Робоча програма з курсу "Світовий політичний процес І геополітика" для студентів факультету політико-інформаційного менеджменту спеціальності "Скачати 187.59 Kb.
Сторінка1/11
Дата конвертації07.02.2018
Розмір187.59 Kb.
ТипРобоча програма
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

Національний університет “Острозька академія”

Кафедра політології

Робоча програма з курсу


“Світовий політичний процес і геополітика”


для студентів факультету політико-інформаційного менеджменту

спеціальності “Політологія” (4 курс)

Затверджено на засіданні

кафедри політології

Протокол № ____ від “____” _______

Зав. кафедри

________ Ю.В. Мацієвський

Програму склав:

кандидат політичних наук,

доцент Мацієвський Ю.В.Острог-2006

Пояснююча записка

Курс “Світовий політичний процес і геополітика” є однією з дисциплін, що спрямовані на вивчення міжнародної політики. Структурно курс розділений на дві частини: теоретичну і прикладну. У першій частині ми познайомимось з теоретичними засадами та інструментарієм аналізу геополітики, з’ясуємо місце геополітики в сучасному світовому процесі, розглянемо основні класичні та сучасні геополітичні школи Заходу та Росії.

У другій, прикладній частині курсу, ми спробуємо з’ясувати сутність політики Росії стосовно колишніх країн СРСР, зокрема України. також поглянемо на міжнародні процеси в Західній Європі, зокрема, процес розширення ЄС з точки зору геополітики. Закінчуватиметься курс аналізом переваг та недоліків геополітики США та їх впливу на світовий політичний процес.

Така структура визначає мету курсу – розширити і закріпити набуті знання з міжнародної політики через введення нового підходу – аналізу світового політичного процесу крізь призму геополітики.

Основними завданнями курсу є:


 1. Оволодіти понятійним апаратом та інструментарієм геополітичного аналізу.

 2. Засвоїти основні класичні та сучасні концепції геополітики.

 3. Закріпити та розширити отримані раніше знання з аналізу міжнародної політики.

 4. Навчитися виявляти геополітичні інтереси головних суб’єктів світового процесу.

Ваша підсумкова оцінка складатиметься з кількох частин:  • участі у семінарах (50%);

  • аналізу геополітичних поглядів обраного вами автора чи школи (50% – перший триместр);

  • підсумкового усного іспиту чи тексту (50% – другий триместр).

Кількість годин:

18 год. – лекції

20 год. – практичні
Вимоги до курсу:

Практичні заняття: 10 занять у двох триместрах.

Максимальна кількість балів за триместр – 50. Після першого триместру – підсумкове есе і його захист – максимум 50 балів. Після другого триместру – письмовий тест (максимальна оцінка – 50 балів).
Ви маєте можливість отримати додаткові бали шляхом підготовки письмових робіт (рефератів) з тем практичних занять, наукових повідомлень з питань, що не були висвітлені в лекційному курсі чи аналітичних довідок з тем, погоджених викладачем. Участь у таких видах роботи заохочується.

Консультації:


   • після кожного заняття на вимогу студентів;

   • 1 раз / тиждень у визначений день.


Ліквідація заборгованостей (пропусків) повинні бути здійснена протягом тижня від дня пропуску заняття. У випадку затяжної хвороби заборгованість може бути ліквідована до початку іспитової сесії у випадку наявності всіх медичних довідок, за погодженням з викладачами.


Каталог: doc -> polit
polit -> Робоча програма з курсу: "Глобалістика" для студентів факультету політико-інформаційного менеджменту, спеціальності "
polit -> Робоча програма з курсу " Загальна теорія політики " для студентів факультету політико-інформаційного менеджменту спеціальності "
polit -> Робоча програма з курсу " Етнополітика" для студентів факультету політико-інформаційного менеджменту спеціальності "
polit -> Робоча програма з курсу " Соціологія політичного конфлікту" для студентів факультету політико-інформаційного менеджменту спеціальності "
polit -> Програма курсу "Соціологія" (для студентів І курсу спеціальності "політологія" факультету політико-інформаційного менеджменту) Програма складена: доц., к.І. н. Інною Шостак "
polit -> Робоча програма з курсу: " Загальна теорія політики 2" для студентів факультету політико-інформаційного менеджменту спеціальності "
polit -> Програма курсу "Політична історія України" для студентів магістеріуму спеціальності "
polit -> Робоча програма курсу: „ Політичні інститути в сучасній Україні Лекції 24 год. Практичні заняття 20 год
polit -> Робоча програма для студентів магістратури денної форми навчання спеціальності «Політологія» Обговорено та схвалено на засіданні кафедри політології


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка