Програма варіативного курсу. 6-11 класиСкачати 118.24 Kb.
Сторінка1/10
Дата конвертації03.06.2018
Розмір118.24 Kb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

Трипільська протоцивілізація. Програма варіативного курсу. 6–11 класи

Курс присвячений висвітленню проблем становлення, розвитку та занепаду Трипільської протоцивілізації, яка існували на території Південно-Східної Європи в VI–III тис. до Христа за даними археологічних досліджень. Мета курсу – ознайомлення з історіографією, фактажем та методикою історичних реконструкцій трипільської протоцивілізації за археологічними даними, розвиток навичок самостійної наукової роботи


ТРИПІЛЬСЬКА ПРОТОЦИВІЛІЗАЦІЯ
В доісторичному минулому України можна знайти чимало яскравих подій та явищ, які визначили дальшу історію краю. Одним з таких епізодів стала поява Трипільської протоцивілізації, яка існувала у другій половині VI - першій половині III тис. до Христа за даними археологічних досліджень. Курс присвячений висвітленню її історії. Мета курсу - ознайомлення з історіографією, фактажем та методикою історичних реконструкцій трипільської протоцивілізації за археологічними даними, розвиток навичок самостійної наукової роботи в тому числі з використанням сучасних інформаційних джерел в мережі Інтернет.

Між добою мисливських суспільств та першими цивілізаціями ранньобронзового віку, які виникли в Єгипті, Месопотамії та інших місцях лежить досить довгий період, пов'язаний з становленням основ цих цивілізацій - відтворюючого господарства, ремесел, перших міст, писемності. Для визначення історико - культурних феноменів цього періоду вчені вживають поняття протоцивілізацій. Землеробські протоцивілізації Європи, до яких відноситься і Трипільська, існували VI - IV тис. до н.е, одночасно з протоцивілізаціями Месопотамії, Єгипту, Індії, Китаю і певний час знаходилися приблизно на однаковому з ними рівні розвитку.

Протоміста, основи монументальної архітектури, розквіт ремесел (металургії, ткацтва, гончарства), розвиток знакових систем - основи писемності - всі ці явища ставлять Трипілля в один ряд з цивілізаціями Cтарого Світу V -IV тис. до Христа. Трипільська протоцивілізація залишила багату спадщину, заклавши основи хліборобства і тваринництва, ремесел, світогляду.

Однак занепад і дезінтеграція Трипілля, як етнокультурної та суспільно - економічної системи в другій половині IV тис. показав, що обраний шлях до цивілізації не є оптимальним. Цивілізаційний розвиток давніх суспільств в Європі починаючи з рубежу IV - III тис. до н.е. пішов іншим шляхом, ніж на Давньому Сході.


СТРУКТУРА КУРСУ ТА СИСТЕМА КОНТРОЛЮ.
Курс передбачає 16 навчальних годин. З них 14 годин лекцій ( 7 лекцій) та проведення конференції з обговоренням прочитаних студентами написаних ними наукових рефератів обсягом до 8-10 сторінок. При вивченні матеріалів по курсу, написанні рефератів крім літератури заплановане використання інформаційних ресурсів , які розміщені в Інтернеті. Використання цих ресурсів дозволить певною мірою вирішити проблему з літературою по спецкурсу.


Каталог: predmety -> istoriya -> media -> files
files -> Щодо заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів
files -> Від станиславова – до івано-франківська
files -> Навчальний план та освітньо-професійна програма підвищення кваліфікації учителів історії та суспільствознавчих дисциплін
files -> Олена Теліга: "Життя це боротьба, а боротьба це справжнє життя"
files -> Тема. Відмінність у повсякденному житті радянської людини та жителів Західної України. Мета
files -> Суспільно-політичний та соціально-економічний розвиток Прикарпаття в княжий період Мета уроку
files -> Державний стандарт базової І повної загальної середньої освіти I
files -> Тема. Україна в системі міжнародних відносин кінця XX – початку XXI століть. Мета
files -> Тема. Демографічні зміни. Повсякденне життя повоєнних років. Доля жінки. Мета
files -> Програма Варіативного курсу. 9 клас


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка