Реферат учениці 9 класу Бородавки Наталії За сумнівну нюхову-смаковуСкачати 41.69 Kb.
Дата конвертації01.08.2018
Розмір41.69 Kb.
ТипРеферат

Комсомольська СЗШ


Вплив шкідливих звичок
на організм людиниРеферат

учениці 9 класу

Бородавки Наталії

За сумнівну нюхову-смакову насолоду курець отримує ось що: зубожіння думки, незручність і безвідповідальність, брак рішучості, знищення особистості.

Кожен курецьце руїна того, чим він міг би бути, якби не курив.

Пам ятай! У феномена людського життя є два обличчя - біологічне й духовне. І воно підпорядковане двом різнодіючим на нього силам, ніби протилежним полюсам тяжіння... Життя повинно бути культурним, але й культура повинна бути життєвою.

/ X. Ортега-і Гассет/.

%

Паління - дуже розповсюджена шкідлива звичка. Вона завдає непоправної шкоди організмові, особливо органам дихання й нервовій системі.

Основною дійовою складовою тютюну є нікотин. Вміст нікотину в листках тютюну коливається звичайно від 1 до 1,5 % , однак у деяких сортах сягає 6-7 %.

Нікотин - є надзвичайно сильна отрута, що діє переважно на нервову систему, травлення, також на дихальну і серцево-судинну системи. До нікотинової отрути швидко виникає звикання.

Навіть одна сигарета шкідлива для всього живого. Підраховано , що смертельна доза нікотину для людини складає 1 мг на 1 кг маси тіла, тобто близько 50-70 мг для підлітка. Смерть від нікотину може настати, якщо підліток одночасно випалить півпачки сигарет, тому , що в цілій пачці й міститься одна смертельна доза нікотину для дорослого .

Тютюновий дим шкідливий і для людей, що перебувають поряд із курцем, особливо дітей. Часточки тютюнового диму осідають у бронхах і легенях, подразнюють слизові оболонки очей, ротової і носової порожнини, викликаючи запалення і зниження їхньої захисної властивості.

Найнебезпечніше в нікотині - звикання до нього , коли організм починає його вимагати й, одержавши відмову, нервує, погано себе почуває.

Чому починають палити? Причини найрізноманітніші: утвердження свого «Я», вплив друзів, знайомих, рідних, реклами, прагнення здаватися дорослим чи сподобатись комусь. Чому паління таке поширене в сучасному світі і навіщо люди палять?

Ми живемо в складному світі, що постійно випробовує нас на міцність. Здорова, сильна духом людина розуміє, що життя - боротьба, і філософськи ставиться до тимчасових труднощів. Емоційно слабка і духовно незріла людина панікує перед проблемами , відчуває тривогу, невпевненість, а тютюн, як і алкоголь та наркотики, - універсальний захисник: залежно від потреби розслаблює чи стимулює нервову систему, підвищує судинний тонус, дає амфорне відчуття задоволення, причому без всякої напруги, без вольової боротьби , без цілеспрямованої, тривалої роботи над собою і над своїм життям.

Причини, з яких людина палить, численні й різноманітні. Але підсумок один. Кожна викурена сигарета - це токсичний удар по стінках кровоносних судин!

Одна сигарета скорочує життя курця на 5,5 хвилин. Таку цифру називають японські медики .

Головна причина росту курців і в тому, що тютюн уміло рекламується. Соціологи пропонують перестати друкувати на сигаретних пачках грізні попередження про небезпеку паління. Тому що, як показали дослідження , такі написи , навпаки, роблять паління більш привабливим, про що дуже добре відомо компаніям-виробникам , тому їх намагаються зробити більш чіткими і страшними.

Яка ж причина розширення виробництва тютюнових виробів в Україні? Державна політика націлена на витіснення з ринку України контрабандної продукції, що захопила сигаретний ринок, тому що іноземні виробники розглядають Україну тільки як ринок збуту. Крім того, розширення виробництва обіцяє відрахування солідних податків у бюджет країни й областей, збільшення попиту на тютюнові вироби через постійне зростання рядів молоді, що палить. Якщо раніше палили в основному хлопці, то зараз все більше зустрічається дівчат, що палять.

Запеклий курець, згідно з даними скорочує своє життя на 8,3 роки.

Викурювання пачки сигарет на день дорівнює щорічному вживанню кавової чашки нікотину.

Кинути палити під силу кожному, але далеко не кожний зважується це зробити.

Література:

  1. Н.О. Березіна та ін.” Запрошуємо до діалогу”, К.:” Богдана”, 2003

  2. Л.В.Василенко, “ Основи безпеки життєдіяльності”, X.: “ Ранок” ,

2002.

  1. В.М.Ягодинський, “ Учням про шкідливість нікотину і алкоголю”,

К.: “ Радянська школа”, 1986.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка