Робота має 112 сторнок та 68 літературних джерел змістСкачати 97.06 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації21.04.2018
Розмір97.06 Kb.
  1   2   3   4   5

робота має 112 сторнок та 68 літературних джерел

ЗМІСТ


робота має 112 сторнок та 68 літературних джерел 1

ЗМІСТ 1

РОЗДІЛ 1. ТеоретичнА СУТНІСТЬ зовнішньоекономічної діяльності ПІДПРИЄМСТВА 5

1.1. Сутність зовнішньоекономічної діяльності підприємства 5ВСТУП
Актуальність теми. Україна знаходиться на важливому етапі входження в систему світових господарських зв’язків, від успішної реалізації якого залежить не тільки динаміка зовнішньої торгівлі, але й можливість розвитку держави як органічної підсистеми світового господарства. Важливою умовою успішного функціонування системи зовнішньоекономічної діяльності України в комплексі міжнародного обміну є вдосконалення системи оцінки її результатів.

Характерною ознакою становлення України як незалежної держави зі світовим рівнем розвитку національної економіки є загальна зосередженість на дослідженні проблематики ефективного входження вітчизняного господарського комплексу до глобального ринку та посідання ним гідного місця у міжнародній системі. Близько 60% валового внутрішнього продукту України формується за рахунок зовнішньоторговельного обороту, тому проблема підвищення ефективності зовнішньоторговельних операцій, зокрема, експортних, набуває подальшої значущості.

Головною ланкою даного процесу стає підприємство як господарюючий суб’єкт. Формування асортименту високотехнологічної конкурентоспроможної продукції з урахуванням вимог не тільки внутрішнього, а й зовнішніх ринків для забезпечення ефективності збуту зумовлює необхідність розробки нових підходів щодо обґрунтування організаційно-економічного механізму визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств.

Наукового переосмислення потребують як базові підходи до визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств, так і її методологічне забезпечення. Одним з підходів могла б стати побудова організаційно-економічного механізму визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств, який би врахував особливості функціонування господарюючого суб’єкта на сучасному етапі. Тому наукове дослідження цієї проблеми є актуальним, оскільки відпрацювання теоретичних положень і методичних підходів здійснення аналізу й оцінки ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств, виявлення резервів її підвищення в комплексі майже відсутні.

Особливо актуальним на сучасному етапі розвитку зовнішніх торговельних зв’язків окремих одиниць господарювання є визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності на основі систематизованого ретельного аналізу, який би дозволив розкрити зміни стану експортно-імпортної діяльності підприємства під впливом зовнішніх та внутрішніх факторів.

Критичний аналіз наукових праць з окресленої проблематики показав, що у вітчизняній і зарубіжній науковій літературі існує певний доробок щодо визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності. У ширшому контексті проблематика визначення категорії «ефективність зовнішньоекономічної діяльності» представлена в роботах таких українських науковців, як І.В. Бураковський, В.Р. Сіденко, В.І. Чужиков, А.С. Філіпенко, О.І. Кредісов, А.П. Румянцев, а також зарубіжних вчених: В.Парето, П.Х. Ліндерт, П. Хейне, Е. Дж. Долан, Г. Менкью, Д. Сальваторе, Р.С. Хеймані, Д.М. Шапіро, і, зокрема, російських вчених - С.М. Захарова, Г.Л. Шагалова, Ю.О. Григор’єва, В.М. Шаститко, В.Є. Рибалкіна, О.П. Кірєєва, А.С. Бугрова, І.П. Фамінського та ін.

Власне категорія «ефективність зовнішньоекономічної діяльності підприємств» недостатньо теоретично обґрунтована і вимагає конкретизації. Не систематизовано методичні підходи щодо визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств та резервів її підвищення. У роботах зазначених авторів не висвітлено сутність поняття «організаційно-економічний механізм визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств», методична та методологічна база його формування та реалізації. Потребує уточнення методика проведення всебічного аналізу зовнішньоекономічної діяльності підприємств з метою визначення впливу чинників на її результати як на рівні підприємства, так і на рівні галузі, на підставі якої доцільно розробити інструментарій виявлення резервів підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств.


Каталог: files
files -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
files -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
files -> Реферат на тему : Застосування альтернативних джерел енергії в сільському господарстві
files -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
files -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
files -> Уроках «Художньої культури»
files -> «Україна і Африка»
files -> Уроків з географії 7 класу з теми: «Африка» Вчитель географії П’ятак С. В


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка