Реферат на тему: " turbo pascal"Скачати 63.82 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації22.09.2018
Розмір63.82 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5   6


Реферат

на тему:

TURBO PASCAL”П Л А Н

 1. Програмне забезпечення Turbo Pascal - 7.0.

 2. Інтерфейс програми. Меню.

 3. Оператори мови Pascal.

 4. Оператор (for; repeat; while; write; read).

Для початку роботи з Турбо Паскаль зручніше за все надійти в такий спосіб: 1. Запустити Norton Commander;

 2. Зайти в каталог, у якому планується зберігати файли з вихідними текстами програми, а також допоміжні файли вашої прграмми;

 3. Викликати гаряче меню Norton Commander (натиснувши клавішу F2);

 4. Вибрати рядок "Turbo Pascal 7.0";

Якщо у вас уже є деякий файл із вихідним текстом програми (файл із розширенням pas), з яким ви хочете продовжити роботу, то досить навести на нього покажчик Norton Commander і натиснути Enter. У цьому випадку запуститься Turbo Pascal і відразу відкриється текст обраної вами програми.

В програмі Turbo Pascal: один екран - це текстовий екран редактора Turbo Pascal і другий екран - це екран рішень, доступ до якого необхідний, щоб побачити результати рішення задачі. І здійснюється він одночасним натисканням двох клавіш: Alt+F5. Повернення до текстового екрана по натисканню клавіші F5.

 У заголовку вікна написане ім'я файлу - вихідного тексту програми. У робочій зоні буде активізоване вікно NONAME00.PAS, у яке ви можете ввести текст програми. Миготливий курсор указує те місце на екрані, у якому буде з'являтися текст. Допущену при введенні тексту помилку можна усунути, установивши курсор під помилково введеним символом і натиснувши клавішу [DEL]. Можна також скористатися  клавішею [Backspase]. Для цього установите курсор правее символу, що видаляється. Уведення кожного нового рядка закінчуйте натисканням клавіші [Enter]. Набираючи текст, особливу увагу звертайте на точне відтворення всіх знаків (крапок, крапок з коми, апострофів), тому що компілятор дуже чуттєвий до дріб'язків подібного роду. Від вас у даному випадку потрібно не винахідливість, а елементарна ретельність.

Програма мовою Паскаль складається з заголовка, розділів описів і роздягнула операторів. Заголовок програми містить ім'я програми, наприклад:

Program PRIM;

Опису можуть містити в собі:


 • роздягнув бібліотек, що підключаються, (модулів);

 • роздягнув опису міток;

 • роздягнув опису констант;

 • роздягнув опису типів;

 • роздягнув опису перемінних;

 • роздягнув опису процедур і функцій.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка