Програма «Глобальні проблеми світу»Скачати 70.58 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації22.06.2018
Розмір70.58 Kb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5

Затверджено Міністерством освіти і науки України

(наказ МОН від 28.10.2010 № 1021)

ГЛОБАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СВІТУ

10 (11) клас (9 годин)Пояснювальна записка

Навчальна програма «Глобальні проблеми світу» побудована на важливій змістовій основі — глобалізмі сучасного світу, всеохопце- ності та масштабності світових тенденцій та процесів.

Вона закладає основи знань про глобальний світ та проблеми, вирішення яких є необхідною та вирішальною складовою життєдіяльності людського суспільства.

В основу програми покладено глобальний характер усвідомлення природних та антропогенних проблем, що допоможе учням побачити наявні зв’язки між природою та господарською діяльністю людини, розвивати екологічну культуру учнів.

Глобальні проблеми загрожують існуванню людства, і ця обставина має бути врахована для ефективного їх вирішення, особливо це стосується тих проблем, що загрожують існуванню цивілізації, зокрема географічної оболонки.

Програма курсу розрахована на учнів 10 (11)-х класів і має за мету сформувати з учнів цілісну картину сучасного світу, значущість, актуальність та невідкладність вирішення глобальних проблем людства, усвідомлення реальної загрози людському суспільству та географічній оболонці.Завдання курсу:

  • оволодіння системою знань, причини виникнення та шляхи розв’язання глобальних проблем людства;

  • формувати в учнів глобальне мислення, переконання у взаємозв’язку суспільних та природних явищ і процесів;

  • розвивати пізнавальний інтерес до предмета, глобальне мислення та усвідомлення своєї ролі при вирішенні глобальних проблем людства.

Навчальний курс розрахований на 9 годин. Включає вступну частину, 3 розділи та 8 тем. Програма передбачає виконання 4-х практичних робіт.

При реалізації програми доцільно використовувати активні форми і методи навчання: дискусії, конференції, диспути, «круглі столи», «мозковий штурм», складання прогнозів, порівняння, прийняття рішень тощо.

Кожна тема курсу повинна розглядатися в ракурсі:

Суть проблеми  причини її виникнення  шляхи розв’язанняКінцевим результатом роботи має бути розробка науково-дослідницького проекту «Пропозиції щодо вирішення глобальних проблем людства».
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка