїСкачати 203.43 Kb.
Сторінка1/15
Дата конвертації09.02.2018
Розмір203.43 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15

Проектна діяльність на уроках географії.
Важливою рисою сучасного уроку є активна діяльність учнів. Це насамперед їх активність у навчанні, яка формується в процесі пізнавальної діяльності, свідомі й цілеспрямовані зусилля. Активізація пізнаваль­ної діяльності має бути спрямована не тільки на активність мислення, ай на підвищення розумових зу­силь, вдосконалення процесу засвоєння знань, умінь, навичок. Тобто на підвищення ефективності уроку. Обираючи з різноманітних форм і методів навчання найбільш раціональні для даного уроку, слід виходи­ти з основного — забезпечити активність учнів і високу якість знань у навчальному процесі. Усього можна досягнути, використовуючи метод проектів.

Метод проектівце система навчання, за якої учні здобувають знання й уміння в процесі планування й виконання поступово ускладнюваних практичних завдань-проектів.

Суть методуне формувати, а розвивати особистість у процесі свідомої мотивованої індивідуальної діяльності в групі для розв'язання спільного завдання. Основою проектного методу є виконання різних навчальних і творчих проектних завдань, тематика яких розробляється учителем з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей учнів.

Робота над навчальним проектом передбачає розв'язання проблемних ситуацій, що потребує від учас­ників освітнього процесу пошукових зусиль, спрямованих на розробку оптимальних шляхів його реалі­зації, неодмінний публічний захист та аналіз підсумків.

Чим приваблює педагогів-практиків цей метод? У чому його суть та переваги? Сучасні тенденції тех­нологізації системи освіти закономірно зумовлю­ють впровадження в навчально-виховний процес з географії комплексу сучасних педагогічних техно­логій. Тому проектна освітня технологія, що в істо­ричному й психолого-педагогічному аспектах має багато спільних рис із загальновизнаними особистісно - орієнтованими технологіями (проблемно-по­шу6ковим методом, навчанням у співпраці та про­грамованим (модульним) навчанням, органічно їх доповнює, створюючи цілісну освітню систему.

Проектна технологія разом із навчанням у співробітництві виступає конкретною формою та інструментом реалізації в освіті конструктивіст­ської гуманістичної та прагматичної філософії.
Каталог: bitstream -> 123456789
123456789 -> Енергетика України І проблеми енергозбереження
123456789 -> Реалізація компетентнісного підходу до навчання на уроках та в позакласній роботі з географії
123456789 -> Робоча програма з дисципліни «Природні ресурси України» Курс: 3 Семестр: 5
123456789 -> Навчально-методичний посібник для самостійної роботи Для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів
123456789 -> Навчальний посібник для студентів вищих медичних навчальних закладів
123456789 -> З досвіду роботи вчителя хімії нвк «Лановецька загальноосвітня школа №1 I-III ступенів- ліцей»
123456789 -> Опис досвіду актуальність досвіду


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка