Реферат циклу наукових праць на тему "контактна взаємодія тіл з узгодженими поверхнями з урахуванням впливу тертя та міжконтактного середовища за силового І теплового навантаження"Скачати 159.92 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації10.02.2018
Розмір159.92 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4

РЕФЕРАТ

циклу наукових праць на тему
"КОНТАКТНА ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ З УЗГОДЖЕНИМИ ПОВЕРХНЯМИ

З УРАХУВАННЯМ ВПЛИВУ ТЕРТЯ ТА МІЖКОНТАКТНОГО СЕРЕДОВИЩА ЗА СИЛОВОГО І ТЕПЛОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ"
авторського колективу у складі

кандидата фізико-математичних наук Маланчук Н.І.,

кандидата фізико-математичних наук Слободяна Б.С.,

аспіранта Чумака К.А.

висунутого на здобуття щорічної

премії Президента України для молодих учених за 2010 рік

Контактна взаємодія тіл є одним із найпоширеніших видів взаємодії в природі й техніці. Вона супроводжується передачею між об’єктами зусиль та обміном енергією, теплом і речовиною, який дуже чутливий до структури поверхонь контакту. Водночас, у сучасній техніці та новітніх технологіях все більше уваги приділяється дослідженню контактної поведінки на мікро- і нанорівні, на якому ґрунтовне дослідження фундаментальних закономірностей контактної взаємодії вимагає всебічного врахування геометричних особливостей і недосконалостей спряжених поверхонь, фізико-механічних явищ на ділянках їх безпосереднього налягання (тертя, проковзування, зчеплення, тепловиділення, тощо) та впливу газорідинної субстанції, в якій функціонують спряжені тіла або яка проникає в область контакту із зовнішнього середовища. З позицій механіки деформівного твердого тіла ці проблеми розв’язуються шляхом розвитку некласичних математичних моделей і методів дослідження взаємодії тіл з контактно-поверхневими неоднорідностями і недосконалостями.

В останні два десятиліття значного успіху в цьому напрямі контактної механіки досягнуто при моделюванні зчеплення і локального проковзування спряжених поверхонь, термопружної взаємодії шорстких тіл, неідеального теплового контакту поверхонь, капілярних явищ при взаємодії мікронерівностей за наявності між ними рідинних містків. В основному ці дослідження стосуються взаємодії неузгоджених поверхонь, для яких характерний локальний контакт, ділянка якого значно менша, ніж їх розміри. Водночас в живій природі і різноманітних конструкціях широко розповсюджені структури з узгодженими поверхнями, область контакту яких охоплює ці поверхні або співмірна з ними. У разі тіл з такими поверхнями незастосовні класичні підходи до розв’язування контактних задач, які базуються на гіпотезах Герца. У зв’язку з цим дотепер переважно вивчався гладкий (безфрикційний) контакт пружних тіл з узгодженими поверхнями за відсутності газорідинного середовища в області ділянок контакту.

Водночас у зв’язку з прикладними запитами мікро- і наномеханіки, трибології, геофізики, біомеханіки зараз все більшої актуальності набуває проблема дослідження контактної поведінки тіл з узгодженими поверхнями за наявності міжконтактного середовища, тертя і фрикційного проковзування, та їх впливу на контактну міцність і деформативність структур.Метою циклу наукових праць кандидата фізико-математичних наук, молодшого наукового співробітника відділу математичних методів механіки руйнування та контактних явищ ІППММ ім. Я.С. Підстригача НАН України Н.І. Маланчук, кандидата фізико-математичних наук, молодшого наукового співробітника відділу математичних методів механіки руйнування та контактних явищ ІППММ ім. Я.С. Підстригача НАН України Б.С. Слободяна та аспіранта відділу математичних методів механіки руйнування та контактних явищ ІППММ ім. Я.С. Підстригача НАН України К.А. Чумака, висунутого на здобуття щорічної премії Президента України для молодих вчених, є розвиток моделей і методів дослідження контактної взаємодії півнескінченних тіл узгодженої форми з урахуванням тертя та наявності міжповерхневих зазорів і газорідинного середовища, що їх заповнює, за дії силового та теплового навантаження.

Цикл наукових праць містить 19 статей у фахових виданнях та 17 публікацій у матеріалах Міжнародних та Всеукраїнських наукових конференцій та симпозіумів, зокрема 5 статей у міжнародних журналах, що містяться в базі даних SCOPUS.
Каталог: sites -> default -> files -> referats
referats -> Рішення соціальних проблем залучаються різні соціальні інституції та неурядові організації, створюється розгалужена система різноманітних соціальних служб
referats -> Реферат роботи завідувача кафедри бухгалтерського обліку Харківського національного економічного університету, доктора економічних наук, доцента, Пилипенка Андрія Анатолійовича
referats -> Реферат циклу наукових праць
referats -> Лист-подання
referats -> Реферат наукової праці «гемомікроциркуляторне русло шлунка в нормі І під дією метилтретбутилового ефіру»
referats -> Реферат роботи „ Моделювання інвестиційних процесів в агропромисловому комплексі України
referats -> В умовах техногенно трансформованих екотопів Донбасу на фоні постійної металпресингової екзогенії увесь рослинний комплекс зна
referats -> «Становлення та розвиток педагогічного краєзнавства: теорія і практика»
referats -> Реферат роботи „ неорганічні іоніти нового покоління для селективної сорбції іонів-токсикантів
referats -> Реферат «Нові рішення проблем водопостачання та водовідведення малих населених пунктів України»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка