Реалізація компетентнісного підходу до навчання на уроках та в позакласній роботі з географіїСкачати 198.2 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації23.12.2017
Розмір198.2 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5РЕАЛІЗАЦІЯ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ ДО НАВЧАННЯ НА УРОКАХ ТА В ПОЗАКЛАСНІЙ РОБОТІ З ГЕОГРАФІЇ

(з досвіду роботи)

Старка В.Б. вчитель

вищої кваліфікаційної категорії,

«старший вчитель»

Підгаєцької гімназії


Виховання не тільки повинно розвивати розум людини і дати їй певний обсяг відомостей, а й має запалити в ній жадобу до серйозної праці, без якої життя її не може бути ні гідним, ні щасливим.

К.Д. Ушинський
Моя мета - збудити, виявити та реалізувати в кожній дитині найкращі люд-ські якості, а потім надати інструментарій для досягнення вершин у подальшому житті, навчити здобувати знання самостійно, тобто озброїти дитину вміннями і на-вичками вчитися.

На перший план своєї педагогічної діяльності ставлю прийоми такого хара-ктеру: як зворушити природне тяжіння дітей до знань, як стимулювати їх, щоб учень розкрив свій внутрішній світ, як подолати відчуженість, психологічний бар’єр.Моє кредо: творчий пошук шляхів постійного зростання педагогічної май-стерності.

Завдання учителя - гармонійно розвивати найбільше диво природи - людину.

Процес навчання, виховання, пов'язаний з формуванням та розвитком твор-чого мислення, спрямований на реалізацію особистісно-орієнтованого навчання.

Сьогодення вимагає розумних і дбайливих господарів, котрі орієнтуються в законах економіки, здатні швидко приймати виважені рішення, беручі на себе відповідальність. Тому такою важливою є проблема соціальної реалізації сьогоднішнього учня в майбутньому. Та для цього йому мало отримати певну суму знань (хоч вони й мають велике значення), учневі треба осягти складну науку самостійного навчання, пошуку інформації, уміння реалізовувати власні здібності.

Сучасна школа повинна навчити учня мисленню. Мислити - це вміти діяти зі знаннями.

Сучасні дослідники проблем розвитку змісту освіти (В.Ільченко, В. Корнєєва, В.Паламарчук, С. Подмазін, О. Савченко, А. Сиротенко та ін.) наголошують на тому, що головним елементом навчання є діяльність.

До основних видів діяльності, з яких складається діяльнісний компонент змісту географічної освіти, належить:

- загальнонавчальна діяльність;

- пізнавальна діяльність;

- спеціальна (географічна )діяльність;

- творча діяльність (розв’язування завдань частково - пошукового характеру, проблемних завдань, дослідження, створення проектів);

- самоорганізуюча діяльність.

Втілення діяльнісного підходу у вивченні географії зумовлено парадигмою особистісно-орієнтованого навчання, а особистість реалізує та перевіряє себе лише в діяльності. Сформовані види діяльності спонукають учнів до роботи над розвитком власного інтелекту, культурного і морального рівня не лише в процесі навчання, але й у подальшому житті, сприяють формуванню активної життєвої позиції.

Модернізація освіти в Україні у контексті входження до загальноєвропейського та світового освітнього просторів зумовлює потребу ретельного дослідження ключових принципів освітніх реформ і ефективних механізмів їх реалізації.

Значний внесок у розвиток сучасних підходів до формування змісту шкільних знань зробив відомий французький педагог Р. Галь, який наполягав на необхідності ознайомлення учнів з найновішими науково – технічними відкриттями. Аналогічні погляди висловив Р. Абі. Він вважав, що необхідно не тільки підвищити загальний рівень розумового розвитку і конкретних знань учнів, але й розвинути в них такі особистісні якості, як почуття відповідальності, ініціативності.

Під час навчання у школі учні повинні набути найважливіших компетентностей на рівні, який дасть їм змогу брати активну участь у житті суспільства й навчатися впродовж життя. Компетентність треба розуміти як загальну здатність, що ґрунтується на знаннях, досвіді, цінностях, що набуваються та розвиваються під час на-вчання.

Компетенції є інтегрованим результатом діяльності учнів. Компетентність забезпечується комплексним поєднанням усіх структурних компонентів - знань, діяльності, особистісних якостей.
Загальна структура компетентності може бути такою:


Каталог: bitstream -> 123456789
123456789 -> Енергетика України І проблеми енергозбереження
123456789 -> Робоча програма з дисципліни «Природні ресурси України» Курс: 3 Семестр: 5
123456789 -> Навчально-методичний посібник для самостійної роботи Для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів
123456789 -> Навчальний посібник для студентів вищих медичних навчальних закладів
123456789 -> З досвіду роботи вчителя хімії нвк «Лановецька загальноосвітня школа №1 I-III ступенів- ліцей»
123456789 -> Опис досвіду актуальність досвіду


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка