Програма гуртка „ квіткова фантазія пояснювальна запискаСкачати 180.61 Kb.
Сторінка1/13
Дата конвертації23.06.2018
Розмір180.61 Kb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13

Полтавська обласна державна адміністрація


Головне управління освіти і науки

Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді


ПРОГРАМА ГУРТКА

КВІТКОВА ФАНТАЗІЯ”ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Вступна характеристика предмета. З розвит­ком техніки в умовах інтенсивного використання природних ресурсів і забруднення природного навколишнього середовища все більшого значення набуває озеленення житла. І тут незаперечну роль має квітництво як галузь рослинництва, що зай­мається вирощуванням рослин, які необхідні для озеленення міст і сіл, оздоблення зовнішніх і внутрішніх інтер'єрів. Квітництво дає змогу не тільки озеленити та прикрасити оточуюче нас се­редовище, не тільки дарує естетичну та душевну насолоду, а й сприяє вихованню шанобливого ставлення до природи, розвитку творчої особис­тості, формуванню почуття прекрасного.

Програма розрахована на два роки навчання з учнями середнього і старшого шкільного віку.

Мета роботи гуртка: поглиблення та розширен­ня обсягу знань учнів з ботаніки, біології, квіт­ництва, виховання в учнів усвідомлення необ­хідності охорони та вивчення природи.

Програма гуртка передбачає вирішення таких завдань:

- розширення наукового світогляду учнів;

- формування шанобливого ставлення до при­роди;

- розвиток навичок по догляду за рослинами;

- набуття вмінь з науково-дослідної роботи;

- виховання естетичного та художнього смаку.

Під час засвоєння програми гуртка учні на­будуть ґрунтових знань з основ загального квіт­ництва. Програмою передбачено вивчення прак­тично всіх груп рослин, що використовуються в озелененні й оформленні інтер'єру. Для кращого засвоєння тем більшу кількість годин відведено на практичні заняття.

Керівник гуртка знайомить учнів із народною символікою України, виховує в них пошану до на­родних символів, почуття любові до рідного краю через вивчення рослин-символів України, народ­них свят, обрядів. Юннати беруть активну участь у масових-натуралістичних заходах, тематичних святах, організації виставок квітів. Систематична робота з вирощування розсади квітів, догляду за рослинами в парниково-тепличному комплексі, квітниках, на навчально-дослідній ділянці виховує в них трудові навички, екологічну свідомість.

Керівник гуртка має звертати увагу на форми і методи занять, що сприяють розвитку творчих здібностей юннатів. Форми занять: навчальні, виїзні, дослідницькі; проведення практичних робіт, екскурсій, конкурсів-виставок, вікторин, написання рефератів, складання планів, проектів озеленення, влаштування фітодизайну приміщень тощо. Методи занять: візуальні, кінестичні, аудіальні, полімодальні. Важливе значення має навчально-дослідна робота з різними групами рос­лин у напрямах: інтродукція й акліматизація, способи розмноження квітково-декоративних рос­лин, селекція. У процесі дослідної роботи слід навчити учнів спостерігати за природою, аналізу­вати й узагальнювати отримані знання з подальшим їх застосуванням при створенні квіткових композицій і букетів, підготовці різних наочних посібників. Значну увагу слід приділити про­форієнтації учнів, яка здійснюється під час екскурсій до зелених господарств, ботанічних садів, під час зустрічей з ученими та фахівцями виробництва, при проведенні науково-практичних конференцій.
Каталог: ld
ld -> Зміст 2 Коран та його переклади в контексті історії 5
ld -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
ld -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
ld -> Українська література
ld -> Програма фізична культура для спеціальних медичних груп у
ld -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
ld -> Сінькевич Ольга Борисівна кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри теорії та історії культури філософського факультету робоча програма
ld -> Формування екологічної компетентності учнів основної школи у процесі навчання фізики
ld -> П.І. Біда Інтерактивний комплекс
ld -> Робоча програма навчальної дисципліни


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка