Рівненської облдержадміністрації комунальний заклад «станція юних натуралістів»Скачати 154.67 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації18.04.2018
Розмір154.67 Kb.
ТипПротокол засідання
  1   2

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНіСТРАЦІЇ

комунальний заклад «станція юних натуралістів»

Рівненської обласної ради


ПОГОДЖЕНО
Протокол засідання науково-

методичної ради Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

05.09.2014 № 3

ЗАТВЕРДЖЕНО


Наказ управління освіти і науки

Рівненської обласної державної


адміністрації

08.09.2014 № 459

Навчальна програма з позашкільної освіти

еколого-натуралістичного напряму

гурток «Юні метеорологи»


1 рік навчання

Рівне – 2014


Автори:

Гайдаченко Людмила Павлівна – керівник гуртків комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради.


Рецензенти:

Гавлітіна Тетяна Миколаївна – проректор з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філософії, економіки та менеджменту освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;


Ровкач Ангеліна Василівна – головний спеціаліст відділу виховної роботи та соціального захисту дітей управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації;

Остафійчук Тетяна Василівна – директор, керівник гуртка-методист комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради;


Мороз Євдокія Павлівна – методист вищої категорії комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА


Метеорологія і кліматологія – це комплексна наука про Землю, що фізико-математичними методами вивчає атмосферні явища та процеси в нижній атмосфері (метеорологія) та умови формування при цьому погоди і клімату Землі (кліматологія).

«Гідрометеоцентр повідомляє» – ці слова ми звикли чути по радіо, телевізору і читати на сторінках газет. Але мало хто замислюється, що за коротким повідомленням криється праця багатьох тисяч людей, професія яких – метеоролог.

Метеорологія (від грецького метеор - небесні явища і логос - наука) – це наука про атмосферу, її будову, властивості та фізичні процеси, що в ній протікають. Це одна з геофізичних наук. Крім того, метеорологія – багатогалузева наука, кожна її дисципліна своєрідна і спеціалізується на вивченні певних питань. Так, фахівці з кліматології – важливої галузі метеорології – вивчають клімати земної кулі (загальна кліматологія), встановлюють причини й особливості їх формування, можливі зміни (генетична кліматологія), вплив рельєфу, водойм, міст, лісів на клімат (мікрокліматологія).

Програма створена для позакласної та позашкільної роботи з учнями середнього шкільного віку. Вона передбачає навчання вихованців у групах основного рівня і розрахована на один рік навчання (180 годин на рік/5 годин на тиждень).

Мета роботи гуртка: отримання учнями систематичних знань у галузі метеорології та кліматології, формування в них умінь та навичок виконання практичних вправ на шкільному метеомайданчику.

Досягнення мети передбачає вирішення таких завдань: • розширення і поглиблення знань учнів із природничих наук;

 • формування системи сучасних уявлень про природу;

 • ведення спостережень за погодою, явищами природи, оформлення результатів спостереження;

 • залучення дітей до проведення моніторингу стану навколишнього середовища;

 • залучення до практичної діяльності у рамках Міжнародної програми GLOBE („Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля”);

 • професійна орієнтація учнівської молоді;

 • розвиток мислення, уваги, спостережливості, допитливості, розширення світогляду;

 • виховання екологічної культури особистості дитини та її ерудиції;

 • засвоєння знань у галузі метеорології та кліматології;

 • поглиблення та розвиток знань, що сформувалися у школярів під час вивчення природознавства та географії в школі та з життєвого досвіду;

 • забезпечення екологічного виховання і навчання, формування відповідального ставлення до природи і готовності до активних дій щодо її охорони;

 • усвідомлення дітьми значення метеорологічних та фенологічних спостережень.

Зміст програми відповідає загальнодидактичним принципам: науковості, доступності, систематичності, послідовності, зв’язку з життям; враховує екологічні особливості регіону.

У календарно-тематичному плануванні передбачено виконання практичних завдань. Залучення дітей до спостережень за погодою формує підґрунтя для навичок дослідництва та вміння правильно поводити себе в природі.

Результати метеорологічних спостережень, отримані школярами та юннатами, можуть бути використані для ведення дослідницької роботи на навчально-дослідних земельних ділянках, фенологічних спостережень, сільськогосподарських робіт у місцевому господарстві, участі в наукових дослідженнях українських та зарубіжних учених, у тому числі міжнародних екологічних програмах.

Програмою передбачено ведення учнями і юннатами спостережень за явищами погоди та природи своєї місцевості.

З огляду на вікові особливості учнів, програмою передбачено використання різноманітних форм і методичних прийомів подачі матеріалу. Пропонується проведення ігрових занять, розв’язування кросвордів, відгадування загадок, створення екологічних казок; участь в обласних та всеукраїнських масових еколого-натуралістичних заходах тощо.

Форми занять: теоретичні, практичні, екскурсії.

Матеріали екскурсій, дослідницьких робіт юннати оформляють у вигляді звітів, науково-дослідницьких робіт і представляють на конференціях, всеукраїнських конкурсах, засіданнях наукових товариств учнів.

Після вивчення кожної теми рекомендується проведення підсумкових занять: «круглих столів», колоквіумів, ділових ігор, захисту творчих проектів. Таким чином, учні стають активними учасниками, що вимагає від них постановки проблем, пошуку шляхів їх розв’язання та прийняття конкретних рішень, відбувається реалізація важливого принципу навчання – використання міжпредметних зв’язків.
Каталог: documents -> uon.php -> element -> historyget
historyget -> Рівненська обласна державна адміністрація
historyget -> Рівненська обласна державна адміністрація
historyget -> Рівненська обласна державна адміністрація
historyget -> Рівненська обласна державна адміністрація
historyget -> Рівненської облдержадміністрації комунальний заклад «станція юних натуралістів»
historyget -> Рівненської обласної державної адміністрації
historyget -> Рівненська обласна державна адміністрація
historyget -> Рівненської обласної державної адміністрації комунальний заклад «станція юних натуралістів»
historyget -> Рівненської обласної державної адміністрації комунальний заклад «станція юних натуралістів»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка