Робоча програма з курсу: "Глобалістика" для студентів факультету політико-інформаційного менеджменту, спеціальності "Скачати 187.74 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації07.02.2018
Розмір187.74 Kb.
ТипРобоча програма
  1   2   3   4   5   6

Національний університет “Острозька академія”

Кафедра політології

Робоча програма


З курсу: “Глобалістика”

для студентів факультету політико-інформаційного менеджменту, спеціальності “Політологія”

(2-ий курс)

Затверджено на засіданні


кафедри політології

протокол

№ _____ від “___” _________
Завідувач кафедри: Мацієвський Ю.В.

Програму склав:

викладач Рибак А.І.

Острог,2006.Пояснювальна записка

У широкому значенні слова глобалістика – це наука про глобальний світ та його проблеми. Предметом глобалістики є як аналіз глобальних проблем так і дослідження цілісності людського існування. Під час вивчення курсу студенти повинні засвоїти передумови виникнення глобалістики, напрями, в яких вона роз­вивається, ознайомитися з її концепціями, основними поняттями: глобалізація, глобальні проблеми, глобальна криза, глобальний розвиток, глобальне суспільство і т.д.

Без сумніву, головною закономірністю сучасного розвитку світу є глобалізація. А тому одним з основних завдань студентів буде осмислення її сутності, вивчення причин, закономірностей та наслідків для людства.

Наступне коло питань передбачає вивчення студентами поняття „глобальні проблеми”, усвідомлення загрози земній цивілізації че­рез споживацьке ставлення людського суспільства до природи та їх ресурсів.

Курс передбачає також аналіз наслідків глобалізаційних процесів в основних сферах життєдіяльності людини. До основного кола питань тут належать: проблема становлення „глобального суспільства”, глобалізаційні процеси у сфері економіки, формування глобального громадянського суспільства та його елементів, проблема глобального управління, міжнародного права та ін.

На особливу увагу заслуговує питання ролі України у процесах глобалізації, їх наслідків для нашої держави, оптимальних шляхів подальшого розвитку та поступу у світову спільноту.
Каталог: doc -> polit
polit -> Робоча програма з курсу "Світовий політичний процес І геополітика" для студентів факультету політико-інформаційного менеджменту спеціальності "
polit -> Робоча програма з курсу " Загальна теорія політики " для студентів факультету політико-інформаційного менеджменту спеціальності "
polit -> Робоча програма з курсу " Етнополітика" для студентів факультету політико-інформаційного менеджменту спеціальності "
polit -> Робоча програма з курсу " Соціологія політичного конфлікту" для студентів факультету політико-інформаційного менеджменту спеціальності "
polit -> Програма курсу "Соціологія" (для студентів І курсу спеціальності "політологія" факультету політико-інформаційного менеджменту) Програма складена: доц., к.І. н. Інною Шостак "
polit -> Робоча програма з курсу: " Загальна теорія політики 2" для студентів факультету політико-інформаційного менеджменту спеціальності "
polit -> Програма курсу "Політична історія України" для студентів магістеріуму спеціальності "
polit -> Робоча програма курсу: „ Політичні інститути в сучасній Україні Лекції 24 год. Практичні заняття 20 год
polit -> Робоча програма для студентів магістратури денної форми навчання спеціальності «Політологія» Обговорено та схвалено на засіданні кафедри політології


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка