Реферат на тему: Виконав: студент 2курсу групи п-21 Рижий Олексій ~ Рівне 2005 ~ ПланСкачати 381.92 Kb.
Сторінка1/12
Дата конвертації17.09.2018
Розмір381.92 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


Національна академія наук України

Рівненський інститут

Київського університету права


Реферат на тему:


Виконав:


студент 2курсу

групи П-21

Рижий Олексій

~ Рівне – 2005 ~
План.


  1. Податкова система України: принципи її побудови та

функціонування.

  1. Податки в системі доходів держави.

  2. Становлення податкової системи України та перспективи розвитку

Налогооблажение - искусствоощипывать гуся так, чтобы

получить максимум перьев

и минимумом писка ”

Жан-Батист Кольбер.

Вступ
Податки є однією з найважливіших фінансових категорій . Історично - це найдавніша форма фінансових відносин між державою та членами суспільст- ва.

Формування податкової системи України потребує вивчення досвіду розвинутих країн, податкові системи яки мають багатолітню історію.

Головними чинниками виникнення податків було : по-перше, перехід від натурального господарства до грошового; по-друге, зародження та формуван-ня держави. Зараз податки, з одного боку, забезпечують фінансову базу держави, а з іншого - виступають інструментом реалізації її економічної доктрини . Податки відзеркалюють фінансові відносини між державою і плат-никами з метою створення централізованого фонду грошових коштів, що знаходяться в розпорядженні держави .

У своїй роботі на тему : “Податкова система України: проблеми станов-лення та розвитку ” я намагаюсь розкрити принципи побудови украінської податкової системи та її функціонування, а також провести паралелі між загальнодержавними податками та місцевими податками та зборами , на прикладах показати світовий досвід податкової системи, та визначити проблеми, встановлювати причини їх виникнення та їх подолання .

За останні півріччя дуже серьйозні зміни були проведені в податковій по-літиці нашої країни, а також зміни в деяких податках, що не може бути відо -кремлено від уваги в курсовій роботі .

Одним з найважливіших завдань трансформації економіки України є реформування податкової системи.

  1. Податкова система України: принципи її побудови та функціонування .

В умовах ринкової економіки держава може приймати досить автономні рішення про рівень своїх витрат, однак не про рівень доходів, так найважли-вішим джерелом державних доходів - податків. Завданням держави стає фор-мування таких умов, показників і ставок оподаткування , які давали б йому змогу найкращим чином виконувати свої функції .

Теоретичний аналіз впливу різних податків на поведінку економічних суб` єктів і нагромаджений країнами з ринковою економікою досвід дозво-ляють сформулювати систему досить загальних вимог (принципів оподатку-вання ), яким має відповідати раціональна податкова система. Можна виділити чотири групи принципів оподаткування .

Перші - це фіскально-бюджетні принципи.

Очевидним критерієм формування податкової системи є достатність. Податкова система має бути сформована таким чином , щоб забезпечувати покриття витрат, які фінансуються за рахунок податків.

Нестача податкових надходжень означає появу бюджетного дефіциту, фінансування якого можливе лише в певних межах і пов`язане з рядом негативних наслідків. Так у випадку фінансування за рахунок випуску урядо-вих цінних паперів виникає загроза для інвестицій приватного сектора, отже, і майбутніх доходів бюджету. При цьому може відбуватися не тільки пряме витіснення приватних інвестицій, але й зростання процентних ставок, що додатково призведе до збільшення витрат по обслуговуванню внутрішнього боргу.

Необхідно підкреслити, що залучення зовнішніх позик означає зростання зовнішнього боргу і витрат на його обслуговування , та скорочення можливо-стей фінансування майбутніх державних витрат. Використання кредитів НБУ (емісії грошей ) для покриття бюджетного дефіциту стає додатковим джере-лом інфляції. Кожен з цих наслідків не бажаний для країн перехідної еконо-міки, тому отримання принципу достатності є для України особливо актуаль-ним.

Для збільшення податкових надходжень, як відомо, існують дві принци-пові можливості :

1) збільшення бази оподаткування;

2) збільшення податкових ставок.
Каталог: data -> ukr -> Pravo
ukr -> Вільні економічні зони в Україні (на прикладі Донецької області)
ukr -> Курсова робота
Pravo -> Довіреністю визнається письмове повноваження, яке видає одна особа (довіритель) іншій особі (довіреному) Для представництва перед третіми особами
Pravo -> Державна система реєстрації прав на нерухоме майно в Україні
Pravo -> Кримінально – правові заходи щодо затримання злочинців у діяльності овс
Pravo -> Механізми протиправного ведення діяльності фінансовими посередниками на ринку приватизаційних паперів України
Pravo -> Право: сутність та класифікація
Pravo -> Держава І право Стародавньої Індії
Pravo -> Волосне управління І волосний суд у буржуазних реформах 60-х років 10-го століття


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка