Реферат на тему: Сутність грошей як загального еквівалента. Гроші як гроші та гроші як капітал Гроші це форма прояву суспільних відносинСкачати 54.36 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації07.03.2018
Розмір54.36 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3

http://antibotan.com/ - Всеукраїнський студентський архів


Реферат на тему:

Сутність грошей як загального еквівалента. Гроші як гроші та гроші як капітал

Гроші - це форма прояву суспільних відносин. Суспільне призначення  грошей полягає в тому, що вони є простим засобом обігу (гроші як гроші) та носієм самозростаючої вартості (гроші як ка­пітал).

Природа грошей як загального еквівалента визначається пере­дусім їх походженням. За своїм місцем у товарному виробництві й обміні грошіце специфічний товар, що має властивість обмінюватися на будь-який інший товар, тобто є загальним еквівалентом і абсолютно ліквід­ним активом.

Ліквідність визначається як:

- можливість використання певного активу в ролі засобу платежу;

- здатність даного активу зберігати свою номінальну вартість незмінною.

Гроші є товаром не лише за походженням, а й по своїй суті, що визначається їх місцем у товарних відносинах. Так, золото, ставши носієм грошової суті, набуло подвійного існування — як звичайний товар і як гроші. Подвійність виявлялась як у його споживній, так і в міно­вій вартості. Поряд з конкретною споживною вартістю як здатністю задо­вольняти певні потреби людини золото набуло загальної споживної вартості — здатності задовольняти будь-які людські потреби внаслідок використання його як загального засобу обміну.

Між конкретною і загальною споживною вартістю золота виникла су­перечність — якщо воно застосовується у першій своїй властиво­сті, то не може використовуватись у другій, і навпаки. У міру розвитку товарного виробництва неухильно загострює­ться ця суперечність: щоб задовольнити дедалі зростаючі потре­би обігу в золоті-грошах, довелося б повністю відмовитися від використання його як конкретного товару. У такій ситуації втра­чається особливе значення специфічних властивостей золота як грошового товару, оскільки реалізувати їх стає дедалі важче.

Вирішення цієї суперечності було знайдено на шляху ідеалі­зації грошей, поступового переходу загальної споживної вартості від товару-золота до простого його знаку. Миттєвий характер фун­кціонування грошей як засобу обігу відкрив шлях для заміщення грошей-золота грошима-знаками.

Гроші в процесі обігу набувають особ­ливої вартості, яка може існувати відокремлено і паралельно з внутрішньою вартістю того матеріалу, з якого вони виготовлені. Гроші стають абсолютним уособленням мінової вартості, що має вирішальне значення в метаморфозі Товар—Гроші. Можливість формування такої вартості грошей створила основу для відокре­млення явища грошей від конкретного товарного носія, для ви­никнення грошей, не пов'язаних з будь-якою натурально-речо­вою формою, наприклад депозитні гроші, електронні гроші.

Як самостійна форма мінової вартості гроші принципово від­різняються від звичайних товарів. Вони мають не конкретну, а загальну споживну вартість, тобто здатні задовольнити будь-яку потребу людей, попередньо обмінявшись на відповідні блага. Тому ринок сприймає гроші як абстрактну цінність, бажану саму по собі для будь-якого суб'єкта, незалежно від його конкрет­них поточних потреб.

Таким чином, суть грошей можна розглядати через наступні їх особливості  як специфічного товару (рис.1.2.1):


Каталог: data -> ukr -> IJnfo dlya stydenta 43
ukr -> "Компонентна база рез"
ukr -> Транспортна система України
ukr -> Надзвичайні ситуації техногенного характеру
ukr -> Вільні економічні зони в Україні (на прикладі Донецької області)
ukr -> Курсова робота
IJnfo dlya stydenta 43 -> Небезпечні ситуації мирного часу І безпека населення
IJnfo dlya stydenta 43 -> "Варіанти цінової політики підприємства"
IJnfo dlya stydenta 43 -> Предки з ХІХ ст.: соціалізм Драгоманова
IJnfo dlya stydenta 43 -> Ідеї Мечникова та розвиток сучасної медичини та біології


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка