Програма курсу за вибором «Інструменти для веб-дизайну» 7 10 класи Фоменко І. М., вища категорія, вчитель-методист Запорізька гімназія №107Скачати 437.4 Kb.
Сторінка1/30
Дата конвертації12.02.2018
Розмір437.4 Kb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   30

Програма спецкурсу «Мережеві технології Web2.0» 9. 10. 11 клас
Аджимян О.Р., вища категорія, вчитель-методист, Сокол І.М. 1 категорія
ЗНЗ КЗ “Запорізький Січовий колегіум-інтернат» ЗОР


Розділ 3. Програми допрофільних, профільних, спеціалізованих курсів, курсів за вибором з інформатики

Програма спецкурсу «Мережеві технології Web2.0» 9, 10, 11 клас

Аджимян О.Р., вища категорія, вчитель-методист, Сокол І.М. 1 категорія. ЗНЗ КЗ «Запорізький Січовий колегіум-інтернат» ЗОР

Пояснювальна записка

Спецкурс «Мережеві технології Web2.0» розраховано на учнів 9-11 класів, та базується на знаннях та навичках, що отримані при вивчені програм базового або неперервного курсів інформатики загальноосвітньої школи.В основу даної програми покладено діючу програму шкільного курсу з урахуванням проекту державний стандарту загальної середньої освіти в Україні. Інформатика. Освітня галузь “Технології” та концепції загальної середньої освіти (12-річна школа).

Для успішного оволодіння знаннями та навичками при вивчені спецкурсу «Мережеві технології Web2.0» учні повинні мати практичні навички роботи з операційної системою Windows 95/NT/98/2000/XP, роботи в мережі Інтернет та роботи з офісними програмами (текстовий редактор, програма для створення електронних презентацій, електронні таблиці).Метою спецкурсу «Мережеві технології Web2.0» є формування важливої складової інформаційної культури сучасних учнів — знань та вмінь, необхідних для повноцінного та ефективного використання світового інформаційного простору.

Завданнями курсу є розвинення в учнів уміння знаходити й систематизувати необхідну інформацію, спілкуватися за допомогою електронних засобів обміну інформацією, використовувати й самостійно освоювати сучасні програмні засоби, формування в учнів теоретичної бази знань, необхідної для подальшого самостійного освоєння Інтернет-простору, та зрештою, розширення світогляду учнів.

Мета курсу досягається насамперед через оволодінням практичних навичок та теоретичної бази знань використання соціальних сервісів для вдоволення повсякденних потреб у навчально-пізнавальній діяльності учнів. В межах спецкурсу розглядаються принципи організації учбових мережених спільнот, засоби організації колективної діяльності учнів.Теоретичні знання:

Практичні навички:

  • навчитися створювати та редагувати власні статті за допомогою технології ВікіВікі;

  • навчитися спілкуватися за допомогою блогів та Живого Журналу (ЖЖ);

  • навчитися ефективно використовувати пошукові машини та сервіси для створення закладок;

  • навчитися працювати в геосервісах;

  • навчитися спільно створювати та редагувати карти та схеми;

  • навчитися розміщувати в Інтернеті медіа-файли;

  • навчитися працювати в on-line офісах та календарях;

  • навчитися створювати власні мережеві Web- проекти з використанням сучасних технологій.

На вивчення спецкурсу “ Мереживі технології Web2.0” 34 години (1 година на тиждень протягом року, або 2 години на тиждень протягом одного півріччя) надається з варіативної частини учбового плану. Тематичне планування курсу розроблено таким чином, що по закінченні кожної теми учні здобувають логічно завершений обсяг знань та навичок, які можуть бути використані у практичній діяльності.

Програма спецкурсу «Мереживі технології Web2.0» передбачає надання учням початкових знань та вмінь науково–дослідницької діяльності з використанням сучасних технологій. На перших заняттях з учнями передбачено обговорення та постановка певної проблеми і наступне її розкриття, розв’язання, з обов’язковою наявністю ідеї та гіпотези розв’язування проблеми, чітким плануванням дій, щодо створення власного мереженого проекту за допомогою технологій Web2.0. Передбачається, що всі практичні роботи учні виконують згідно тематиці вибраного проекту, таким чином в кінці вивчення курсу учні отримують готовий Інтернет-проект.

Особливістю курсу є те, що він вимагає наявності швидкісного інтернет-з’єднання (від 64К/с, якщо використовується 10–15 учнівських комп’ютерів), але може бути успішно проведений і за наявності повільного з’єднання в режимі віддаленого доступу — в цьому випадку вчителю слід попередньо завантажувати деякі інтернет-ресурси, або ж організовувати роботу учнів у групах так, щоб в онлайновому режимі працювало не більше трьох учнів водночас. У разі відсутності швидкісного з’єднання робота за програмою курсу може бути подовжена на 3–4 години (програмою передбачено резерв навчального часу, що використовується на розсуд учителя для узагальнення та систематизації навчального матеріалу або на збільшення кількості годин на вивчення окремих тем). Крім того, окремі питання можуть вивчатися лише в режимі ознайомлення.

Курс орієнтований на практичні заняття: протягом 34 навчальних годин заплановано проведення 15 практичних робіт, які є найважливішою складовою курсу. Слід також зазначити, що для виконання практичних завдань учням має бути відведено не менше половини загального навчального часу, на виконання кожної з практичних робіт— не менше 30 хв. або передбачити виконання робот в два етапи.


Основні складові факультативного курсу доцільно розподілити так:

№ теми

Тема

Кількість годин

1.

Вступ. Основи проектної діяльності. Сучасні мереживі проекти.

2 год.

2.

Знайомство з сервісами Web2.0

1 год.

3.

Колективні гіпертексти. Технологія ВікіВікі.

3 год.

4.

Використання технології ВікіВікі.

4 год.

5.

Використання пошукових сервісів. Створення закладок

2 год.

6.

Знайомство з on-line календарями та офісами.

3 год.

7.

Мультимедійні сервіси

4 год.

8.

Блоги та ЖЖ

3 год.

9.

Геосервіси

2 год.

10.

Карти знань

4 год.

11.

Створення мереженого проекту.

3 год.
Резерв часу

3 год.
Всього

34 год.Каталог: files
files -> Профілактика шкідливих звичок серед дітей І підлітків
files -> Загальноосвітня школа І ііі ступенів с. Четвертня
files -> Конкурсу «парки легені міст І сіл»
files -> Основні методи І форми впливу на творчий розвиток особистості на уроках образотворчого мистецтва
files -> Програма навчального курсу україна в системі міжнародної безпеки І співробітництва
files -> Урок №61 Тема. Орфограма (практично). Орфографічний словник. Орфографічна помилка (практично), її умовне позначення
files -> Значення та місце нетрадиційних уроків в шкільному курсі біології
files -> Урок №28 Тема. Поняття комп’ютерної графіки. Растрові й векторні зображення та їх властивості. Колірні системи. Призначення та класифікація засобів обробки графічних даних.
files -> Державний стандарт базової І повної середньої освіти загальні положення Державний стандарт базової І повної загальної середньої освіти (далі Державний стандарт) розроблений
files -> Методичні рекомендації щодо організації та проведення «Дня цивільної оборони» у закладах освіти «День цивільної оборони»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   30


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка