Реферат наукової праці Калінова Андрія Петровича за темоюСкачати 207.9 Kb.
Сторінка1/10
Дата конвертації18.01.2018
Розмір207.9 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ МИХАЙЛА ОСТРОГРАДСЬКОГО


ОЦІНКА ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ АСИНХРОННИХ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ
СИСТЕМ ПРОМИСЛОВОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ

Претендент:

Калінов Андрій Петрович

кандидат технічних наук,

доцент кафедри систем автоматичного

управління і електроприводу

Кременчуцького національного університету

імені Михайла Остроградського
КРЕМЕНЧУК – 2011

РЕФЕРАТ

наукової праці Калінова Андрія Петровича за темою

«Оцінка технічного стану та енергоефективності роботи асинхронних електродвигунів систем промислового електроприводу»,

висунутої на здобуття премії Президента України для молодих учених

Вступ

У зв’язку з загостренням проблеми енергоресурсозбереження в Україні розробка та впровадження систем оцінки технічного стану та енергоефективності роботи асинхронних електродвигунів систем промислового електроприводу має в наш час важливе народногосподарське значення.

Надійність роботи електричних двигунів (ЕД) змінного струму за останні 10...15 років знизилась в окремих випадках у кілька разів. Щорічно виходять з ладу і ремонтуються до 30% парку ЕД, які використовуються у промисловості, та до 70%, що використовуються у транспорті. У переважній більшості після ремонту ЕД змінного струму повертають на підприємства, де продовжують експлуатувати до наступного виходу з ладу. Кількість ремонтів в окремих випадках складатє 3...4 на рік при значному зменшенні часу напрацювання на відмову до 0,5...1,5 року. Багаторічна експлуатація, що супроводжується багаторазовими ремонтами, призводить до того, що використовують машину, реальні експлуатаційні показники якої значно нижчі, ніж задекларовані заводом-виробником.

Задачі визначення технічного стану та енергоефективності роботи асинхронних електродвигунів систем промислового електроприводу взагалі невід’ємно пов’язані з наявністю інформації про об’єкт дослідженя, його параметри та структуру. Це призводить до необхідності вирішення задач ідентифікації електромагнітних параметрів схем заміщення та електромеханічних параметрів електричних машин та технологічних механізмів, нелінійностей усіх елементів електромеханічних комплексів. При цьому слід зауважити, що в умовах наявності суттєвих нелінійностей в системі, пов’язаних в основному з нелінійностями характеристик електротехнічної сталі електричних машин та з ключовими режимами роботи статичних напівпровідникових перетворювачів, суттєві переваги здобуває метод аналізу електричних кіл, що базується на розв’язанні систем рівнянь балансу складових миттєвої потужності.

Оцінка енергоефективності роботи електромеханічної системи, окрім ідентифікації зазначених параметрів, потребує ідентифікації енергетичних параметрів, а саме втрат потужності у вузлах системи, і визначення технічного стану цих вузлів. Це дозволяє, окрім пасивного спостереження за зміною енергетичних параметрів та розрахунку залишкового ресурсу роботи з метою оптимізації заходів щодо проведення ремонтних робіт та технічного обслуговування, здійснювати втручання у процес перетворення енергії з метою зменшення впливів конструктивної та параметричної несиметрії системи, нелінійностей та пошкоджень окремих елементів, що викликає появу змінних складових у споживаній потужності та електромагнітному моменті електричних двигунів.

Таким чином, основні напрямки роботи за темою «Оцінка технічного стану та енергоефективності роботи асинхронних електродвигунів систем промислового електроприводу» можна представити наступною структурно-логічною схемою (рис. 1).Рисунок 1 - Структурно-логічна схема основних напрямків роботи за темою «Оцінка технічного стану та енергоефективності роботи асинхронних електродвигунів систем промислового електроприводу»


Розглянемо характер і результати кожного з напрямків.


 1. Каталог: sites -> default -> files
  files -> Додаток до наказу від
  files -> Робоча програма навчальної дисципліни екологія біологічних систем
  files -> Зміст 2 Коран та його переклади в контексті історії 5
  files -> Робоча програма навчальної дисципліни
  files -> Програма навчальної дисципліни фізична реабілітація в педіатрії
  files -> Кабінет міністрів україни
  files -> Робоча програма навчальної дисципліни проектування технологічних процесів
  files -> Реферат 2016 Реферат циклу наукових праць на здобуття щорічної премії Президента України для молодих вчених на тему


  Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка