Програма вступного іспиту до аспірантури зі спеціальностіСкачати 216.06 Kb.
Сторінка1/8
Дата конвертації23.12.2017
Розмір216.06 Kb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6   7   8

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

ІНСТИТУТ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН


ПРОГРАМА

ВСТУПНОГО ІСПИТУ ДО АСПІРАНТУРИ

ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 12.00.11 – МІЖНАРОДНЕ ПРАВО
Затверджено на засіданні Вченої Ради Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка

26 березня 2013 року (протокол № 8 )КИЇВ - 2013

Програма підготовлена авторським колективом кафедри міжнародного права під керівництвом завідувача кафедри доцента В.І.Муравйова.

Дана програма передбачає глибоке знання матеріалу про сучасний стан розвитку міжнародного права та основні проблеми, що існують в цій галузі.

Вступники до аспірантури за спеціальністю 12.00.11 – міжнародне право при складанні вступного іспиту зі спеціальності мають виявити знання предмета та об'єкту міжнародного права як науково-дослідницької сфери, показати уміння комплексно аналізувати матеріал та розуміння системності як наукового підходу, що є принципово важливим в пізнанні сутності міжнародного права.

Іспит зі спеціальності має усну форму проведення.

Критерії оцінки:


  • відмінно” – досконале знання теоретичних і практичних аспектів курсу з обраної спеціальності;

  • добре” – грунтовне знання основних питань курсу з обраної спеціальності;

  • задовільно” – знання ключових питань з обраної спеціальності;

Вимоги до реферату: українська мова, друкований (14-й шрифт, через 1,5 інтервали), обсяг – 24-26 стор., 1 стор. – титульний лист, 2-а стор. – зміст, остання – список літератури. Наукова доповідь (реферат) повинен відповідати обраній науковій спеціальності.
ВСТУП

1. Міжнародно-правова діяльність України. Декларація про державний суверенітет України від 16 липня 1990 p. Акт про незалежність України від 24 серпня 1991 року.

2. Конституція України і міжнародне право. Роль України як суб'єкта міжнародного права в сучасних міжнародних відносинах.  1. Питання сучасної міжнародно-правової діяльності України і розвиток міжнародно-правової свідомості українського народу.


ПОНЯТТЯ І ОСОБЛИВОСТІ СУЧАСНОГО

МІЖНАРОДНОГО ПРАВА.

1. Походження терміна "міжнародне право". Визначення поняття "міжнародне публічне право". Шляхи пізнання сутності міжнародного права. Вітчизняні вчені про сутність міжнародного права. Досягнення вчених зарубіжних країн щодо природи міжнародного права.

2. Головне призначення міжнародного права. Міжнародне право і міжнародні відносини. Міжнародне право в міжнародній нормативній системі. Об'єктивна необхідність існування міжнародного права.

3. Вплив науково-технічного і соціального прогресу на міжнародне право. Проблема забезпечення миру і безпеки. Інтернаціоналізація і зростання взаємозв'язку держав світу.

4. Зовнішні фактори впливу па міжнародне право. Економічні відносини -міжнародне право. Взаємодія зовнішньої політики і міжнародного права. Ідеологія і міжнародне право. Вплив соціально-психологічних факторів на міжнародно-правову свідомість. Навколишнє середовище, демографічні, біологічні та інші фактори впливу на міжнародне право.

5. Характерні риси міжнародного права. Міжнародне право - особлива правова система. Структура міжнародного права. Функції міжнародного права. Метод міжнародно-правового регулювання. Об'єкт і предмет міжнародного права.

6. Особливості міжнародного правотворчого процесу. Джерела міжнародного права. Кодифікація міжнародного права та її види. Збірники угод, документів і матеріалів з питань міжнародного права. Головні юридичні видання по міжнародному праву.

7. Сучасні концепції сутності і юридично обов'язкової сили міжнародного права: теорія "міжвладного права", теорія домовленості держав, теорія права міжнародного управління, теорія спонтанного права, теорія "основної норми", теорія міжнародної охорони права, природно-правові теорії, теорія "права людства", теорія наднаціонального права, теорія транснаціонального права, теорія поділених сподівань І "загального консенсусу", теорія міжнародного права, теорія зовнішньодержавного права, теорія "волі міжнародного товариства", теорія космополітичного права, теорії забезпечення юридичної природи міжнародного права та ін.


ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ

МІЖНАРОДНОГО ПРАВА.

1. Теорія історії міжнародного права. Концепції виникнення міжнародного права та їх критерії. Концепція ubi societas ibi jus. Теорія першочергового виникнення національного права.

2. Наукові періодизації історії міжнародного права та їх аргументація. Сучасна наука про періодизацію історії міжнародного права. Поняття та сутність історичної трансформації міжнародного права.

3. Механізм та закономірності походження міжнародного права. Міжнародне право Стародавнього світу. Особливості міжнародних відносин і міжнародного права стародавнього Близького Сходу і малої Азії. Міжнародне право Стародавніх Індійського та Китайського регіонів. Головні інститути міжнародного права стародавніх Греції та Риму.

4. Становлення міжнародного права в епоху Середньовіччя. Міжнародно-правова діяльність центрів міжнародного життя на території України. Особливості міжнародно-правового регулювання відносин західноєвропейських держав. Міжнародне право країн Арабського Сходу. Питання становлення і розвитку міжнародного права на Африканському, Латиноамериканському та інших континентах.

5. Міжнародне право в перехідний період від середньовіччя до нового часу. Вестфальський мир 1648 p. Основні інститути міжнародного права періоду абсолютизму. Міжнародно-договірна і дипломатична діяльність козацької держави. Міжнародна політика Б. Хмельницького і його спадкоємців. Гадяцька та інші угоди. Договори з Москвою. Зовнішня політика і міжнародні угоди Гетьманщини. Міжнародно-правова і дипломатична діяльність Запорозької Січі. Вплив Великої французької та інших буржуазних революцій на розвиток міжнародного права. Колоніальний характер "європейського міжнародного права цивілізованих народів". Віденський конгрес 1815 p.. Паризький конгрес 1856 p.. Берлінський конгрес 1878 p., Берлінська конференція 1884 - 1885 pp., Гаагські конференції миру 1899 І 1907 pp. Міжнародне право як засіб закріплення поділу світу і колоніальних загарбань. Колонії, протекторати, сфери впливу.

6. Перша світова війна і міжнародне право. Принципи міжнародних відносин, проголошені Жовтневою революцією. Міжнародно-правова діяльність Центральної Ради. Міжнародне значення Універсалів Української Центральної Ради. Акти Гетьманщини. Мирний договір з Радянською Росією 12 червня 1918 p. Дипломатичне визнання. Україна в період Гетьманщини, Зовнішньополітична діяльність Директорії. Утворення Західноукраїнської Народної Республіки і Акт злуки зі східноукраїнською державою. Дипломатична діяльність ЗУНР. Суверенітет і міжнародна правосуб'єктність України. Визнання України і розвиток дипломатичних і консульських відносин. Міжнародно-правова характеристика утворення СРСР.

8. Версальські мирні угоди 1919 - 1920 pp. Ліга Націй, Генуезька і Гаагзька конференції 1922 p. Локарнська конференція 1925 p. Пакт Бріана-Келога. Конвенція про визначення агресії 1933 p. Мюнхенська угода 1938 p. Радянсько-німецький пакт ("пакт Ріббентропа-Молотова") і таємні протоколи до нього. Війна Радянського Союзу з Фінляндією (1939 p.) і виключення СРСР з Ліги Націй (14 грудня 1939 p.).

9. Друга світова війна і міжнародне право. Вашингтонська декларація 1942 p. Московська, Тегеранська (1943 p.). Ялтинська і Берлінська (1945 p.) конференції та їх рішення. Нюрнберзький і Токійській трибунали. Конференція Об'єднанних Націй в Сан-Франціско, Потсдамська конференція та їх значення для розвитку міжнародного права. Роль Нюрнберзького і Токійського трибуналів для розвитку міжнародного права.

10. Утворення Організації Об'єднанних Націй. Статут ООН. Мирні договори 1947 p. Мирне врегулювання проблем з Німеччиною і Японією. Особливості «міжнародного права об’єднаних націй». Міжнародне право в період «холодної війни».

11. Нові незалежні держави країн Азії, Африки і Латинської Америки й міжнародне право. Рух неприєднання, його цілі і принципи.


  1. Припинення існування СРСР і створення Співдружності Незалежних держав. Міжнародно-правовий статус УРСР і міжнародно-правова діяльність України.


Каталог: uploads -> files
files -> Програма складена на підставі навчальної програми з української мови для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів
files -> Інформації про ринки, товари, споживачів, фірми тощо найважливіша складова частина маркетингу
files -> Селянські реформи в Україні ХІХ ст
files -> Національна бібліотека України імені В
files -> Особливості розвитку культури Київської Русі
files -> Демографічна криза та шляхи її розв’язання
files -> Мислення І мова


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка