Реферат на тему: "Олово " план загальніСкачати 111.87 Kb.
Сторінка1/9
Дата конвертації03.03.2018
Розмір111.87 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Реферат на тему:

“Олово

ПЛАН

Загальні відомості

Як одержують олово з руд

Ще одне джерело

Олово у сплавах

Сполуки з неметалами

Про оловоорганіку

Про сіре олово

Ще раз про дефіцит

Додаткова інформація

ІЗОТОПИ.

ЧОМУ БРОНЗУ НАЗВАЛИ БРОНЗОЮ?

НА ЧЕСТЬ ВИНАХІДНИКА

ЖЕРСТЬ ДЛЯ КОНСЕРВУВАННЯ.

Загальні відомості


Олово – один з небагатьох металів, відомих людині ще з доісторичних часів. Олово і мідь були відкриті раніше заліза, а їхній сплав, бронза, – це, очевидно, найперший «штучний» матеріал, перший матеріал, виготовлений людиною.

Результати археологічних розкопок дозволяють вважати, що ще за п'ять тисячоліть до нашої ери люди уміли виплавляти й чисте олово. Відомо, що древні єгиптяни олово для виробництва бронзи возили з Персії.

За назвою «трапові» цей метал описаний у давньоіндійській літературі. Латинська назва олова stannum походить від санскритського «ста», що означає «твердий».

Згадування про олово зустрічається й у Гомера. Майже за десять століть до нової ери фінікійці доставляли олов'яну руду з Британських островів, що називалися тоді Касситеридами. Звідси назва каситериту – найважливішого з мінералів олова; сполука його SnО2. Інший важливий мінерал – станин, або олов'яний колчедан: Cu2FeSn4. Інші 14 мінералів елементу № 50 зустрічаються набагато рідше і промислового значення не мають.

Між іншим, наші предки мали у своєму розпорядженні багатші олов'яні руди, ніж ми. Можна було виплавляти метал безпосередньо з руд, що знаходяться на поверхні Землі і збагачених у ході природних процесів вивітрювання і вимивання. У наш час таких руд уже немає. У сучасних умовах процес одержання олова багатоступінчастий і трудомісткий. Руди, з яких виплавляють олово тепер, складні за складом, окрім елемента № 50 (у виді окислу або сульфіду) у них звичайно присутні кремній, залізо, свинець, мідь, цинк, миш'як, алюміній, кальцій, вольфрам та інші елементи. Нинішні олов'яні руди рідко містять більше 1 % Sn. Це значить, що для одержання кілограму олова необхідно добути і переробити щонайменше центнер руди.


Каталог: data -> ukr -> Himiya
Himiya -> Сванте арреніус (Arrhenius)
Himiya -> Реферат з хімії Природні джерела вуглеводнів та їх переробка. Тема Природний газ та продукти переробки. План. І. Природні джерела вуглеводнів
Himiya -> Реферат на тему: " Властивості крохмалю І його використання"
Himiya -> Нитратна кислота
Himiya -> Гідролі з Слово «гідроліз» буквально означає «розкладання водою»
Himiya -> Оксиди, їх класифікація. Номенклатура. Способи добування оксидів
Himiya -> O. Проміж інших форм знаходження алюмінія найбільше значення має боксит Al
Himiya -> Природні І синтетичні волокна


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка