Реферат Електричний привід (електродвигуни) Класифікація електроприводів та характеристика основних серій двигунівСкачати 417.04 Kb.
Сторінка1/15
Дата конвертації18.06.2018
Розмір417.04 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15

Науковий реферат

Електричний привід (електродвигуни)


Класифікація електроприводів та характеристика основних серій двигунів

Електроприводом називається частина виробничого агрегату, призначена для приведення в дію робочої ма-Шини та керування її роботою. Вона складається з перетворювача електричної енергії, електродвигуна, передавального механізму та апаратури керування.

Перетворювачі електричної енергії використовують для регулювання напруги, частоти або випрямлення змінного струму, що дає можливість регулювати частоту обертання електродвигуна і змінювати вигляд його механічної характеристики. Електроприводи з перетворювачами електричної енергії використовують в вентиляційних установках, ручних електроінструментах; більшість сільськогосподарських машин не потребують регулювання частоти обертання.

За кількістю електродвигунів, встановлених на одній робочій машині, електроприводи поділяються на одиночні та багатодвигунні.

При одиночному електроприводі кожну робочу машину приводить у рух окремий електродвигун. У простому одиночному електроприводі використовують електродвигун загального призначення, а в індивідуальному — електродвигуни, спеціально пристосовані до машини. Інколи окремі частини електродвигуна одночасно є і робочими органами робочої машини. До таких електроприводів належать електрорубанок, електродрель, деякі типи центрифуг тощо.

Багатодвигунний електропривод зустрічається в складних машинах, у яких окремі робочі органи приводяться в рух своїми електродвигунами. Широко застосовують багатодвигунний електропривод у складних металообробних верстатах, зерноочисних, кормоприготуваль-них та інших машинах.

Залежно від системи керування електроприводи поділяються на автоматизовані і неавтоматизовані. Самі електродвигуни виготовляються регульовані і нерегульовані.

Трифазні асинхронні двигуни з фазним ротором серії АК і АОК. мають хороші пускові властивості, але вони на 30—50% дорожчі від двигунів з короткозамкнутим ротором, мають трохи нижчі ККД та соз <р і менш надійні в роботі. При введенні пускового реостата в коло ротора зменшується пусковий струм і підвищується пусковий момент двигуна, регулюється частота обертання вала. Ось чому ці електродвигуни використовують тоді, коли робочу машину пускають під великим навантаженням і її робочі органи мають великий момент інерції (наприклад, дробарка) або якщо необхідно регулювати частоту обертання робочих органів машини (наприклад, стенди для обкатки автотракторних двигунів після ремонту).

Через складність будови і пуску синхронні електродвигуни для привода сільськогосподарських машин практично не використовують, їх застосовують для привода великих відцентрових насосів на насосних станціях зрошувальних систем.

Електродвигуни постійного струму складніші за будовою, дорожчі від асинхронних з короткозамкнутим ротором такої ж потужності; вони вимагають більш кваліфікованого обслуговування під час експлуатації. У цих двигунах введенням опорів у кола якоря і збудження, можна плавно і в широких межах регулювати частоту обертання, їх використовують головним чином у приводах мобільних машин із живленням від акумуляторних батарей (електрокари, кормороздавачі тощо), а також як стартери автомобілів, тракторів і комбайнів.

Для привода електроінструментів та побутових машин у сільському господарстві використовують асинхронні однофазні короткозамкнуті двигуни типів АОЛБ (з пусковим активним опором), АОЛГ (з пусковим конденсатором), АОЛД (конденсаторні) та універсальні колекторні серії УВ.

Для привода сільськогосподарських машин найчасть ше використовують трифазні асинхронні електродвигуни з корошозамкнутим ротором серій АО2, 4А та їх модифікації. Ці електродвигуни прості за будовою, дешеві, надійні в роботі, легко обслуговуються під час експлуатації.

Недоліками двигунів цього'типу є великий пусковий струм, невеликий- пусковий момент, неможливість плавного регулювання частоти обертання.

Двигуни серії АО2 виготовляють потужністю 0,4 — 100 кВт з синхронною частотою обертання ротора 3000, 1500, 1000, 750 і 600 об/хв. Вони розраховані на напругу 220/380 В при з'єднанні обмоток відповідно на трикутник і зірку.

Двигуни серії 4А виготовляють на номінальну напругу 220 і 380 В потужністю 0,06—400 кВт.

Крім основного виконання, електродвигуни серії АО2 і 4А виготовляють різних електричних модифікацій: з підвищеним пусковим моментом (АОП2, 4АР) і ковзанням (АОС2, 4АС), багатошвидкісні (АО2-41-4/2) та з фазним ротором (АК2; АОК2).

Електродвигуни АОП2 використовують для привода машин з великим статичним і динамічним навантаженням у період пуску і порівняно постійним навантаженням під час, роботи, а двигуни АОС2 — для привода машин завеликими маховими масами, нерівномірним ударним або пульсуючим навантаженням, а також у приводах з частими пусками і зміною напрямку обертання (рев'ерсуванням).

Багатошвидкісні двигуни застосовують для привода вентиляторів у птахівничих і тваринницьких приміщеннях. Об'ємна подача вентиляторів регулюється зміною частоти обертання електродвигунів.

Щодо захищеності від впливу навколишнього середовища електродвигуни серій АО2 і 4А мають декілька виконань: вологостійкі АО2...П з трикратним просочуванням обмотки (наприклад, АО2-42-4ПУЗ); хімічностійкі (АО2...ХУЗ, 4А...ХУЗ); волого-, морозостійкі (АО2-41-4У2); ущільнені проти проникнення пилу (АО2-41-4УПУЗ, 4А90-4-УПУЗ).

Вологостійкі двигуни використовують у приміщеннях з підвищеною вологістю (кормоцехи, молочні), хі-мїчностійкі — в тваринницьких і птахівничих приміщеннях. Вони призначені для роботи при температурі повітря від-—45°С до +40°С і відносній вологості до 100%, а також для встановлення на відкритому повітрі. Електродвйгуни ущільнені проти проникнення пилу, працю-ють в запилених приміщеннях (деревообробні цехи, млини, кормоцехи).

Позначення двигунів серії АО2 складається з букв і цифр, розділених дефісами (наприклад, АО2-41-4, АОЛ2-21-6) і розшифровуються так. Перші літери означають викон-ання двигуна за ступенем захисту від впливу зовнішнього середовища та матеріал станини і підшипникових щитів (А — захищений з станиною і щитами із чавуну, АО — закритий обдувний з станиною і щитами з чавуну, АОЛ — закритий обдувний, станина і щитки з алюмінію.). Цифра 2 після літер — номер серії.

Після дефіса двома цифрами позначається типорозмір двигуна за порядковим номером зовнішнього діаметра та довжиною осердя статора.

Остання цифра — це число полюсів двигуна.

Позначення електродвигунів серії 4А 1 234567 розшифровується так:

4 —-номер серії;

А — вид двигуна (асинхронний);

1,2 — букви, що позначають відповідно виконання двигуна за ступенем захисту та матеріалом станини і щитів (А — станина і щити з алюмінію; X — станина з алюмінію, щити — чавунні);

3 — висота осі обертання, мм;

4 —- установочний розмір по довжині станини статора

(S — короткий, М — середній, L, — довгий);

5 — буква А або В, що позначає довжину осердя

станини (дається, якщо на одному установочному розмірі передбачено дві потужності);

6 — число полюсів;

7 — букви і цифри кліматичного виконання і катего*

рії розміщення двигунів.


Каталог: download -> 136


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка