Програма спецкурсу «Кіно та література»Скачати 493.03 Kb.
Сторінка1/35
Дата конвертації10.03.2019
Розмір493.03 Kb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   35


Управління освіти Горлівської міської ради

Горлівський навчально-виховний комплекс

«Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №14 –

багатопрофільний ліцей «Лідер»ПАРК ВІДКРИТИХ СТУДІЙ
Авторська програма

спецкурсу «Кіно та література»

для учнів 8 – 12 загальноосвітніх, гімназійних і ліцейних класів естетичного

та гуманітарного профілів

(8-9 класи – допрофільна освіта;

10 – 11 (12) – профільна освіта)
Укладач: Л. В. Ісакієва, учитель російської мови, літератури, зарубіжної літератури ГНВК «ЗОШ І–ІІІ ст. № 14 – багатопрофільний ліцей «Лідер» Горлівської міської ради, вчитель-методист;

Л. Б. Кузнецова, учитель російської мови, літератури, зарубіжної літератури ГНВК «ЗОШ І–ІІІ ст. № 14 – багатопрофільний ліцей «Лідер» Горлівської міської ради, вчитель – методист.


Горлівка-2010

Пояснювальна записка
Необхідність формування аудіовізуальної грамотності в межах навчально-виховного процесу школи обумовлена тим місцем, яке посідає сьогодні кіно, телебачення та відео в соціально-психологічному розвитку сучасної людини. Час істотно змінив горизонти спілкування особистості з мистецтвом, яке є найважливішим фактором виховного процесу. Одним з завдань шкільної мистецької освіти взагалі та аудіовізуальної зокрема є «…досягнення такого рівня художньої культури учнів, який надасть їм можливості самостійно сприймати, розуміти й інтерпретувати твори мистецтва різноманітних епох, напрямів, авторів та керуватися ними в дорослому житті з метою збагачення власного духовного світогляду» (Державна національна програма «Освіта» («Україна ХХІ століття»).

Кінематограф став сьогодні одним з основних засобів пізнання людиною дійсності не тільки в художніх, але й у наукових формах: специфічні засоби кіно допомагають вченим проникати в таємниці фізичного, хімічного, біологічного світу й моделювати їх. Кращі твори світового художнього кіно відобразили найважливіші проблеми людства, дали світові геніальні художні передбачення, оголили трагічні суперечності людської душі.

Феномен відео, що отримав сьогодні найширше розповсюдження, посилює проблему й робить кінематографічну грамотність обов'язковим компонентом структури особистості сучасної людини. У той же час численні дослідження мистецтвознавців, соціологів, педагогів і псіхологів говорять про те, що пізнавальні та виховні можливості кіномистецтва використовуються в педагогіці недостатньо ефективно. Реально це виявляється в тому, що доступність кінематографа в його безпосередньому, а також теле- й відеоваріантах є найбільшою в порівнянні з іншими видами мистецтва, а якість художніх переваг - невисокою.

Програма спецкурсу «Кіно та література» призначена для учнів 8 – 11 (12) профільних естетичних та гуманітарних класів загальноосвітніх навчальних закладів, ліцеїв, гімназій. Вона спрямована на розвиток глядацької та аудіовізуальної культури школярів, розширення базових знань з української, російської, зарубіжної літератури, культурології, на формування навичок аналізу та інтерпретації літературних текстів.

Введення даного курсу в навчальний процес має сприяти розвитку масової кіноосвіти школярів.Каталог: wp-content -> uploads -> 2010
2010 -> Концепція викладання історії покладена в основу сучасних підручників історії ?
uploads -> Робоча програма навчальної дисципліни регіональні проблеми стійкого розвитку
uploads -> Трудове навчання з практикумом
uploads -> Філологічний факультет
uploads -> Конспект лекцій з дисципліни «Основи охорони праці»
uploads -> Львівський національний університету імені івана франка кафедра історії держави, права та політико-правових учень
2010 -> The Oral History Усна Історія of Independent Ukraine Незалежної України 1988-1991
2010 -> Праві, ліві та центр в політичному спектрі України: історична ретроспектива років незалежності


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   35


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка