Реферат Дніпропетровськ 2012Скачати 97.09 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації27.05.2018
Розмір97.09 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Державний вищий навчальний заклад

"Національний гірничий університет"


ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИЙ СПОСІБ АВТОМАТИЗАЦІЇ РЕЖИМІВ РОБОТИ ВИДОБУВНИХ КОМБАЙНІВ НА ТОНКИХ ПЛАСТАХ

БУБЛІКОВ Андрій Вікторович - кандидат технічних наук, доцент Державного вищого навчального закладу "Національний гірничий університет"
Реферат

Дніпропетровськ – 2012

Актуальність. Видобувний комбайн – основне устаткування комплексно-механізованого вибою, від якого значною мірою залежить ступінь використання устаткування всіх наступних технологічних циклів, економічні та виробничі показники шахтного підприємства. Видобувні комбайни призначені для руйнування вугільного масиву, транспортування та навантаження вугілля на забійний конвеєр.

Основні принципи автоматизації видобувних комбайнів були сформульовані в першій половині 20-го століття колективом спеціалістів під керівництвом академіка О. М. Терпигорєва із розрахунку максимального використання потужностей приводних двигунів. З того часу способам автоматизації режимів роботи видобувних комбайнів присвячено багато досліджень та публікацій, серед яких можна виділити роботи таких вчених, як А. І. Берон, Є. З. Позін, В. О. Ульшин, М. І. Стаднік та ін.

Теоретично обґрунтовані декілька способів автоматизації видобувних комбайнів, але на практиці використання здобув мінімальний варіант автоматизації, який передбачає підтримку споживаних електродвигунами приводів різання потужностей на заданому рівні за рахунок регулювання швидкості подачі при незмінній швидкості різання. Головним недоліком мінімального варіанту автоматизації є те, що в алгоритмі управління не враховується кількість електроенергії, що витрачається на видобуток вугілля. Для видобувних комбайнів на потужних пластах такий підхід виправданий тим, що в інтенсивних режимах роботи мають місце мінімальні питомі енерговитрати. Але на тонких пластах при збільшенні швидкості подачі комбайну заштибовка шнека настає до моменту максимального використання потужності електродвигуна приводу різання. Це призводить до того, що видобувні комбайни на тонких пластах при автоматичному управлінні працюють із заштибовкою шнека. При цьому збільшуються питомі енерговитрати через значний тиск вугілля на лопати при транспортуванні та навантаженні вугільної маси в об’ємно стислому стані. Погіршується сортність вугілля внаслідок додаткового здрібнювання шнеком, що негативно позначається на його собівартості.

Слід також відзначити, що неспроможність сучасних систем автоматичного керування видобувними комбайнами відстежувати початок заштибовки виконавчого органу є одною з причин, чому оператор комбайна повинен знаходитися в небезпечній зоні біля працюючого шнека в край несприятливих умовах.

Таким чином, розробка нового способу автоматизації режимів роботи видобувних комбайнів для тонких пластів, який забезпечить роботу комбайну з мінімальними питомими енерговитратами без втрати продуктивності, є актуальною задачею.


Каталог: sites -> default -> files
files -> Додаток до наказу від
files -> Робоча програма навчальної дисципліни екологія біологічних систем
files -> Зміст 2 Коран та його переклади в контексті історії 5
files -> Робоча програма навчальної дисципліни
files -> Програма навчальної дисципліни фізична реабілітація в педіатрії
files -> Кабінет міністрів україни
files -> Робоча програма навчальної дисципліни проектування технологічних процесів
files -> Реферат 2016 Реферат циклу наукових праць на здобуття щорічної премії Президента України для молодих вчених на тему


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка